Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 32-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Kūrybinės dirbtuvės su grafike Kristina Norvilaite

Tai dar vienas renginys iš rugpjūčio edukacinių renginių serijos Valstybiniame Vilniaus Gaono muziejuje. Šįkart susitiksime kūrybinėse dirbtuvėse su grafike Kristina Norvilaite.

Čia bus proga apžiūrėti menininkės iš Pietų Afrikos darbų parodą „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“, kartu su K. Norvilaite gilinsimės į grafikos technikos paslaptis ir patys kursime naudodami atspaudus.

Kur? VVG ŽM Tolerancijos centras.

Kada? Antradienis, 17:30 val.

2. Mažieji Atradimai | Hill Top Sheep

Šį antradienį sceną užkariaus klasikinio bei alternatyvaus roko, funko ir bliuzo garsų įkvėpti Hill Top Sheep. Nors grupė atšventė vos trečiąjį gimtadienį, tačiau jau spėjo sudalyvauti „LRT Opus” bei „Novus” konkursuose, sugroti „Bliuzo naktys” bei „Gatvės muzikos diena” festivaliuose. Apie save šie vilniečiai sako:

„Neturime sintezatoriaus ir Mac kompo ant scenos, todėl iš pirmo žvilgsnio gal ir atrodome neprofesionaliai, bet norime įrodyti, kad elektroninio pašto tikrinimas ant scenos – nėra vienintelis kelias į sėkmę.”

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Antradienis, 19 val.

3. Scenos bandymai Miesto Laboratorijoje: rugpjūtis

Vasarai besivejant rudenį, rugpjūčio 23 dieną, įvyks jau penktasis akustinis vakaras Miesto Laboratorijoje. Tai jaukus kaimynų, draugų, šeimos narių koncertas sau patiems, kuriame svarbus bei reikalingas kiekvienas dalyvis. Scena skirta tau, kuris negali nustot mėgstamiausios dainos. Ir jam, kuris kuria muziką. Ir jai, kuri rašo eiles. Ir jiems, kurie tiesiog įdomūs savimi ar turi ką papasakoti.

Kur? Miesto Laboratorija.

Kada? Trečiadienis, 19 val.

4. Nemokamas kino seansas po atviru dangumi

Prasideda pirmasis ir kol kas vienintelis toks Baltijos kino festivalis, kuriame viena iš Lietuvai atstovaujančių kino juostų yra „Emilija iš Laisvės alėjos“. Šis filmas festivalio bus rodomas Estijos bei Latvijos kino gerbėjams.

O trečiadienį, minint „Baltijos kelio“ bei Juodojo kaspino dienas, visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į nemokamą filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kino seansą Ozo Parke.

Kur? Ozo parkas.

Kada? Trečiadienis, 21 val.

5. Senjorų klubas: ekskursija į sinagogą

Tai jau paskutinis, šeštasis, edukacinis rugpjūčio mėnesio renginys, organizuojamas Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus. Šįkart į renginį kviečiami vyresnio amžiaus vilniečiai bei miesto svečiai, kurie vis dar sklidini neblėstančio gyvenimiško smalsumo.

Kur? VVGŽM Tolerancijos centras.

Kada? Ketvirtadienis, 16 val.

6. Džiazas iš kraterio

Gyvos grupės koncertas 120 metrų po žeme skamba netikėtai baugiai, bet kartu ir viliojančiai. Būkite pirmieji Lietuvoje tai išgirdę ir pamatę!

Veikiančio ugnikalnio Thrihnukagigur krateryje galimybę pasimėgauti muzika, apjungusia etno motyvus, džiazo improvizaciją bei atšiaurius Islandijos kraštovaizdžius suteiks lenkų džiazo grandas Maciej Fortuna. Jo projektas „Słowiański” („Slavų”) apima ne tik gyvą originalių džiazo kompozicijų atlikimą, bet ir įspūdingą vizualizaciją, kurioje rodomi nenusakomo grožio vaizdai bei muzikantų nuotykiai iš ekstravagantiškos išvykos.

