Iš įmonės vadovo sukčiai išviliojo milžinišką pinigų sumą

Ketvirtadienį telefoniniai sukčiai iš žmogaus išviliojo 8 tūkst. eurų, pranešė Policijos departamentas.

Vienai sostinės bendrovei vadovaujantis vyras, gimęs 1961 metais, į savo mobiliojo ryšio telefoną sulaukė skambučio iš policijos pareigūnu bei banko darbuotoju prisistačiusių vyrų. Netikra istorija patikėjęs įmonės direktorius, atskleidė sukčiams savo internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, kuriais pasinaudoję skambintojai iš bendrovės sąskaitos pasisavino apie 8 tūkst. eurų.

Tokie bandymai apgauti patiklius žmones yra gana dažni, tačiau sukčiams vis rečiau išdega jų sąmokslai. Internete galime rasti įrašus pokalbių, kuomet panašia istorija prisidengę „policijos pareigūnas" ir „banko darbuotojas" mėgina iš pašnekovo išvilioti jo elektroninės bankininkystės duomenis. Įrašuose girdėti, kad sukčiai kalba įtikinamai, užtikrintai. Pokalbį visuomet pradeda policijos pareigūnu prisistatantis vyras, teigdamas, jog pašnekovo asmeniniai duomenys buvo naudojami neteisėtiems veiksmams atlikti ir buvo bandoma įsilaužti į jo asmeninę banko sąskaitą. Jautresniam žmogui tai sukelia šoką, jis pasimeta ir ima realiai nebesuvokti esamos situacijos. 

Kuomet pokalbis persikelia į „banką", kruopščiai pasiruošęs apsišaukėlis banko darbuotojas išvilioja iš pašnekovo internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, kuriais pasinaudoję sukčiai iš aukos sąskaitos pasisavina visus pinigus.

Vieną tokių pokalbių, kuris sukčiams buvo nesėkmingas, galite išgirsti čia:

Norime priminti, kad nei policijos pareigūnai nei banko darbuotojai telefonu niekuomet neprašo jokios svarbios ir konfidencialios informacijos, tad kilus net menkiausiam įtarimui, rekomenduojame pokalbį nutraukti ir pranešti atitinkamoms įstaigoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.