Dėl troleibusų viešojo pirkimo Vilniuje – kreipimasis į teisėsaugos institucijas

Artėjant galutiniam terminui, kuris buvo skirtas pateikti naujų troleibusų Vilniui pasiūlymus, judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ koordinatorius Marius Markevičius kreipėsi į už pirkimą atsakingas institucijas, prašydamas patvirtinti arba paneigti įtarimus dėl abejotino skaidrumo ir efektyvumo vykdant šį viešąjį pirkimą. Kreiptasi buvo po to, kuomet viešąjį pirkimą organizuojantys Vilniaus miesto savivaldybės specialistai ignoravo viešai paskelbtas pastabas ir pasiūlymus, kuriais buvo siekiama už tą pačią sumą nupirkti daugiau ir modernesnių troleibusų.

Judėjimo iniciatoriaus teigimu, nauji troleibusai Vilniui - be abejonių būtini. „Paskutinį kartą nauji troleibusai į Vilnių atkeliavo prieš 11-13 metų, kuomet buvo įsigyti 45 troleibusai Solaris Trollino. Dar du troleibusai Amber buvo surinkti Vilniuje prieš 6 metus. Per pastaruosius 5 metus Vilniuje buvo nurašyta daugiau negu 50 troleibusų, šis procesas tęsiasi ir šiomis dienomis, tačiau nebuvo įsigyta nė vieno nei naujo, nei naudoto troleibuso. Palyginimui – Kaunas per pastaruosius dvejus metus įsigijo net 15 didelės talpos naudotų troleibusų iš Nyderlandų, taip pat ketina įsigyti 85 naujus troleibusus“, - teigia M. Markevičius

Troleibusų entuziasto manymu, šiuo metu vykstantis viešasis pirkimas vyksta paskubomis, o kvalifikacinės sąlygos apriboja daugumos gamintojų galimybes jame dalyvauti: „Europoje yra nemažai troleibusų ir jų įrangos gamintojų. Nepaisant daugiametės patirties, dauguma jų neatitinka šiame pirkime keliamų reikalavimų“,- teigia M.Markevičius.

Anot jo, tikėtina, kad šie dirbtiniai apribojimai lems ne tik itin mažą paraiškas padavusių dalyvių skaičių – kriterijus atitinkantis ir paraišką padavęs gamintojas puikiai žinos apie šiuos apribojimus, todėl nebijodamas konkurencijos už troleibusus prašys žymiai didesnės negu reali kaina. Dar daugiau – įmanoma, kad pasikartos 2011 metais vykusio troleibusų viešojo pirkimo scenarijus, kuomet vienintelė pirkime dalyvavusi įmonė troleibusus pasiūlė už neįtikėtinai didelę kainą (po 1,43 mln. litų, arba po 414 tūkst. eurų už vienetą) ir dėl per didelės kainos pasiūlymas buvo atmestas, o troleibusai taip ir nebuvo nupirkti.

Verta atkreipti dėmesį, kad šiuos troleibusus ketinama pirkti pasinaudojant ES Struktūrinių fondų investicijomis. Pirkimo sąlygose nurodyta, kad gamintojas gali pasiūlyti ir daugiau negu 40 troleibusų už sąlygose nurodytą sumą – tačiau ar galima to tikėtis, viešajame pirkime ribojant galimybes dalyvauti? O juk sudarius galimybes konkurencijai, į Vilnių galėtų atvykti ne 40, o gerokai daugiau troleibusų už tą pačią sumą.

Antroji kreiptis dėl šio pirkimo paskatinusi priežastis – tai, kokių techninių savybių troleibusus ketinama įsigyti. Anot kreipimosi autoriaus, sąmoningai siekiama įsigyti tokius troleibusus, kuriuose nebūtų matomos šiuolaikinės troleibusų galimybės. Sunku patikėti, kad nėra numatyta kaip privaloma net avarinė autonominė rida, o apie pilnavertės autonominės ridos galimybę nekalbama apskritai. Vietoj to, troleibusai privalės turėti ekranus reklamų transliavimui.

Šiuo metu Vilniuje yra 18 troleibusų maršrutų, kuriais darbo dienomis keleivius veža apie 190 troleibusų. Vilniaus troleibusų maršrutų ilgis viršija 400 km, kasdien troleibusai perveža apie 200 tūkst. keleivių.

Daugiausia naujų troleibusų pastaraisiais metais užsakyta San Fransiske, Rygoje, taip pat nauji troleibusai keičia senuosius Šveicarijos, Nyderlandų, Čekijos, Slovakijos, Ukrainos ir kitų šalių miestuose.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.