Savivaldybių atstovams perduodami 82 nauji mikroautobusai

Šiandien sostinės Katedros aikštėje Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) Lietuvos savivaldybių atstovams perduos 82 naujus mokyklinius mikroautobusus. Naujos transporto priemonės, palengvinančios vaikų keliones į mokymosi įstaigas, bus perduotos 55 savivaldybėms. 21 iš jų gaus net po du mikroautobusus. 

Naujos transporto priemonės atitinka naujausius ES standartus ir turi dėl alkoholio kiekio kraujyje aptikimo užvedimą blokuojančią sistemą. Autobusiuose po 19 vietų. 35 iš jų - „Mercedes-Benz“, o 47 - „Iveco Daily“.

Šios transporto priemonės bus skirtos vežti pirmiausia tiems vaikams, kurie gyvena daugiau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, priešmokyklinio ugdymo mokiniams, specialiuosius ugdymo poreikius turintiems vaikams ir tiems, kurie privalėjo keisti mokyklą dėl jos pertvarkų.

Dalis naujų mikroautobusų pakeis jau atgyvenusius senuosius geltonus autobusiukus. Švietimo ir mokslo ministerija buvo įvertinusi mokyklinių autobusų prastą būklę ir naujų poreikį, todėl jau antrus metus iš eilės nupirko dvigubai tiek autobusiukų, kiek jų buvo prieš tai.

Pagal ŠMM vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą, per paskutinius metus ministerija panaudojo 1 milijoną eurų iš ES struktūrinių fondų 35 autobusiukų įsigijimui. Per septyniolika metų ministerija jau nupirko 903 mikroautobusus. Kiekvieną dieną jais Lietuvoje pervežama apie 20 000 moksleivių.

BNS nuotr.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.