Kur? VU Planetariumas.

Kada? Ketvirtadienis, 19 val.

7. Riverside Mambo Sessions

Jau aštuonerius metus vilniečių vasaros naktis užkaitinantis „Riverside Mambo Sessions“ vakarėlis šį ketvirtadienį vėl džiugins miestiečių ausis neįprastais, išskirtinai autentiškos įvairių laikų mambo ir salsos muzikos garsais.

Lotynų Amerikos dvasia užlies visą paupį, o visi susirinkę įsispirs į salsos ir bachatos batelius ir savo aistra užtvindys visą lauko terasą. Vakarėlio nesustabdys niekas, o jei lis, judantys klubai ir užvedant muzika kvies vidun.

Muzika rūpinsis DJ Weedska (Tropical Soundclash, SalsaSisters) ir DJ Minis (SalsaSisters)

Kur? Green Jar Gastropub.

Kada? Ketvirtadienis, 20 val.

8. Suaugusiųjų vasaros akademijos koncertas

Beveik 2 mėnesius trukę "mokslo metai" Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo skirti tiems, kurie visą gyvenimą svajojo, tačiau niekaip nepasiryžo ir tiems, kurie siekia nuolatinio tobulėjimo. Džiazinis dainavimas, būgnai, fortepijonas, kanklės, klasikinė gitara - suaugusiųjų vasaros akademijos specialybių sąrašas itin platus ir įvairus.

Jau šį penktadienį LMTA Centrinių rūmų Didžiojoje salėje laukia ką tik startavusios Suaugusiųjų vasaros akademijos dalyvių koncertas ir kursų baigimą pažyminčių diplomų įteikimo ceremonija.

Kur? LMTA.

Kada? Penktadienis, 18 val.

9. Akustinis koncertas: Gediminas ir Ainis Storpirščiai

Pasiilgusiems to, kas tikra ir neša prasmę, kai vienu metu ir klausai ir girdi, o prieš akis savaime iškyla muzikos, žodžių ir emocijų vaizdai. Šį vakarą Ainis ir Gediminas Storpirščiai dovanos itin teatrišką dainuojamąją poeziją, kuri privers patikėti, kad muziką galima pamatyti ir paliesti ar net užčiuopti jos pulsą. Programoje skambės rinktinės, pačios geriausios dainos, tačiau naujovių tap pat netrūks.

Kur? Veranda.

Kada? Penktadienis, 20 val.

10. Uodo šeimos turgelis

Jūsų laukia: drabužiai, avalynė ir aksesuarai visai šeimai; prekės vaikams, žaislai, vaikiška technika; rankdarbiai, smulkmenos buičiai ir namams; prekės grožiui ir sveikatai; – ir viskas ko gali prireikti kiekvienai šeimai. Prekiauti galima asmeniniais, nebenaudojamais savo šeimos daiktais: vaikų ir suaugusiųjų drabužiais, avalyne, aksesuarais, žaislais, vaikiškomis prekėmis, smulkmenomis namams, buičiai, laisvalaikiui, knygomis ir rankdarbiais.

Kur? Litexpo.

Kada? Šeštadienis, 10 val.

