vilniuje.info

Sostinėje vyksta šiuolaikiška „Akordeono muzikos savaitė“

Nuo 2012 metų Lietuvoje vykstantis, šiuolaikiškumu pulsuojantis „Akordeono muzikos savaitės“ festivalis sekmadienį prasidėjo Kauno zoologijos sode pliaupiant lietui. Šūkiu „Muzika, nuo kurios nepabėgsi“ klausytojus kviečiančio festivalio atidarymas sudomino daug muzikos klausytojų, kurie nepabūgo lietaus ir mėgavosi renginiu. „Akordeono muzikos savaitė“ jau persikėlė į sostinę, kur bus surengtas ne vienas originalus pasirodymas keliose netikėtose vietose.

Šiame jau tradicija tapusiame festivalyje pagrindinis akcentas - muzikos instrumentas akordeonas. Festivalio idėja - šiuo ir kitais instrumentais nestandartinėse vietose atlikti daugialypę muziką, drąsiai ieškant įdomių sąskambių. Meno vadovo Martyno Levickio įkurtas festivalis siekia peteikti šį solinį instrumentą kaip itin universalų - jo muzika festivalyje taikoma ne tik šiuolaikinei muzikai, bet ir ansambliuose.

Šių metų festivalyje netikėtumų netrūksta. Klausytojai turėjo progą iškilios muzikos klausytis Kauno zoologijos sode, o Vilniuje koncertai vyks Halės turguje, verslo centre „K29“, centriniame pašte, lokomotyvų remonto depe ir net geležinkelio stoties laukiamojoje salėje.

Pirmadienį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje jau buvo galima išgirsti pasaulyje žinomų muzikantų pasirodymus. Vilniaus publikai įvairius renesanso laikotarpio kūrinius atliko akordeonistas Iñaki Alberdi ir kontratenoras Carlos Mena.

„Akordeono muzikos savaitė“ tradiciškai baigsis jungiamuoju akordeonininkų koncertu. Tai įspūdingas reginys, kuris 2014 metais buvo užregistruotas ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai trukęs akordeonistų pasirodymas. Šis paskutinis koncertas rugsėjo 3 dieną vyks Šv.Kotrynos bažnyčioje ir bus nemokamas. Bilietais prekiauja tiketa.lt

Festivalio programa:

08.30 / BACHAS TURGUJE: DIALOGAI/LABIRINTAI

20 val. / Halės turgavietėje

Pietro Roffi (akordeonas, Italija)

Kristina Kuzminskaitė (vargonai, Vokietija/Lietuva)

* * *

08.31 / PASKUTINIS VASAROS TRAUKINYS

23:01 val. / Vilniaus geležinkelio stoties laukiamojoje salėje

Duetas „Franz Albers und Käpt'n Kruse“ (Vokietija):

Franziska Rademacher (vokalas, fortepijonas, akordeonas)

Wiebke Wilhelmine Kruse (vokalas, melodija, akordeonas)

* * *

09.01 / NEIŠSIŲSTI MEILĖS LAIŠKAI

21 val. / Vilniaus centriniame pašte

Evelina Sašenko (vokalas)

Nerijus Bakula (akordeonas)

* * *

09.02 / MANO VIDINIS DISKO

20 val. / Verslo centre „K29“

Martynas Levickis (akordeonas)

Styginių kvartetas „SinChronic“

* * *

09.03 / AKORDEONISTŲ MARATONAS

15 val. / Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti