Suimtas „Facebook“ ir „Google“ apgaudinėjęs lietuvis

Daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių apgaule iš JAV informacinių technologijų įmonių „Facebook“ ir „Google“ išviliojęs Evaldas Rimašauskas, trečiadienį perduotas amerikiečių pareigūnams. Pirminiais duomenimis, lietuvis uždarbiavo per suklastotus elektroninius laiškus.

Ši perdavimo procedūra įvykdyta po penktadienį paskelbto Apeliacinio teismo verdikto, kad Lietuvos pilietis turi būti išduotas JAV. Anot Lietuvos apeliacinio teismo, E.Rimašauskas kaltinamas apgaulės būdu iš „Google“ išviliojęs 23,26 mln. JAV dolerių, iš „Facebook“ – 98,88 mln. JAV dolerių. 

Kaltinimus dėl sukčiavimo, pinigų plovimo ir tapatybės vagystės E.Rimašauskui pateikė JAV Niujorko Pietinės apygardos Prisiekusiųjų teismas. Už pirmuosius du nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki 20 metų.

JAV prašymu E.Rimašauskas sulaikytas Lietuvoje 2017 metų kovo 16 dieną ir visą laiką buvo laikomas suimtas. Nors apeliacinis teismas pabrėžė nevertinantis nusikaltimų aplinkybių ir kaltės įrodymo, jis privalo pasitikėti prašymą išduoti asmenį pateikusios valstybės teisminės institucijos nurodyta informacija.

Todėl įtariamasis buvo perduotas JAV pareigūnams atvykus į Lietuvą pasiimti įtariamojo. E.Rimašausko kelionės lėktuvu išlaidos dengiamos užsienio valstybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.