Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 35-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT Opus terasa: Migloko

Priešpaskutinę vasaros dieną ir paskutinį vasaros trečiadienį visi, trokštantys gaivaus muzikos gūsio savo mintims, kviečiami į menų fabriką LOFTAS, kur „LRT OPUS terasa“ scenoje jus pasitiks kerintis vokalas ir užburiančios melodijos su migloko•!

Alternatyvios muzikos atlikėja klausytojams dovanos unikalią solinę programą, kurioje išskirtinai gilus balsas pinsis su vintažiniais boombox'o (senovinės magnetolos) garsais, o viską vainikuos niekur negirdėti Migloko eksperimentai.

Laukia nepakartojama improvizacinė kelionė po džiazo, elektronikos bei bliuzo miestus.

#KAINA: 1 euras su „Facebook“ R.S.V.P. (iki rugpjūčio 30 d. 12 val. pažymėtu GOING); 3 eurai - be registracijos.

Bilietus galima įsigyti prie durų.

KUR? LRT Opus vasaros terasa.

KADA? Trečiadienį, 19 val.

2. Aleksandro Makejevo koncertas Baltuose drambliuose

Aleksandras Makejevas - Lietuvos pop roko atlikėjas, sukūręs daugeliui žinomas dainas, kurios atliekamos ne tik gyvuose pasirodymuose, bet ir radijuje ir televizijoje.

Neatskiriamas su savo pagrindiniu instrumentu - gitara - šį trečiadienį Aleksandras Makejevas surengs siaubingai pozityvų bei šmaikštų muzikinį vakarą, kuriame atliks savo linksmas ir beprotiškai linksmas dainas. 

Įėjimo kaina - 3 eurai.

KUR? Balti drambliai.

KADA? Trečiadienį, 20 val.

3. Bachas turguje: Dialogai/labirintai/Akordeono muzikos savaitė

Manote, jog Bacho muzikos atlikimui pasirinkta netinkama vieta? Tuomet jūs turbūt nežinojote fakto, jog būtent čia, turguje, „muzikos tėvu“ vadinamo genijaus kūryba buvo atsitiktinai atrasta iš naujo praėjus bemaž šimtmečiui po to, kai iškart po jo mirties nugrimzdo užmarštin. Vietiniai ūkininkai, turguje prekiaudami savo sūriais, prekes vyniojo į kantatų bei oratorijų rankraščius. 

Muzikiniam dialogui jėgas suvieniję festivalio svečiai – akordeonistas Pietro Roffi bei vargonininkė Kristina Kuzminskaitė – sūrio pardavinėti neketina, bet kviečia jus paklaidžioti po Halės turgavietės bei Bacho muzikos labirintus.

ATLIKĖJAI:

PIETRO ROFFI (akordeonas, Italija)

KRISTINA KUZMINSKAITĖ (vargonai, Vokietija / Lietuva)

Programoje J. S Bach

Bilieto kaina: 11 Eur

KUR? Halės turgavietė.

KADA? Trečiadienį, 20 val.

4. D. Razauskas ir grupė "Vos Vos" x Kamanių šilelis

Domantas Razauskas - kartais švelniai agresyvus, tačiau dažniausiai lyriškas ir jautrus kaip raminančiai nuspėjamas saulėlydis.

Kamanių Šilelis - šviežaus oro gūsis Lietuvos scenoje, eksperimentinio folko duetas, nepaliekantis abejingų dėl savo neįprasto skambesio ir originalumo.

Su vasara reikia atsisveikinti būtent taip - ir lyriškai, ir su kažkiek rokenrolo. Abi šios puikios grupės jau labai seniai buvo laukiamos miesto centro miške ir pagaliau tai įvyko!

Ekologinis mokestis: 3 eurai

KUR? Downtown Forest Hostel & Camping.

KADA? Ketvirtadienį, 18 val.

5. Vegan piknikas | Vilniuje

Jau turbūt daugeliui lietuvių žinoma ne pelno siekianti gyvūnų teisių organizacija, mūsų šalyje surengusi jau ne vieną protestą, siekiant atkreipti dėmesį į gyvūnų išnaudojimo problemą „Tušti narvai“ ir „auGalybė“ – kampanija, vienijanti augalinio maisto patiekalus siūlančius restoranus ir kavines, paskutinę vasaros dieną suvienys jėgas ir kviečia į veganišką pikniką!

