Verslininkai skaičiuoja mėnesio be oro uosto nuostolius

Nors oro uosto rekonstrukcijos darbai, privertę kuriam laikui skrydžius perkelti iš Vilniaus į Kauną, pagaliau baigti, sostinės verslininkai skaičiuoja nuostolius. Jų teigimu, Vilniaus oro uosto rekonstrukcija trečdaliu sumažino klientų srautus sostinės restoranuose.

Pasak maitinimo tinklo „Amber Food“ vadovo, neigiamą įtaką pajuto ne tik sostinės, bet ir mažesnių miestų maitinimo įstaigos, nes rekonstrukcijos metu skrydžius buvo sustabdžiusi emigrantų pamėgta pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“.

„Oro uosto uždarymas parodė, koks svarbus Lietuvai yra susisiekimas ir turizmas. Kai kuriose sostinės turistinėse vietose - Pilies, Vokiečių gatvėje, Gedimino prospekte - įsikūrusiuose restoranuose tuo metu fiksavome net iki 30 proc. mažesnius klientų srautus, nei būtų galima tikėtis, jei nebūtų uždarytas oro uostas“, - interviu „Verslo žinioms“ sakė „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis.

Anot jo, vasarą grįžta emigrantai, auginantys restoranų regionuose pajamas. G. Balnis mano, jog Panevėžio, Alytaus, Šiaulių maitinimo taškuose apyvarta gali būti 3-5 proc. mažesnė dėl to, kad, vykstant oro uosto rekonstrukcijai, „Ryanair“ skrydžius ne perkėlė į Kauną, o išvis nutraukė ir atnaujins juos tik nuo rugsėjo“.

Dėl tako rekonstrukcijos nuo liepos 14-osios į Kauno oro uostą iš Vilniaus 35 dienoms buvo perkelta didelė dalis skrydžių. Per šį laiką Kaune bus aptarnauta apie 370 tūkst. keleivių ir apie 3,5 tūkst. skrydžių.

Darbus atliko latvių „A.C.B.“ ir lietuvių „Autokaustos“ įmonių konsorciumas, darbų vertė - daugiau kaip 18 mln. eurų. Oro uosto vadovybės teigimu, paskutinį kartą prieš du dešimtmečius rekonstruotas takas buvo smarkiai nusidėvėjęs ir artėjo prie avarinės būklės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.