Branduolinis kuras į Astravo AE atkeliaus kitąmet

Vos 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus statoma Astravo atominė elektrinė (AE) jau kitais metais sulauks branduolinio kuro, reikalingo dviejų reaktorių veikimui. Apie tai pranešė Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas.

Baltarusiai šiuo metu ruošia susitarimą dėl branduolinio kuro tiekimo su rusiško kapitalo valstybine įmone „Rosatom“. Jo detalės bus atskleistos tik 2018-aisiais.

Balandžio pradžioje Astravo AE buvo baigti pirmojo reaktoriaus korpuso montavimo darbai. Baltarusijos energetikos ministerija teigė, jog antrojo reaktoriaus korpusas į statybų aikštelę bus atvežtas rugsėjo mėnesį, o jo montavimo darbai bus pradėti iki metų pabaigos.

Rusijos energetikos korporacija „Rosatom“, kuri yra suteikusi baltarusiams paskolą statybų projektui, anksčiau skelbė, jog pirmasis reaktorius bus įjungtas 2019-aisiais, o antrasis - 2020-aisiais, tačiau pagal paskutinę rusų informaciją, abu rektoriai bus įjungti ne anksčiau kaip 2020-ųjų metų vasara. Kiekvieno iš reaktorių galia sieks 1 200 megavatų.

Lietuviai nuo pat Astravo AE statybų idėjos pradžios stengiasi atkreipti pasaulinės bendruomenės dėmesį į tai, jog Baltarusijoje kylanti atominė elektrinė yra statoma aplaidžiai ir nekreipiant dėmesio į kai kuriuos saugumo reikalavimus.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija suskaičiavo, jog statybų metu buvo įvykę net šeši rimti incidentai, apie kuriuos tiek Rusija, tiek Baltarusija stengėsi nutylėti. 2016 liepą statybų aikštelėje iš keturių metrų aukščio buvo nukritęs 330 tonų sveriantis reaktoriaus korpusas. Po šio įvykio Lietuva nurodė Minskui pakeisti korpusą nauju. Po įnirtingų baltarusių įtikinėjimų, jog tai nekelia pavojaus ateityje, lietuvių institucijos pasiekė savo - Baltarusija pripažino, jog milžiniška detalė nebetinkama naudoti ir ji buvo pakeista nauja.

Birželio pradžioje Tarptautinė atominės energetikos agentūra (TATENA) surengė ilgai Astravo AE kritikų lauktą tyriamąją studiją SEED, po kurios pateikė ekspertų išvadas. Buvo nustatyta, jog Astravo AE statybų vieta yra tinkama, o statybų metu buvo nepažeisti tarptautiniai įgaliojimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.