Galimai peiliu žmogų nužudęs vilnietis - liks už grotų

Vilniaus apygardos teismas nusprendė nepaleisti į laisvę žmogžudyste kaltinamo Pauliaus Rastenio, todėl šiandien įtariamojo suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams.

P.Rastenis kaltinamas šiemet vasarį peiliu sužalojęs du vyrus, vienas jų netrukus mirė ligoninėje. Vyras policijai pasidavė po maždaug pusantros savaitės trukusio slapstymosi.

Teisėjos teigimu, atsižvelgiant į asmenybės duomenis ir į elgesį ikiteisminio tyrimo metu, įtariamasis gali bandyti slėptis ir bėgti nuo teismo. Teismas atsižvelgė ir į gresiančios bausmės griežtumą – tyčiniu nužudymu kaltinamam vyrui gresia ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė.

Nors perdavus bylą teismui P.Rastenis prašė nebetęsti jam suėmimo ir netgi siūlėsi pats sumokėti už apykoję, kad ši jam būtų uždėta vietoj suėmimo, teisėjos teigimu net į įtariamojo užstato sąskaitą kol kas nėra įmokėta jokia suma.

Tačiau P.Rastenis teigė turėjęs darbą, tik iki sulaikymo porą mėnesių buvo užsiregistravęs Darbo biržoje. Vyras tikino maždaug penkerius metus dirbęs Europoje – Vokietijoje ir kitur. Būdamas laisvėje, buvusiai draugei padėjo išlaikyti vaiką.

„Išėjęs į laisvę turiu galimybę įsidarbinti, turiu galimybę apmokėti apykojės visą kainą. Norėčiau, kad atidžiau atsižvelgtumėte į šią bylą, – teisėjai A.Bielskei sakė P.Rastenis.

„Atsižvelgiant į jo ankstesnius teistumus, iki sulaikymo nedirbo, yra nevedęs, todėl nėra saistomas ekonominiais ir socialiniais ryšiais. Būtina ir toliau taikyti suėmimą, siekiant užtikrinti jo dalyvavimą procese“, – sakė prokuroras. Jis priminė, kad vyras anksčiau teistas tris kartus.

Policija skelbė, kad nelaimė įvyko vasarį, kai, pasak liudininkų, greta vieno Žirmūnų gatvės daugiabučio, kuriame įsikūręs ir viešbutis, automobilyje „Volvo“ pietavo du maždaug 30 metų vyrai. Tuo metu į kiemą įsuko automobilis „Toyota“, jo vairuotojas iššokęs pasipiktino, jog nėra, kur sustoti.

Atvažiavęs vyras įsivėlė į konfliktą su pietavusiais vyrais, pripurškė jiems į automobilį dujų ir puolė bėgti. Per susistumdymą iš „Volvo“ iššokę vyriškiai buvo subadyti peiliu. Per grumtynes vyrai įtariamajam numovė striukę, jis paspruko vienmarškinis. Kaltinamasis vėliau pareigūnams pasakojo, kad dujų balionėlį ir peilį nešiojosi savigynai.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.