Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 35-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT Opus terasa: Migloko

Priešpaskutinę vasaros dieną ir paskutinį vasaros trečiadienį visi, trokštantys gaivaus muzikos gūsio savo mintims, kviečiami į menų fabriką LOFTAS, kur „LRT OPUS terasa“ scenoje jus pasitiks kerintis vokalas ir užburiančios melodijos su migloko•!

Alternatyvios muzikos atlikėja klausytojams dovanos unikalią solinę programą, kurioje išskirtinai gilus balsas pinsis su vintažiniais boombox'o (senovinės magnetolos) garsais, o viską vainikuos niekur negirdėti Migloko eksperimentai.

Laukia nepakartojama improvizacinė kelionė po džiazo, elektronikos bei bliuzo miestus.

#KAINA: 1 euras su „Facebook“ R.S.V.P. (iki rugpjūčio 30 d. 12 val. pažymėtu GOING); 3 eurai - be registracijos.

Bilietus galima įsigyti prie durų.

KUR? LRT Opus vasaros terasa.

KADA? Trečiadienį, 19 val.

2. Aleksandro Makejevo koncertas Baltuose drambliuose

Aleksandras Makejevas - Lietuvos pop roko atlikėjas, sukūręs daugeliui žinomas dainas, kurios atliekamos ne tik gyvuose pasirodymuose, bet ir radijuje ir televizijoje.

Neatskiriamas su savo pagrindiniu instrumentu - gitara - šį trečiadienį Aleksandras Makejevas surengs siaubingai pozityvų bei šmaikštų muzikinį vakarą, kuriame atliks savo linksmas ir beprotiškai linksmas dainas. 

Įėjimo kaina - 3 eurai.

KUR? Balti drambliai.

KADA? Trečiadienį, 20 val.

3. Bachas turguje: Dialogai/labirintai/Akordeono muzikos savaitė

Manote, jog Bacho muzikos atlikimui pasirinkta netinkama vieta? Tuomet jūs turbūt nežinojote fakto, jog būtent čia, turguje, „muzikos tėvu“ vadinamo genijaus kūryba buvo atsitiktinai atrasta iš naujo praėjus bemaž šimtmečiui po to, kai iškart po jo mirties nugrimzdo užmarštin. Vietiniai ūkininkai, turguje prekiaudami savo sūriais, prekes vyniojo į kantatų bei oratorijų rankraščius. 

Muzikiniam dialogui jėgas suvieniję festivalio svečiai – akordeonistas Pietro Roffi bei vargonininkė Kristina Kuzminskaitė – sūrio pardavinėti neketina, bet kviečia jus paklaidžioti po Halės turgavietės bei Bacho muzikos labirintus.

ATLIKĖJAI:

PIETRO ROFFI (akordeonas, Italija)

KRISTINA KUZMINSKAITĖ (vargonai, Vokietija / Lietuva)

Programoje J. S Bach

Bilieto kaina: 11 Eur

KUR? Halės turgavietė.

KADA? Trečiadienį, 20 val.

4. D. Razauskas ir grupė "Vos Vos" x Kamanių šilelis

Domantas Razauskas - kartais švelniai agresyvus, tačiau dažniausiai lyriškas ir jautrus kaip raminančiai nuspėjamas saulėlydis.

Kamanių Šilelis - šviežaus oro gūsis Lietuvos scenoje, eksperimentinio folko duetas, nepaliekantis abejingų dėl savo neįprasto skambesio ir originalumo.

Su vasara reikia atsisveikinti būtent taip - ir lyriškai, ir su kažkiek rokenrolo. Abi šios puikios grupės jau labai seniai buvo laukiamos miesto centro miške ir pagaliau tai įvyko!

Ekologinis mokestis: 3 eurai

KUR? Downtown Forest Hostel & Camping.

KADA? Ketvirtadienį, 18 val.

