Vilniuje užfiksuotas itin retas paukštis

Vilniuje, prie Šiaurės miestelyje esančios „Rimi“ parduotuvės pastebėtas itin retas, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukštis - mažasis baublys. Pasirodo, jog paukštis buvo sveikas, tik nuklydęs nuo savo kelionės kurso. Galiausiai mažasis baublys buvo nuvežtas prie Buivydiškių tvenkinių, kur šie paukščiai jau buvo pastebėti anksčiau.

Apie rastą ir kavinės gėlyne pasislėpusį paukštį vienas vilnietis pranešė Lietuvos ornitologų draugijai, kuri atvyko pasiimti paukščio ir ketina juo pasirūpinti. Kiek Lietuvos mokslininkams yra žinoma, mūsų šalyje šiuo metu yra vos apie 50 mažųjų baublių. Jie dažniausiai migruoja prieš rudens pradžią, nakties metu.

Mažieji baubliai itin įdomūs. Jų namai dažniausiai būna ten, kur pilna nendrių. Šie paukščiai netgi moka imituoti nendres - ištempdami kaklą ir nejudindami kūno. Dažnai jiems tai padeda išvengti įvairių pavojų arba apsimesti prieš nustveriant grobį.

Šie ilgakakliai paukščiai labai mėgsta apžėlusius vandens telkinius. Lizdus krauna ant nendrių stiebų (30-50 cm virš vandens), tačiau lizdą susukti gali ir krūmuose. Vasaros pradžioje mažieji baubliai deda apie 5 kiaušinius ir juos peri iki 20 dienų. Jie minta vandenyje gyvenančiais smulkiais gyvūnais.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.