Lietuvos bankas pristatys Vilniui skirtą monetą

Šiandien Lietuvos Bankas išleidžia 2 eurų apyvartinę proginę monetą, skirtą Vilniui. Naujoji moneta bus išleista ir pristatyta visuomenei jau rugpjūčio 31 dieną, 11 val., Totorių g. 2/8 įsikūrusiame Pinigų muziejuje.

Moneta skirta Vilniui – jau ketvirtoji Lietuvos Banko išleista 2 eurų proginė moneta, kuri yra oficiali atsiskaitymo priemonė visoje Europos Sąjungoje. Jos nacionalinėje pusėje nukalta Vilniaus architektūrinė panorama: lengvai atpažįstami žinomų Vilniaus architektūros šedevrų siluetai – Bernardinų bažnyčios bokšto, Vilniaus universiteto varpinės, matosi stačiatikių cerkvės kupolai.

Jau rytoj vyksiančiame monetos pristatyme dalyvaus ne tik Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, bet ir monetos nacionalinės pusės dailininkai Vladas Oržekauskas, Giedrius Paulauskis bei monetos lankstinuko teksto autorius Ernestas Parulskis.

Vilniečiai ir miesto svečiai, norintys įsigyti šią įstabią monetą, tai galės padaryti jau tradicinių Sostinės dienų metu, rugsėjo 2 d. Pinigų muziejuje. Nuo 11 iki 15 val. Vilniui skirtos proginės monetos bus keičiamos į 2 eurų monetas.

Progines 2 eurų monetas, kurias puoš užrašas „VILNIUS LIETUVA 2017", nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Specialioje numizmatinėje pakuotėje BU kokybės monetų bus išleista 10 000 vnt. iš bendro 1 mln. vnt. tiražo.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.