Jau kelerius metus iš eilės organizuojamas renginys, skirtas skonių atradimui, bendraminčių susibūrimui bei smalsumo patenkinimui. Ant jaukumu kvepiančios minkštos žolės galėsite ir pavaišinti ir pasivaišinti veganišku maistu, kurio nerasite niekur kitur. Į „suneštinį“ pikniką galite atsinešti visiškai bet ką: pradedant nuo elementarių traškučių, pirktų parduotuvėje, ir baigiant auGalingais kulinariniais šedevrais, paruoštais namuose. O svarbiausia nepamiršti geros nuotaikos, draugų bei po renginio susirinkti šiukšles.

Organizatoriai rekomenduoja vietoj vienkartinių, plastmasinių indų atsinešti daugkartinius, ar bent jau vienkartinius, pagamintus iš popieriaus ar bambuko.

KUR? Baltasis Tiltas.

KADA? Ketvirtadienį, 18:30 val.

6. Alina Orlova

Lietuvoje Alinos Orlovos vardas žinomas visiems. O dainos dainuojamos ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Dainuojamoji poezija ir elektroninė popmuzika yra neatsiejami žanrai nuo šios atlikėjos kūrybos, kuri pritraukia būrius klausytojų į įvairaus masto koncertus visame pasaulyje. 

„Visada pasirenku vietas, kuriose noriu groti. Negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia. Mėgstu sales, kurios yra kitokios, autentiškos, turi savo spalvą ir nuotaiką“, – neseniai yra sakiusi Alina.

Atlikėja sako, jog visuomet ypatingai laukia savo pasirodymų Vilniuje ir teigia, jog jie patys ypatingiausi, nes čia susirenka svarbiausi žmonės. „Visada labiausiai jaudinuosi grodama būtent Vilniuje. Publika labai dėmesinga, reaguoja į emocijas ir mano atliekamą muziką, nes supranta žodžius, įsiklauso į dainų tekstus. Tikrai labai laukiu šitų koncertų, nes tiesiog be proto pasiilgstu „savų" žmonių“, - atvirauja atlikėja.

Paskutinę vasaros dieną sostinėje Alina Orlova savo muzikos gerbėjams pristatys ne tik jau anksčiau girdėtas dainas, bet ir naujausius, dar niekur negirdėtus ir neįrašytus kūrinius.

KUR? Vasaros Terasa.

KADA? Ketvirtadienį, 20 val.

7. CYGNE (USA) | Paviljonas

Po dešimtmetį trukusių klasikinio smuiko studijų, amerikietė CYGNE atrado save rašyme ir originalių dainų atlikime. 

Tačiau dainuoti vien New York'o publikai jai pasirodė per maža, tad baigusi studijas ji pasinėrė į savo pirmą solo turą po Europą, drąsiai įsiliedama į nepriklausomų muzikantų gretas. 

Nukeliavusi daugiau nei 400 000 kilometrų ir surengusi daugiau nei 1000 pasirodymų įvairiausiose scenose, CYGNE į dainas sudėjo visas įsimintinas istorijas, sutiktus draugus ir kelionių nuotykius. Paskutinę vasaros dieną ji kviečia išgirsti muziką savo sielai.

Kaina: 3 eurai

KUR? Paviljonas.

KADA? Ketvirtadienį, 22 val.

8. Adriano Trindade | Paviljonas

Vilnius negali nustoti skendęs džiazo upėse. Jau šį šeštadienį sostinės gyventojai bei miesto svečiai kviečiami susipažinti su ryškia Brazilijos Jazz ir Samba-Rock muzikos asmenybe - Adriano.

Adriano Trindade koncertavo garsiausiose Europoje koncertų salėse, ne kartą džiugino didžiausių Europos muzikos festivalių lankytojus. Ilgus metus atlikėjas skyrė kelionėms po visą pasaulį, dalinosi scena su ryškiausiais jazz atlikėjais, kūrė bei įrašė muzikos, skambančios daugelyje Europos ir Lotynų Amerikos radijo stočių. Paviljoną jis užpildys ne tik Brazilija dvelkiančiais ritmais bei garsais, bet ir savo nuostabiai įdomia asmenybe bei charizma.

ADRIANO TRINDADE - Jazz From Brazil

Vokalas / Gitara

Koncerto kaina: 3 eurai

KUR? Paviljonas.

KADA? Šeštadienį, 20 val.

