Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 32-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Kūrybinės dirbtuvės su grafike Kristina Norvilaite

Tai dar vienas renginys iš rugpjūčio edukacinių renginių serijos Valstybiniame Vilniaus Gaono muziejuje. Šįkart susitiksime kūrybinėse dirbtuvėse su grafike Kristina Norvilaite.

Čia bus proga apžiūrėti menininkės iš Pietų Afrikos darbų parodą „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“, kartu su K. Norvilaite gilinsimės į grafikos technikos paslaptis ir patys kursime naudodami atspaudus.

Kur? VVG ŽM Tolerancijos centras.

Kada? Antradienis, 17:30 val.

2. Mažieji Atradimai | Hill Top Sheep

Šį antradienį sceną užkariaus klasikinio bei alternatyvaus roko, funko ir bliuzo garsų įkvėpti Hill Top Sheep. Nors grupė atšventė vos trečiąjį gimtadienį, tačiau jau spėjo sudalyvauti „LRT Opus” bei „Novus” konkursuose, sugroti „Bliuzo naktys” bei „Gatvės muzikos diena” festivaliuose. Apie save šie vilniečiai sako:

„Neturime sintezatoriaus ir Mac kompo ant scenos, todėl iš pirmo žvilgsnio gal ir atrodome neprofesionaliai, bet norime įrodyti, kad elektroninio pašto tikrinimas ant scenos – nėra vienintelis kelias į sėkmę.”

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Antradienis, 19 val.

3. Scenos bandymai Miesto Laboratorijoje: rugpjūtis

Vasarai besivejant rudenį, rugpjūčio 23 dieną, įvyks jau penktasis akustinis vakaras Miesto Laboratorijoje. Tai jaukus kaimynų, draugų, šeimos narių koncertas sau patiems, kuriame svarbus bei reikalingas kiekvienas dalyvis. Scena skirta tau, kuris negali nustot mėgstamiausios dainos. Ir jam, kuris kuria muziką. Ir jai, kuri rašo eiles. Ir jiems, kurie tiesiog įdomūs savimi ar turi ką papasakoti.

Kur? Miesto Laboratorija.

Kada? Trečiadienis, 19 val.

4. Nemokamas kino seansas po atviru dangumi

Prasideda pirmasis ir kol kas vienintelis toks Baltijos kino festivalis, kuriame viena iš Lietuvai atstovaujančių kino juostų yra „Emilija iš Laisvės alėjos“. Šis filmas festivalio bus rodomas Estijos bei Latvijos kino gerbėjams.

O trečiadienį, minint „Baltijos kelio“ bei Juodojo kaspino dienas, visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į nemokamą filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kino seansą Ozo Parke.

Kur? Ozo parkas.

Kada? Trečiadienis, 21 val.

5. Senjorų klubas: ekskursija į sinagogą

Tai jau paskutinis, šeštasis, edukacinis rugpjūčio mėnesio renginys, organizuojamas Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus. Šįkart į renginį kviečiami vyresnio amžiaus vilniečiai bei miesto svečiai, kurie vis dar sklidini neblėstančio gyvenimiško smalsumo.

Kur? VVGŽM Tolerancijos centras.

Kada? Ketvirtadienis, 16 val.

6. Džiazas iš kraterio

Gyvos grupės koncertas 120 metrų po žeme skamba netikėtai baugiai, bet kartu ir viliojančiai. Būkite pirmieji Lietuvoje tai išgirdę ir pamatę!

Veikiančio ugnikalnio Thrihnukagigur krateryje galimybę pasimėgauti muzika, apjungusia etno motyvus, džiazo improvizaciją bei atšiaurius Islandijos kraštovaizdžius suteiks lenkų džiazo grandas Maciej Fortuna. Jo projektas „Słowiański” („Slavų”) apima ne tik gyvą originalių džiazo kompozicijų atlikimą, bet ir įspūdingą vizualizaciją, kurioje rodomi nenusakomo grožio vaizdai bei muzikantų nuotykiai iš ekstravagantiškos išvykos.

Kur? VU Planetariumas.

Kada? Ketvirtadienis, 19 val.

7. Riverside Mambo Sessions

Jau aštuonerius metus vilniečių vasaros naktis užkaitinantis „Riverside Mambo Sessions“ vakarėlis šį ketvirtadienį vėl džiugins miestiečių ausis neįprastais, išskirtinai autentiškos įvairių laikų mambo ir salsos muzikos garsais.

Lotynų Amerikos dvasia užlies visą paupį, o visi susirinkę įsispirs į salsos ir bachatos batelius ir savo aistra užtvindys visą lauko terasą. Vakarėlio nesustabdys niekas, o jei lis, judantys klubai ir užvedant muzika kvies vidun.

Muzika rūpinsis DJ Weedska (Tropical Soundclash, SalsaSisters) ir DJ Minis (SalsaSisters)

Kur? Green Jar Gastropub.

Kada? Ketvirtadienis, 20 val.

8. Suaugusiųjų vasaros akademijos koncertas

Beveik 2 mėnesius trukę "mokslo metai" Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo skirti tiems, kurie visą gyvenimą svajojo, tačiau niekaip nepasiryžo ir tiems, kurie siekia nuolatinio tobulėjimo. Džiazinis dainavimas, būgnai, fortepijonas, kanklės, klasikinė gitara - suaugusiųjų vasaros akademijos specialybių sąrašas itin platus ir įvairus.

Jau šį penktadienį LMTA Centrinių rūmų Didžiojoje salėje laukia ką tik startavusios Suaugusiųjų vasaros akademijos dalyvių koncertas ir kursų baigimą pažyminčių diplomų įteikimo ceremonija.

Kur? LMTA.

Kada? Penktadienis, 18 val.

9. Akustinis koncertas: Gediminas ir Ainis Storpirščiai

Pasiilgusiems to, kas tikra ir neša prasmę, kai vienu metu ir klausai ir girdi, o prieš akis savaime iškyla muzikos, žodžių ir emocijų vaizdai. Šį vakarą Ainis ir Gediminas Storpirščiai dovanos itin teatrišką dainuojamąją poeziją, kuri privers patikėti, kad muziką galima pamatyti ir paliesti ar net užčiuopti jos pulsą. Programoje skambės rinktinės, pačios geriausios dainos, tačiau naujovių tap pat netrūks.

Kur? Veranda.

Kada? Penktadienis, 20 val.

10. Uodo šeimos turgelis

Jūsų laukia: drabužiai, avalynė ir aksesuarai visai šeimai; prekės vaikams, žaislai, vaikiška technika; rankdarbiai, smulkmenos buičiai ir namams; prekės grožiui ir sveikatai; – ir viskas ko gali prireikti kiekvienai šeimai. Prekiauti galima asmeniniais, nebenaudojamais savo šeimos daiktais: vaikų ir suaugusiųjų drabužiais, avalyne, aksesuarais, žaislais, vaikiškomis prekėmis, smulkmenomis namams, buičiai, laisvalaikiui, knygomis ir rankdarbiais.

Kur? Litexpo.

Kada? Šeštadienis, 10 val.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.