Už patalpų nuomą partijoms teks labiau papurtyti kišenes

Bandant užkirsti kelią perdėtai partijų paramai, Vilniaus savivaldybė nusprendė į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti itin pigiai politinių partijų nuomojamas arba pagal panaudos sutartį valdomas patalpas. Pasak iniciatyvą palaikančio liberalo Vinco Jurgučio, šiuo metu lengvatinėmis sąlygomis skiriamų patalpų nuoma rinkos kaina atneštų apie 500 tūkst. papildomų eurų į savivaldybės biudžetą.

Pirmasis žingsnis tikslo link buvo žengtas dar šiais metais, kai sostinės savivaldybė panaikino nuostatą, kuri leido partijoms patalpas nuomoti lengvatinėmis sąlygomis, tokiu būdu pastarąsias skiriant pusvelčiui. Tačiau problemą kėlė tai, jog daugelis partijų Vilniuje yra pasirašiusios ilgalaikes nuomos arba panaudos sutartis.

Nuo šiol atnaujintas privatizuojamų patalpų sąrašas leis savivaldybės administracijai ne tik paprasčiau nutraukti minėtas sutartis, tačiau ir palengvins naujų sutarčių sudarymo procesą patalpų rinkos kaina.

„Jau prieš keletą mėnesių buvo pritarta siūlymui, kad partijos nebegali gauti patalpų iš savivaldybės lengvatine tvarka – iš esmės už dyką. Tačiau ne visos partijos pasiryžo tų patalpų atsisakyti, nes sutartys, pagal kurias jie naudojosi patalpomis nemokamai, buvo ilgalaikės“, – teigė liberalas V.Jurgutis.

Šiuo metu įvairios politinės partijos įsikūrę net 11-oje prestižiškų sostinės vietų, kurias savivaldybė pastarosioms nuomoja pusvelčiui. Pavyzdžiui, patys liberalai iš savivaldybės lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas sostinės centre, Vašingtono aikštėje. V.Jurgučio teigimu, jo atstovaujama partija iš šių beveik 211 kvadratinių metrų ploto patalpų ketina išsikraustyti spalį.

Vis dėlto ne visi politikai ketina rodyti tokią persikraustymo iniciatyvą. Dar 2005 m. dėl patalpų L.Stuokos - Gucevičiaus gatvėje nuomos sutartį 99 metams pasirašę Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai šiai idėjai toli gražu nepritaria.

Šiuo metu 190 eurų už maždaug 272 kvadratinių metrų ploto patalpas mokanti partija teigia į jas investavusi jau apie 1,2 mln. litų (maždaug 350 tūkst. eurų), todėl, jos nuomone, tai jau savaime partijai suteikia tam tikras teises.

Opozicijoje Vilniaus taryboje dirbančios Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas teigė, kad patalpų nuoma rinkos kaina labiausiai pakenks mažoms, rinkimuose gerai nepasirodančioms partijoms, todėl nauja tvarka gali apriboti politinę konkurenciją. Politiko nuomone, Liberalų sąjūdis yra išgarsėjęs kaip politinė partija, kuri yra įsivėlusi į didžiulį kyšininkavimo skandalą, todėl natūralu, jog tokiai partijai išlaidos už patalpas nėra svarbios.

„Mums tai svarbu, nes mes negalime turėti tokių pinigų ir tada mums praktiškai reikės kraustytis į gatvę“, – teigė A.Zuokas.

Sostinės valdžia šiuo klausimu seka Kauno miesto pavyzdžiu. Čia savivaldybė dar pernai gruodį patvirtino tvarką, kad partijoms patalpos turi būti nuomojamos rinkos kaina.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.