Vilniečiai kviečiami į naujo V.V.Lansbergio filmo peržiūrą

Paskutinį vasaros penktadienį Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kino mėgėjai kviečiami žiūrėti režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Jono Meko antologija“. Šia kino juosta jau gėrėjosi žiūrovai tarptautiniuose kino festivaliuose Norvegijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kino forume „Arsanalas“ Latvijoje.

Dar studijuodamas Vytautas V. Landsbergis pamėgo dokumentinio portreto žanrą ir savo filmuose įamžino ne vieną asmenybę – menininką, režisierių Joną Meką, rašytojus Nijolę Miliauskaitę, Vytautą Bložę, Grigorijų Kanovičių, krepšininką Arvydą Sabonį, Orvidų akmenų muziejaus įkūrėją, menininką akmentašį Vilių Orvidą ir kitus.

Filme „Jono Meko antologija“ garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas J. Mekas pasakoja savo biografiją, išdėsto kūrybinius kredo bei požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, per atviras eseistines išpažintis kamerai mąsto apie amžinąsias žmogiškąsias vertybes. „Nereikia rūpintis gyvenimu. Jis eina savaime. Nedaug reikia: obuolio, duonos, dešros ir sūrio. Po teisybei, nenusimanau nieko apie nieką. Mes per daug nusimanome, per daug dedamės, kad viską žinom. Mes nieko nežinom. Nors ne, mes viską žinom...“, – dalijasi J. Mekas.

Renginio organizatoriai kvies susitikti ir su J. Meko avangardinių eksperimentų bendražygiais – Salvadoru Dali, Johnu Lennonu, Yoko Ono ir antiakademinio-antimeninio judėjimo „Fluxus“ pradininku Jurgiu Mačiūnu. Filme gausu paties Jono Meko citatų, atspindinčių jo gyvenimo kelią ir kinematografinius ieškojimus.

„Planai, planai yra toks jau blogas išgalvojimas – planuot, viską suplanuot. Viskas, kas yra planuojama, dažniausiai pasibaigia blogai, nes tai ateina iš mūsų paviršutinio planavimo, neateina savaime iš giliai. Už kiekvieno plano paprastai būna šautuvas arba tankas, nes planus reikia įvykdyt, nesipriešint… Nes „mano planas yra geras“... Tai aš gyvenu be planų. Per daug planavimo, per daug žinojimo. Mes labai jau tikri, labai jau tikri. Bet užmirškim, pagyvenkim kokį dešimtmetį be žinojimo, netikrybėje. Pasiduokim intuicijai, įsiklausykim, bandykim įsiklausyti.“ (J. Mekas)

Kada? Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Kino salė, V a.)

Kur? Rugpjūčio 25 d., 12 val.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.