„Danske Bank Vilniaus maratone“ startuos ir žinomas bėgikas

Jau rugsėjo 10 d. tūkstančiai vilniečių varžysis daugiausiai sporto entuziastų sutraukiančiame sostinės renginyje „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Dalyvauti šių metų maratone ketina ir 46-erių bėgikas Aidas Ardzijauskas, gerai žinomas dėl savo pasiekimų bėgimo srityje: per parą įveiktų 218 km,  perbėgtų Jungtinių Amerikos Valstijų ir apibėgtos Baltijos jūros.

Nors ilgiausia bėgimo distancija „Danske Bank Vilniaus maratone“ - 42 km 195 m, daugiau nei 100 km per dieną pratusiam įveikti sportininkui ji nekelia šypsenos. „Viskas priklauso nuo greičio. Jei man reikėtų nubėgti maratoną per mažiau nei 3 val., turėčiau ruoštis bent keletą mėnesių“, – pasakojo A.Ardzijauskas.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ šiemet pasiūlys šešias maratono distancijas: 42 km 195 m maratoną, „RIMI Pusmaratonį“ (21 km 0975 m), EUROCASH1 10 km bėgimą, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgimą, „Corny moksleivių ir studentų bėgimą“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgimą“.

„Kiek pastebėjau, per dešimt metų gerokai išaugo dalyvių skaičius, pasikeitė aplinka ir žmonių požiūris. Gyventojai visai kitaip reaguoja, vis rečiau kas nors įvažiuoja į trasą. Tik norėtųsi, kad ir žiūrovų būtų daugiau, kad jie jaustų, kad ir jiems šventė“, – apie „Danske Bank Vilniaus maratoną“ kalbėjo A.Ardzijauskas.

Šiuo metu bėgikas rengiasi dar vienam iššūkiui. Jau šį spalį jis ketina pradėti bėgimą iš Senegalo sostinės Dakaro į Vilnių. „Tai bus beveik 8 tūkst. km. bėgimas. Startuoti planuoju spalio antroje pusėje, o finišuoti kitų metų vasario 16 d. Vilniuje".

Visiems bėgimo entuziastams - trumpas interviu su šių metų „Danske Bank Vilniaus maratono“ svečiu:

–Kiek daugiausiai kilometrų esate nubėgęs be pertraukos?

–Niekada apie tai negalvojau, bet dalyvaudamas 24 val. bėgime per parą nubėgau 218 km. O bėgdamas 6 ar 10 parų bėgimuose po 160 km ar 190 km per parą.

–Tokiems bėgimams reikia daug ištvermės. Iš kur jos semiatės?

–Bėgimas yra mano gyvenimo būdas. Man nėra sunku bėgti, tai darau savo malonumui, o kiek pavyksta nubėgti tiek.

–Ar bėgimams rengiatės ir dalyvaujate už savo lėšas ar turite rėmėjų?

–Didelė dalis bėgimui reikalingų lėšų yra asmeninės, o kita – rėmėjų. Ieškau rėmėjų ir bėgimui iš Dakaro.

–Kodėl renkatės tokius ilgus bėgimus?

– Tai yra mano vaikystės svajonės dalis, arba plano, kurį noriu įgyvendinti. Iš pradžių bėgdavau trumpesnius bėgimus – 2 ar 4 dienų. Po to sekė 10, 40, 50, 60 dienų bėgimai. O šį 8 tūkst. km bėgimą tikiuosi įveikti per 80 dienų. Jei prasčiau seksis – per 100.

–Dirbate ugniagesiu gelbėtoju. Kada randate laiko ilgiems bėgimams?

–Didelė mano bėgimų dalis priklauso nuo to, kokią dalį atostogų galiu skirti bėgimui. Pavyzdžiui, prieš keletą metų nubėgti iš Los Andželo į Niujorką turėjau tik 80 dienų. Tad teko atitinkamai ir maršrutą, ir greitį pasirinkti, kad spėčiau įgyvendinti šį tikslą. Šių metų bėgimui esu sukaupęs 110 atostogų dienų.

–Apie ką galvojate bėgdamas ilgas distancijas: laukiančius pietus, poilsį, ar negalvojate nieko?

–Kiekvienas bėgimas yra išskirtinis, jie niekada nebūna vienodi, nes keičiasi vaizdai, bėgimo greitis, aplinka, tad niekada nebūna nuobodu. Didelę dalį bėgimo tikrai galvoju ne apie maistą, o apie tai, kas dar yra negerai, visada stengiuosi palaikyti laikyseną, pasikontroliuoti.

–Ar bėgdamas klausote muzikos?

–Niekada. Bėgdamas noriu girdėti save, matyti, kas dedasi aplinkui, o muzika truputį blaško. Galbūt, tam tikrais atvejais ji padeda, bet man niekada nereikėjo stimuliatoriaus iš šono.

–O jūsų bėgimo bateliai ar skiriasi nuo įprastinių?

–Tikrai ne. Naudoju įprastus, tik jų turiu keletą rūšių. Juos renkuosi atsižvelgdamas į trasą, oro sąlygas, bėgimo ilgį.

–Ką patartumėte besiruošiantiems „Danske Bank Vilniaus maratonui“?

– Turėti kantrybės ir realiai vertinti savo pasiruošimą. Planuoti bėgimo laiką atsižvelgiant į treniruotes. Taip pat nešauti į priekį pačioje pradžioje. Pradėkite ramiau, o jei matysite, kad energijos ir jėgų yra per kraštus, tai vėliau galėsite pagreitinti.

–Kokia jūsų svajonė, susijusi su bėgimu?

– Vaikystėje buvau patyręs traumą ir pažadėjau sau, kad tikrai vėl pradėsiu bėgioti. Tuomet pagalvojau, kad galbūt kada nors pavyks apibėgti žemės rutulį. Ši svajonė formuojasi jau kelis dešimtmečius, man jos dar nepavyko įgyvendinti, bet po truputį einu link to.

–Plaukiko Vidmanto Urbono žygių tikslas – ekologija. Kam skirti jūsų bėgimai?

–Manau, kad mano bėgimai parodo, kad bėgimas nėra kažkas, ko reiktų vengti. Kad tai yra didelis malonumas, pabuvimas gamtoje, skirtinguose žemynuose, vietose. Kartais manęs klausia, kaip save įvardinčiau: kaip bėgiką, keliautoją ar turistą? Atsakau, kad tai yra viskas viename ir bėgimas man sudaro galimybę viską suderinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.