kultūra renginiai Vilnius TOP10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
87 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. J. Jakaitis - Visuomenė miesto erdviniame formavime  Spalio 18 d. 20 val. Architektūros [pokalbių] fondas ir Nacionalinė dailės galerija kviečia į ketvirtąjį 23-iojo pokalbių ciklo „Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ sus...
Kultūra
Vilniaus tango teatras pradeda ketvirtąjį kūrybinį sezoną ir nepaliauja stebinti publikos pristatydamas dar vieną spalvingą, žaismingą, kerintį ir kvapą gniaužiantį šou! „Tango Buenos Aires" - miesto šurmulys, priemiesčio gyvenimas, kavinių prabanga ir provincijos linksmybės, ilgesys ir nostalgija, kančia ir meilė. Visa, ką savyje slepia tango idėja, persikelia į „La Casa del Tango" sceną ir dar didesne jėga įsuka į aistros ir temperamento sūkurį!  „Labai...
Interviu
„O kaip dėl per didelio paveldo saugojimo Vilniuje? Na, žinokite, neteko pastebėti tokio reiškinio“, – šypsosi paveldosaugininkė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja Jūratė Jurevičienė. Su ironijos bei humoro jausmo nestokojančia, aštresnio žodžio nevengiančia specialiste kalbamės apie Vilniaus miesto tapatumą, paveldosaugos aktualijas, sovietiniu modernizmu besižavinčią jaunąją kartą ir...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies aptvėrimus ir laikinus eismo ribojimus. Nuo spalio 16  iki lapkričio 16 d. dėl nuotekų ir vandentiekio rekonstrukcijos tinklų darbų laikinai bus susiaurinta Lvovo gatvės važiuojamoji dalis ties pastatu Nr. 89.Eismo organizavimo pakeitimo metu laikinai bus įvestas aukščio ribojimas iki 4 metrų, todėl krovininiai automobiliai bus nukreipti apylanka gretimomis gatvėmis – Linkmenų gatve ir Konstitu...
Kriminalai
Spalio 11 d. apie 21 val. 30 min. Vilniuje, Kauno g., nepažįstamas asmuo sudavė kumščiu vyrui (gimusiam 1970 m.) į veidą ir pavogė rankinę-piniginę, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas, asmens dokumentai, pinigai, raktai nuo buto. Nuostolis nustatinėjamas. Spalio 2 d. apie 16 val. 30 min. Vilniuje, Geležinkelio g., prie apleistų sandėliukų, nepažįstamas vyras trenkė vyrui (gimusiam 1976 m.) į veidą ir ir iš kelnių kišenės pavogė pinigus ir mobiliojo ryš...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė šiandien kreipėsi su pareiškimu į Generalinę prokuratūrą, kad būtų įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Žilvino Šilgalio veiksmai, atskleidžiant konfidencialią informaciją trečiosioms šalims apie savivaldybės ketinamus vykdyti viešuosius pirkimus. Savivaldybė turi patikimos informacijos, kad Tarybos narys atskleidė planuojamo viešojo pirkimo vertę dar nepaskelbus viešojo pirkimo, taip sudarydamas sąlygas iškreipt...
Įvykiai
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), įvertinusi UAB „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos sąnaudas, vartotojams, perkantiems paslaugas bute, suderino 14 proc. mažesnę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą – 0,96 Eur/m³ (be PVM). Apskaitos kaina didėja 7 proc. – gyventojai mokės 0,89 Eur butui/per mėn. (be PVM).  Šiuo metu vartotojams taikomos UAB „Vilniaus vandenys“ paslaugų...
Kultūra
Spalio 18-21 dienomis MO muziejaus atidarymo metu vyks daugiau nei 70 renginių, kurių svarbiausias elementas - pirmoji MO muziejaus paroda „Visas menas - apie mus". Parodą papildys susitikimai su autoriais, diskusijos, edukaciniai renginiai, koncertai kiekvieną vakarą ir naktiniai šokiai. Kaip išsirinkti ir nepasiklysti?  Kaip teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, muziejaus atidarymo renginiai - tikras MOratonas. „Laukiami visi, norintys gerai...
Savivalda
Sostinės savivaldybė kviečia: balsuokite ir patys išsirinkite įmonę, kuri rūpinsis Jūsų daugiabučiu. Vilniuje yra daugiau kaip 7 tūkst. daugiabučių, apie 3 tūkst. namų gyventojai turi išsirinkti naują būsto administratorių. Visi, kuriems rūpi, kaip prižiūrimas daugiabutis, kviečiami nuo spalio 15 d. iki lapkričio 5 d. dalyvauti kartoniniame balsavime raštu. Detali informacija apie balsavimą kartu su balsavimo biuleteniu atkeliaus tiesiai gyventojams į namu...