5. Vegan piknikas | Vilniuje

Jau turbūt daugeliui lietuvių žinoma ne pelno siekianti gyvūnų teisių organizacija, mūsų šalyje surengusi jau ne vieną protestą, siekiant atkreipti dėmesį į gyvūnų išnaudojimo problemą „Tušti narvai“ ir „auGalybė“ – kampanija, vienijanti augalinio maisto patiekalus siūlančius restoranus ir kavines, paskutinę vasaros dieną suvienys jėgas ir kviečia į veganišką pikniką!

Jau kelerius metus iš eilės organizuojamas renginys, skirtas skonių atradimui, bendraminčių susibūrimui bei smalsumo patenkinimui. Ant jaukumu kvepiančios minkštos žolės galėsite ir pavaišinti ir pasivaišinti veganišku maistu, kurio nerasite niekur kitur. Į „suneštinį“ pikniką galite atsinešti visiškai bet ką: pradedant nuo elementarių traškučių, pirktų parduotuvėje, ir baigiant auGalingais kulinariniais šedevrais, paruoštais namuose. O svarbiausia nepamiršti geros nuotaikos, draugų bei po renginio susirinkti šiukšles.

Organizatoriai rekomenduoja vietoj vienkartinių, plastmasinių indų atsinešti daugkartinius, ar bent jau vienkartinius, pagamintus iš popieriaus ar bambuko.

KUR? Baltasis Tiltas.

KADA? Ketvirtadienį, 18:30 val.

6. Alina Orlova

Lietuvoje Alinos Orlovos vardas žinomas visiems. O dainos dainuojamos ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Dainuojamoji poezija ir elektroninė popmuzika yra neatsiejami žanrai nuo šios atlikėjos kūrybos, kuri pritraukia būrius klausytojų į įvairaus masto koncertus visame pasaulyje. 

„Visada pasirenku vietas, kuriose noriu groti. Negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia. Mėgstu sales, kurios yra kitokios, autentiškos, turi savo spalvą ir nuotaiką“, – neseniai yra sakiusi Alina.

Atlikėja sako, jog visuomet ypatingai laukia savo pasirodymų Vilniuje ir teigia, jog jie patys ypatingiausi, nes čia susirenka svarbiausi žmonės. „Visada labiausiai jaudinuosi grodama būtent Vilniuje. Publika labai dėmesinga, reaguoja į emocijas ir mano atliekamą muziką, nes supranta žodžius, įsiklauso į dainų tekstus. Tikrai labai laukiu šitų koncertų, nes tiesiog be proto pasiilgstu „savų" žmonių“, - atvirauja atlikėja.

Paskutinę vasaros dieną sostinėje Alina Orlova savo muzikos gerbėjams pristatys ne tik jau anksčiau girdėtas dainas, bet ir naujausius, dar niekur negirdėtus ir neįrašytus kūrinius.

KUR? Vasaros Terasa.

KADA? Ketvirtadienį, 20 val.

7. CYGNE (USA) | Paviljonas

Po dešimtmetį trukusių klasikinio smuiko studijų, amerikietė CYGNE atrado save rašyme ir originalių dainų atlikime. 

Tačiau dainuoti vien New York'o publikai jai pasirodė per maža, tad baigusi studijas ji pasinėrė į savo pirmą solo turą po Europą, drąsiai įsiliedama į nepriklausomų muzikantų gretas. 

Nukeliavusi daugiau nei 400 000 kilometrų ir surengusi daugiau nei 1000 pasirodymų įvairiausiose scenose, CYGNE į dainas sudėjo visas įsimintinas istorijas, sutiktus draugus ir kelionių nuotykius. Paskutinę vasaros dieną ji kviečia išgirsti muziką savo sielai.

Kaina: 3 eurai

KUR? Paviljonas.

KADA? Ketvirtadienį, 22 val.

8. Adriano Trindade | Paviljonas

Vilnius negali nustoti skendęs džiazo upėse. Jau šį šeštadienį sostinės gyventojai bei miesto svečiai kviečiami susipažinti su ryškia Brazilijos Jazz ir Samba-Rock muzikos asmenybe - Adriano.

