„Vilniaus vandenys“ įtarinėjami neteisėtai pardavę būstinę

Vilniaus taryboje dirbančios opozicinės partijos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovaujama Antikorupcijos komisija kaltina savivaldybės valdomos bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovus galbūt neteisėtai pardavus įmonės pagrindinę būstinę Vilniaus senamiestyje. Bendrovės valdybos pirmininkas kaltinimus atmeta.

„Atlikę tyrimą, nustatėme, kad „Vilniaus vandenų” vadovybė nepaisė savivaldybės administracijos nurodymų ir reikalavimų, galimai pažeidė teisės aktus. Be to, nekilnojamasis turtas buvo parduotas neatlikus nepriklausomo vertinimo. Šią informaciją patvirtino ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija”, - pranešime spaudai sakė komisijos pirmininkas Kęstutis Nėnius.

„Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas BNS sakė, kad parduodant bendrovės būstinę, proceso organizatorė, konsultantų bendrovė „Colliers International Advisors“ atliko turto panaudojimo galimybių studiją - joje buvo nurodyta 3,9 mln. eurų pastato rinkos kaina. Vėliau, jau pardavus pastatą, buvo atliktas konsultacijų įmonės „Newsec“ turto vertinimas - jame būstinė įvertinta 3,75 mln. eurų. Pastatas buvo parduotas už 3,9 mln. eurų.

Anot jo, šie du vertinimai įrodo, kad Antikorupcijos komisijos pareiškimas - nepagrįstas.

„Tai yra nekompetentingų žmonių nekompetentinga nuomonė ir nekompetentingas pareiškimas. Tik tai taip galima vertinti“, - tvirtino D.Nedzinskas.

Jo teigimu, „Vilniaus vandenys“ iki būstinės pardavimo nematė prasmės atlikti atskirą turto vertinimą, kai „Colliers“ galimybių studijoje buvo nurodyta būstinės rinkos kaina.

„Galimybių studijoje buvo aiškiai nurodyta nuomonė apie turto vertinimą, kokia to turto vertė. Galimybių studijos sudedamoje dalis yra turto vertinimas. Turto vertinimas yra siaura ataskaita, o galimybių studija yra žymiai platesnis dokumentas“, - tvirtino D.Nedzinskas.

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas naujienų portalui 15min.lt teigė, kad komisijos pareiškimus labiau reikėtų traktuoti kaip politinį opozicijos pareiškimą.

Anot K. Nėniaus, Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl pastato pardavimo. Jis BNS teigė, jog daugiau informacijos bus pateikta trečiadienį spaudos konferencijoje, todėl nenorėjo detalizuoti, kokią žalą miestui šiuo sandoriu padarė „Vilniaus vandenų“ vadovai.

K. Nėnius priklauso buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamai opozicinei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijai. 2004-2015 metais jis dirbo Vilniaus šilumos tinklų vadovu ir jo pavaduotoju.

„Vilniaus vandenys“ vasarį aukcione už 3,9 mln. eurų pardavė 2,5 tūkst. kv. metrų ploto pagrindinę būstinę ir aptarnavimo centro patalpas Domininkonų gatvėje, o turtą nupirko Danijos kapitalo nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Asgaard Property“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.