9. Niam niam sušių valgymo turnyras

Dievinate sušius? Galėtumėte šiuos japoniškus suktinukus valgyti dieną naktį? O ar žinote, koks jūsų sušių limitas pilve?

Šį sekmadienį turėsite puikią nekasdienę galimybę iki soties prisikirsti sušių, tačiau ir laimėti net 250 eurų vertės prizą! 

Skamba kaip sapnas, tačiau užteks miegoti, nes tai tikrų tikriausia realybė. Sušių valgymo turnyrą skelbia „Niam Niam SUSHI”, švenčiantys 3 metų gimtadienį. Konkurso taisyklės paprastos: vos už 15 eurų dalyvio mokestį net 45 minutes valgysite Vulkano bei firminių niam niam sušių tiek, kiek telpa, o už kiekvieną suvalgytą sušį rinksite taškus. Net trys asmenys, per nustatytą laiką suvalgę daugiausiai sušių, taps čempionais ir išsidalins 400 eurų vertės „Niam Niam Sushi“ prizinį fondą. Paprasčiau tariant: valgykite sušius - laimėkite prizus!

Registruotis galima iki rugpjūčio 31 dienos.

Dalyvių kiekis ribotas

Turnyre dalyvaujančių asmenų skaičius ribotas, tad nesnauskite!

Registracijos forma:

https://goo.gl/forms/yVATxCbna818hmuf2

KUR? NiamNiamsushi.

KADA? Sekmadienį, 11 val.

10. Europos žydų kultūros diena muziejuje

Pirmąjį rudens sekmadienį Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje vyks Europos žydų kultūros dienoms skirtas susitikimų ciklas „Diaspora ir paveldas. Štetlas“. 

Organizuojami net 7 renginiai, kurie prasidės nuo 10 val. ryto ir tęsis iki vėlyvos popietės. 

10 val. Ekskursija po muziejaus Tolerancijos centro ekspozicijas. Reikalinga registracija el. p. muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 8687 42283.

11 val. Diasporos ištakos ir liturginis giedojimas Europos žydų bendruomenėse. Lektorė – VVGŽM edukacinių programų vadovė Natalja Cheifec, giesmes atliks Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Šmuelis Jatomas.

12.30 val. Gyvenimas Švenčionių štetle. Lektorius – VVGŽM muziejininkas Mantas Šikšnianas.

13.30 val. Kodėl lietuviai sako ,,jo“? Trumpa jidiš kalbos pamokėlė. Lektorė – Indrė Joffytė (VU Vilniaus jidiš institutas).

14 val. Edukacinis užsiėmimas „Viena diena Viešpačiui“, skirtas susipažinti su šabo tradicijomis. Reikalinga registracija el. p. muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 8687 42283.

14.30 val. Štetlo gyvenimo atspindžiai žydų folklore. Lektorė – VVGŽM edukacinių programų vadovė Natalja Cheifec.

15.30 val. Izraelis: imigracija ir integracija. Žydų grįžimas į Izraelį nuo XIX a. pabaigos. Lektorė – Živilė Juonytė, Izraelio visuomenės ir politikos specialistė, rudenį pasirodysiančios knygos „Izraelis ir jo žmonės“ autorė.

Visi renginiai yra nemokami ir vyks muziejaus Tolerancijos centre.

KUR? VVGŽM Tolerancijos centras.

KADA? Sekmadienį 10:00-17:00 val.

