V.Adamkus: nesugebame įtikinti sąjungininkių, jog gresia pavojus

Šiandien Vilniaus universitete buvo surengta prezidento Valdo Adamkaus vardo tarptautinė konferencija, kurioje ne tik buvo aptarti esminiai regiono saugumo klausimai, bet ir išreikštas susirūpinimas dabartine Lietuvos valdžia. Pasak prezidento, Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos statoma atominė elektrinė - atominė bomba, nesulaukianti deramo mūsų valdžios dėmesio.

„Rusija baltarusių rankomis stato atominę bombą prie pat Vilniaus prieigų, o mes nesugebame įtikinti Europos šalių dėl mūsų susirūpinimo, nei tartis su artimiausiais kaimynais“, - teigė V.Adamkus.

Išreiškęs susirūpinimą šalies ir regiono saugumu, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ragino sušaukti regiono politikos vadovų susitikimą, skirtą energetikos klausimams. V.Adamkaus teigimu, Lietuva taip pat galėtų sutelkti regiono opoziciją Rusiją ir Vokietiją jungiančio dujotiekio „NordStream“ plėtrai Baltijos jūros dugnu, tačiau valdantieji nesugeba įtikinti kaimyninių Europos Sąjungos (ES) šalių.

„Lietuvai būtina kelti ne tik „Nord Stream 2“, bet ir Astravo klausimą ES viršūnių taryboje, siekti sušaukti viso regiono politikos vadovų susitikimą, skirtą energetikai, įvardijant naujas grėsmes“, - kalbėjo prezidentas konferencijoje apie regioninį saugumą.

Lietuvos pareigūnų teigimu, Rusijos įmonė „Rosatom“ atominę elektrinę prie Lietuvos - Baltarusijos sienos stato nesilaikydama saugumo standartų, nerimaujama, kad jėgainė gali kliudyti Lietuvai sinchronizuoti elektros tinklus su Vakarų Europa.

Nors Lietuva priėmė įstatymą boikotuoti elektrą iš Astravo elektrinės, kai kurie ekspertai sako, kad šis žingsnis neturės daug prasmės, jei prie boikoto neprisidės kaimyninės šalys, visų pirma Latvija.

Diskusijose taip pat buvo aptarta Ukrainos ateitis, regiono energetinis saugumas, Europos ir JAV santykiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.