Vasarai einant į pabaigą, tačiau Vilniuje vis dar tvyrant karščiams, puikus būdas atsigaivinti - ypatingai sveiki, lengvai paruošiami ir niekam nekenksmingi ledai be pieno.

Taip, tai tikrai įmanoma! Garantuojame, kad gardžiausi ledai, kokius esate kada nors valgę bus būtent šie - sveiki, natūralūs, pagaminami vos per keliolika minučių, o svarbiausia, tam visiškai neišnaudojant karvių. 

Eksperimentuoti galite su daugybe įvairių ingridientų (kokosų pienas, šaldyti bananai, avokadas, sojos ar migdolų pienas). Tačiau norėdami gauti kreminę tekstūrą, geriausia naudoti kokosų pieną (iš skardinės) ar kukurūzų krakmolą. Be to, būtina įsidėmėti, jog visus naudojamus produktus prieš suplakant reikia atšaldyti.

AVOKADINIAI LEDAI

Ingridientai:

3 prinokę avokadai

1 šaldytas bananas

1 puodelis kokosų grietinėlės (tai viršutinis sluoksnis esantis riebaus kokoso pieno skardinėje)

2 valgomieji šaukštai šviežių laimo sulčių

1 arbatinis šaukšelis vanilės ekstrakto

1/4 arbatinio šaukštelio druskos

Pusė puodelio šokolado drožlių

Eiga:

Išimkite iš avokadų kauliukus, atskirkite kokosų grietinėlės sluoksnį nuo pieno  ir visus ingridientus suplakite trintuvu. Gautą tirštą masę įdėkite į šaldiklį ir palaukite keliolika minučių. Kai ledai bus paruošti valgymui, apibarstykite juos šokolado drožlėmis.

Patarimas: kokosų grietinėlę atskirsite lengviau, jei prieš naudojimą 4-6 valandas aukštyn kojomis apverstą skardinę palaikysite šaldytuve. Tik jokiu būdu skardinės nesuplakite.

PERSIKINIAI MIGDOLŲ LEDAI

Ingridientai:

1 puodelis per naktį išmirkytų migdolų

1 puodelis vandens

3-4 persikai

5 datulės be kauliukų

4 lašai vanilės ekstrakto

1 arbatinis šaukštelis citrinų sulčių

Eiga:

Migdolus ir vandenį supilkite į trintuvą ir malkite maždaug 1 minutę iki tiršto kokteilio konsistencijos. Tuomet nusunkite gautą masę, kad joje neliktų jokių kietų medžiagų (galite naudoti filtravimo maišelį). Į švarų trintuvą vėl supilkite migdolų skystį, sudėkite persikus, datules bei likusius ingridientus ir trinkite iki tirštos konsistencijos. Viską supilkite į ledų formeles ir, jei turite stiprią valią, įdėkite į šaldiklį. Jau po keliolikos minučių galėsite saldžiai atsigaivinti!

BANANINIAI - BRAŠKINIAI LEDAI

Ingridientai:

150g braškių

3 ne mažiau kaip parą šaldyti bananai

2 valgomieji šaukštai kokosų ar kitokio augalinio pieno

Eiga:

Gaminimo procesas paprastas kaip dukart du: visus ingridientus suplakame trintuve iki tirštos masės ir vuolia! Ir skanu, ir gaivu, ir virtuvėje švaru.