Kultūra renginiai Vilnius top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
105 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Naujoji „Neregėta Lietuva“ pristato tai, kuo mes, lietuviai, didžiuojamės ir ką branginame: mūsų aplinką, protėvių mums paliktą kultūros paveldą ir dabartinį užsidegimą sukurti klestinčią ateities Lietuvą. Albumo autorius fotografas ir verslininkas Marius Jovaiša Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje visuomenei pristatys svarbiausias albumo dalis ir papasakos apie dvejus metus trukusį kūrybinį procesą. Švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, M...
Įvykiai
Europos parlamento narys Antanas Guoga, pastaruoju metu rimtai svarstęs ir žiniasklaidoje nuolat minėtas kaip galimas kandidatas į Vilniaus miesto merus, priėmė sprendimą dėl dalyvavimo artimiausiuose savivaldos rinkimuose. „Esu aktyvus vilnietis. Prieš metus čia įkūrėme Blockchain centrą, kuris garsina Vilnių, kaip inovacijų ir technologijų sostinę visame pasaulyje. Einu miesto krepšinio komandos „Rytas“ prezidento pareigas. Dabar dar ir prie Modernaus me...
Įvykiai
Trečiadienio popietę „Imperial Hotel & Restaurant“ pasklido šventiška kalėdinė nuotaika. Manote – anksti? Tik ne pasaulinėje praktikoje. Didžiosios užsienio valstybės artėjančioms Kalėdoms pradeda ruoštis vos tik atšventusios Naujuosius metus. Lietuvoje bene pirmasis artėjančių žiemos švenčių nuotaikas paskleidė vienas prabangiausių šalies restoranų, kurio virtuvės šefai išskirtiniams kviestiniams svečiams pristatė pavyzdinį šventinį valgiaraštį. Vadovauda...
Foto ir video
Paaiškėjo, kas pradės išskirtinį publiką hipnotizuojančios britų muzikos grupės „Jungle“ koncertą Lietuvoje. Populiarioji grupė pirmąkart Vilniuje koncertuos lapkričio 9 d. Sostinės koncertų salėje „Compensa“ vyksiantį koncertą pradės žinomas atlikėjas ir grupės „Freaks On Floor“ lyderis Justinas Jarutis. Šiuo metu pasaulinėse gastrolėse koncertuojanti britų grupė „Jungle“ pristato geriausius hitus ir naują studijinį albumą „For Ever“, kurio išsiilgę gerbė...
Nuotraukų albumas
Spalio 12 – 13 dienomis į Keistuolių teatro sceną persikėlė bene garsiausia lietuvių literatūros istorija apie jauno žmogaus šuolį į suaugusiųjų pasaulį – Sauliaus Šaltenio apysaka “Riešutų duona”, pagal kurią režisierius Aidas Giniotis pastatė pirmąją šio sezono Keistuolių teatro premjerą jaunimui. Šiuolaikiškai interpretuota praeito amžiaus vidurio paauglių meilės istorija, paženklinta dviejų šeimų nesutarimų, scenoje subūrė skirtingų kartų aktorius – nu...
Įvykiai
Vilniaus oro uosto išvykimo terminale spalio 17 d. oficialiai atidaryta pagrindinė neapmokestinamų prekių parduotuvė „Heinemann Duty Free | Travel Value“. Naujo koncepto ir dizaino pereinamoje (angl. walk-through) parduotuvėje, įrengtoje vykdant Vilniaus oro uosto terminalo komercinės zonos rekonstrukciją, keliautojams bus pasiūlyta daugiau prekių kategorijų, platesnis asortimentas bei nauji tarptautiniai prekių ženklai. Išskirtinis dėmesys teikiamas Lietu...
Įvykiai
„BAA Training“ trečiadienį žiniasklaidos atstovams pristatė naują Boeing 737 Next Generation realaus skrydžio treniruoklį, kuris leis išplėsti pilotų rengimo pajėgumus. Naujasis Boeing 737 NG įsikurs mokymų centre Vilniuje, kur jau veikia Boeing 737 Classic ir Airbus A320 treniruokliai, ir leis papildomai apmokyti nuo 400 iki 1000 pilotų per metus, priklausomai nuo mokymų rūšies. Naujajame treniruoklyje įdiegtos inovatyvios technologijos, kurių dėka pilota...
Kultūra
Šiemet „Vilnius Jazz“ festivalyje surengtame jaunųjų džiazo talentų konkurse „Grand Prix“ buvo vertos visos finalo grupės, sublizgėjusios kiekviena savaip kūrybingumu. Tačiau nugalėtoją, anot žiuri pirmininko A.Gusčio, lėmė matematika.  Daugiausiai žiuri ir publikos balsų surinko profesionaliausiai pasirodžiusi „D.Jurevičius Group“ (Deimantas Balys Jūrevičius – gitara, Donatas Petreikis – saksofonas, Domas Žeromskas – fortepijonas, Nojus Drąsutis – boso gi...
Verslas
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai atveria Kompetencijų ir paslaugų centrą, kuriame teiks konsultacijas ir paslaugas jaunoms įmonėms, nemokamai dalinsis patalpomis su startuoliais. Kiti rūmų nariai – augančios kompanijos, vidutinės įmonės ar didieji rinkos žaidėjai šiame centre galėsis naudotis jų poreikiams pritaikytomis paslaugomis, ekspertinėmis konsultacijomis.  „Rūmų verslo ir mokslo bendruomenė nėra vien atskirų verslo subjektų interesus atst...