Saulės užtemimo metu JAV ekonomika neteko 700 mln. JAV dolerių

Pirmadienį visoje JAV teritorijoje apie 20 minučių stebėtas Saulės užtemimas šalies ekonomikai atnešė 694 mln. JAV dolerių nuostolių. Kompanijos „Challenger, Gray & Christmas“ teigimu, įspūdingu reginiu norėdami pasigrožėti darbuotojai paliko savo darbo vietas.

Tuo tarpu valstijos, kuriose užtemimas buvo matomas geriausiai, užsidirbo milijonus JAV dolerių iš turistų, kurie atvyko specialiai šią progą. „USA Today“ paskaičiavo, kad vien tik Nešvilis, Tenesio valstijoje, sulaukė 50-70 tūkst. turistų, kurie išleido 15-20 mln. JAV dolerių. Pietų Karolinos valstijos uždarbis siekė 43 mln. JAV dolerių, o Aidaho valstijos pietryčius, kur Saulės užtemimas buvo įspūdingiausias, aplankė iki pusės milijono žmonių.

Tiesa, beveik 700 mln. JAV dolerių nuostolis ekonomikai nėra ypač didelis, nes šalyje būna ir daug ekonomikai „brangesnių“ incidentų. Pavyzdžiui, studentų krepšinio komandų čempionato finalas kasmet verslui kainuoja 2 mlrd. JAV dolerių, jeigu skaičiuosime, kad maždaug 80 mln. darbuotojų praleidžia mažiausiai valandą darbo laiko stebėdami rungtynes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.