Ambicingas maratonų kolekcionierius bėgs ir Vilniuje

Per penkerius metus įveikti 28 maratonus – tokį ambicingą tikslą išsikėlė britas Michealas Harley. Maža to, kiekviena distancija – skirtingoje Europos Sąjungos valstybėje. Rugsėjį vyksiantis „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – dvyliktasis vyro žemėlapyje.

Rugsėjo 10 dieną vyksiančiame didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje tūkstančiai dalyvių varžysis šešiose distancijose: maratono (42 km 195 m), „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 0975 m), EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.

34-erių M.Harley dar vadinamas maratonų kolekcionieriumi. Jo tikslas – iki 2020-ųjų nubėgti šią distanciją visose Europos Sąjungos valstybėse.

Didžiojoje Britanijoje bėgimas tampa vis populiaresniu lėšų rinkimo kilniam tikslui (angl. fundraising) būdų. Tokį pasirinko ir būsimasis „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvis. Britas bėga siekdamas surinkti lėšų tyrimams ir skleisti žinią apie lėtinio nuovargio sindromą.

„Manau, šiai ligai nėra skiriama pakankamai dėmesio. Noriu, kad žmonės visoje ES apie tai išgirstų ir suprastų, kaip tai rimta.Vaistų nuo šios ligos, kol kas, nėra, tad mano tikslas – bent šiek tiek prisidėti prie jų atsiradimo. Projekto metu surinkti pinigai bus skirti tyrimams“, – pasakojo M.Harley.

Projektą vyras pradėjo 2015-aisiais ir jau nubėgo 11 maratonų Anglijoje, Čekijoje, Suomijoje, Airijoje, Graikijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Liuksemburge. Iki 2020-ųjų dar liko 17 maratono trasų. Iki misijos pabaigos jis tikisi surinkti 26 tūkst. svarų sterlingų (apie 29 tūkst. eurų).

„Paaukoti pinigai iškart keliauja organizacijoms, besirūpinančioms šios ligos tyrimais. Ką darysiu, jei nepavyks surinkti visų? Bėgsiu toliau“, – nusišypsojo britas.

Lėtinio nuovargio sindromu jis pradėjo domėtis, kai šia liga susirgo artimas jo draugas.

„Tai prasidėjo prieš dešimtmetį, o šiuo metu jis gyvena su tėvais, negali nei dirbti, nei ilgam palikti namų. Labai greitai pavargsta. Taip bandau jam padėti“, – pasakojo jis.

Pasaulyje šia liga serga daugiau nei 17 mln. žmonių. Manoma, kad Lietuvoje sergančiųjų gali būti apie 10 tūkst.

Sergantieji lėtinio nuovargio sindromu kenčia nuo didžiulio nuovargio, kurio atsikratyti nepadeda nei poilsis, nei miegas. Juos vargina atminties sutrikimai, sąnarių, galvos, gerklės skausmai. Maždaug ketvirtadalis sergančiųjų yra prikaustyti prie lovos ir negali palikti namų.

„Kiekvienoje šalyje, kurioje bėgu, stengiuosi susipažinti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie serga šia liga. Jų būklę apsunkina ir aplinkinių požiūris, esą, tai nerimta liga, labiau fizinis, o ne psichologinis sutrikimas. Bendrauju ir su vienu sergančiu lietuviu, tikiuosi, kad dar prieš „Danske Bank Vilniaus maratoną“ pavyks susisiekti ir su daugiau tokių žmonių Lietuvoje“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.