Šiandien prisimenamos trys Lietuvai itin reikšmingos datos

Lietuvos sąjūdžio atstovai trečiadienį organizuoja 1987-ųjų metų mitingo prie Adomo Mickevičiaus paminklo trisdešimtmečio jubiliejaus paminėjimą. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija apie sovietų ir nacių sandėrio pasekmes XXI amžiui, o vakare prie A.Mickevičiaus paminklo simboliškai bus surengtas mitingas.

Organizatorių pranešime teigima: „1987 metų rugpjūčio 23 dieną prie A.Mickevičiaus paminklo Vilniuje įvyko Molotovo–Ribentropo slaptųjų protokolų pasirašymo 48­osioms metinėms skirtas mitingas. Tai buvo pirmasis sovietų valdžios nesankcionuotas mitingas per visą sovietinę okupaciją ir pirmoji vieša antisovietinė demonstracija po 1972 metų „Kauno pavasario“. Rugpjūčio 23­iosios mitingas tapo simboline naujos epochos pradžia, Lietuvos kelio į Sąjūdį ir Nepriklausomybę pradžia“.

1987 metų rugpjūčio 23-iosios mitingas prie A.Mickevičiaus paminklo buvo pirmoji nesankcionuota akcija prieš okupacinę sovietų valdžią po 1972 įvykių Kauno laisvės alėjoje, kuomet susidegino Romas Kalanta ir kilo kiti protestai.

Rugpjūčio 23 diena Lietuvai reikšminga dėl dar dviejų istorinių priežasčių. 1939 rugpjūčio 23 dieną Adolfo Hitlerio valdoma Vokietija pasirašė garsiąją nepuolimo sutartį (Molotovo-Ribentropo paktą) ir slaptuosius protokolus, kuriuose buvo paidalinta Rytų Europa. Tuo pačiu Baltijos valstybės prarado savo nepriklausomybes. Ši diena vadinama Juodojo kaspino diena.

Minėdami Molotovo-Ribentropo pakto padarinių 50-metį, latviai, estai ir lietuviai 1989 metų rugpjūčio 23 dieną suorganizavo pasaulyje analogų neturėjusį renginį „Baltijos kelias“. Jo metu apie du milijonai Baltijos valstybių piliečių, nuo Gedimino bokšto Vilniuje iki Hermano bokšto Taline susikibo rankomis ir sujungė net 650 kilometrus siekusią gyvą žmonių grandinę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.