Adriano Trindade koncertavo garsiausiose Europoje koncertų salėse, ne kartą džiugino didžiausių Europos muzikos festivalių lankytojus. Ilgus metus atlikėjas skyrė kelionėms po visą pasaulį, dalinosi scena su ryškiausiais jazz atlikėjais, kūrė bei įrašė muzikos, skambančios daugelyje Europos ir Lotynų Amerikos radijo stočių. Paviljoną jis užpildys ne tik Brazilija dvelkiančiais ritmais bei garsais, bet ir savo nuostabiai įdomia asmenybe bei charizma.

ADRIANO TRINDADE - Jazz From Brazil

Vokalas / Gitara

Koncerto kaina: 3 eurai

KUR? Paviljonas.

KADA? Šeštadienį, 20 val.

9. Niam niam sušių valgymo turnyras

Dievinate sušius? Galėtumėte šiuos japoniškus suktinukus valgyti dieną naktį? O ar žinote, koks jūsų sušių limitas pilve?

Šį sekmadienį turėsite puikią nekasdienę galimybę iki soties prisikirsti sušių, tačiau ir laimėti net 250 eurų vertės prizą! 

Skamba kaip sapnas, tačiau užteks miegoti, nes tai tikrų tikriausia realybė. Sušių valgymo turnyrą skelbia „Niam Niam SUSHI”, švenčiantys 3 metų gimtadienį. Konkurso taisyklės paprastos: vos už 15 eurų dalyvio mokestį net 45 minutes valgysite Vulkano bei firminių niam niam sušių tiek, kiek telpa, o už kiekvieną suvalgytą sušį rinksite taškus. Net trys asmenys, per nustatytą laiką suvalgę daugiausiai sušių, taps čempionais ir išsidalins 400 eurų vertės „Niam Niam Sushi“ prizinį fondą. Paprasčiau tariant: valgykite sušius - laimėkite prizus!

Registruotis galima iki rugpjūčio 31 dienos.

Dalyvių kiekis ribotas

Turnyre dalyvaujančių asmenų skaičius ribotas, tad nesnauskite!

Registracijos forma:

https://goo.gl/forms/yVATxCbna818hmuf2

KUR? NiamNiamsushi.

KADA? Sekmadienį, 11 val.

10. Europos žydų kultūros diena muziejuje

Pirmąjį rudens sekmadienį Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje vyks Europos žydų kultūros dienoms skirtas susitikimų ciklas „Diaspora ir paveldas. Štetlas“. 

Organizuojami net 7 renginiai, kurie prasidės nuo 10 val. ryto ir tęsis iki vėlyvos popietės. 

10 val. Ekskursija po muziejaus Tolerancijos centro ekspozicijas. Reikalinga registracija el. p. muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 8687 42283.

11 val. Diasporos ištakos ir liturginis giedojimas Europos žydų bendruomenėse. Lektorė – VVGŽM edukacinių programų vadovė Natalja Cheifec, giesmes atliks Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Šmuelis Jatomas.

12.30 val. Gyvenimas Švenčionių štetle. Lektorius – VVGŽM muziejininkas Mantas Šikšnianas.

13.30 val. Kodėl lietuviai sako ,,jo“? Trumpa jidiš kalbos pamokėlė. Lektorė – Indrė Joffytė (VU Vilniaus jidiš institutas).

14 val. Edukacinis užsiėmimas „Viena diena Viešpačiui“, skirtas susipažinti su šabo tradicijomis. Reikalinga registracija el. p. muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 8687 42283.

14.30 val. Štetlo gyvenimo atspindžiai žydų folklore. Lektorė – VVGŽM edukacinių programų vadovė Natalja Cheifec.

15.30 val. Izraelis: imigracija ir integracija. Žydų grįžimas į Izraelį nuo XIX a. pabaigos. Lektorė – Živilė Juonytė, Izraelio visuomenės ir politikos specialistė, rudenį pasirodysiančios knygos „Izraelis ir jo žmonės“ autorė.

Visi renginiai yra nemokami ir vyks muziejaus Tolerancijos centre.

KUR? VVGŽM Tolerancijos centras.

KADA? Sekmadienį 10:00-17:00 val.

Kultūra renginiai Vilnius top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
103 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...