„Sostinės dienų“ variklis – Gedimino pr. scenų muzikinė programa

Šių metų festivalio „Sostinės dienos“ pramogų epicentras - „Dūzgiantis prospektas“ - žada itin malonių staigmenų muzikos mylėtojams. Didžiojoje prospekto scenoje, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi pučiamųjų kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai. Jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje, kurioje vyks bardų pasirodymai, koncertuos džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kursiantys romantišką ir jaukią atmosferą.

Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės rugsėjo 1-3 d. įrengtų VEIKSMŲ ir KUŽDESIŲ scenų muzikinė programa – pagrindinis „Sostinės dienų“ variklis. „Tai bus nesibaigiantis įvairių muzikos žanrų, skambesių, emocijų, šilumos, meilės, tikrumo pripildytas trijų dienų koncertas „Dūzgiančiame prospekte“, kuriame kiekvienas galės atrasti dalelę savęs, prisiminti senus gerus laikus, šokti, džiaugtis bei šypsotis. Šios trys dienos neabejotinai bus ypatingos ir nepaprastos“, – pasakoja scenų VEIKSMAI ir KUŽDESIAI muzikinių programų koordinatorė Gintarė Šiaulytė.

Pirmąją festivalio dieną – rugsėjo 1-ąją – scenoje VEIKSMAI pasirodys net keturios puikiai žinomos grupės, kurios sukurs tikrų tikriausią ir smagiausią mokslo metų pradžios vakarėlį. Šventę atidarys nuotaikingas VRM pučiamųjų orkestro pasirodymas, o iš karto po jo į sceną žengs grupė „Deeper Upper“, kuri ryškių sintezatorių bei įmantrių gitarų efektais išjudins net šokiams abejingus festivalio lankytojus. Vėliau tikrą pirtį šokių aikštelėje užkurti žada grupė „Kūjeliai“, o smarkiai išpopuliarėjęs „Solo Ansamblis“, šiuolaikinės lietuviškos muzikos pasaulyje išsiskiriantis elektra pulsuojančiais, low-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais, leis į muziką pažvelgti visai kitu kampu.

Antrąją festivalio dieną VEIKSMŲ scenoje dar labiau karaliaus muzikos žanrų įvairovė ir linksmybes tęsti nusiteikę atlikėjai. Daugelį pradžiugins ne tik visų pamėgtas „Kamanių šilelis“, bet ir Estijos džiazroko grupė „Heavy Beauty“ su mūsų saksofono virtuozu Liudu Mockūnu, bei smagus ir karštas „Rakija Klezmer Orkestar“. Ypač laukiamas „Baltasis kiras“ į klausytojų širdis belsis dainomis apie gyvenimo tikrumą, taip pat paragins mėgautis šia akimirka. Neatsiliks ir reperis „Omerta“ su grupe, kurio repertuare – gilūs, gyvenimiški tekstai, persmelkti stiprių potyrių. Šiek tiek jaunatviško entuziazmo bei vėjavaikiškos šilumos įneš grupė „Jauti“, savo muzikos stilių apibūdinanti kaip art rock. Vakarą užbaigs „scenos išsišokėliais“ save vadinantys, energijos bombą žadantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės trečiąją dieną – rugsėjo 3 d. – VEIKSMŲ scenos klausytojus linksmins grupė „Poliarizuoti stiklai“, kurie sugros legendinėmis tapusias dainas „Medžiai be lapų“ ar „Stase“ ir padovanos naujų kūrinių. Taip pat pradžiugins „The Dities“ merginos bei lyriškasis Gabrielius Vagelis. Didžiausia staigmena – buvusių „Foje“ narių sugrįžimas, kurie su savo nauja grupe „Kiti Kambariai“ pristatys intriguojančias ir dar negirdėtas dainas. „Ką reiškia „Kiti Kambariai“? Įsivaizduokite, kad pereinate fojė: prieš jus atsiveria kiti kambariai – dar nepažinti, pilni paslapčių ir atradimų. Štai tuose kambariuose ir esame“, – teigia grupės nariai. Vakaro kulminacija – originalus „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus, komizmo ir ironijos kupino „Šventinio Bankucheno“ pasirodymas ir fantastiškai stebinančio Vido Bareikio koncertas.

Nuo miesto šurmulio pavargusius, poetiškai nusiteikusius ar rudens melancholijos prisilietimą jau spėjusius pajusti klausytojus kvies prie Nacionalinio dramos teatro įsikūrusi KUŽDESIŲ scena, kuri paskatins leistis į svajas, pasinerti į dainų tekstus ir atrasti kur kas gilesnes egzistencines prasmes.

Pirmąjį vakarą širdis virpins „Migloko“, kurios muzika skirta klausyti ir žiūrėti, o Gytis Ambrazevičius su grupe bei Krisitijonas Ribaitis dovanos unikalios post dainuojamosios poezijos.

Antrąją festivalio dieną į sceną žengs grupė „Vandenynas“, kviesianti pasinerti į kelionę laivu po nesamas salas, tamsius miestus ir pakrikusius vaizdinius. Pasirodymus surengs ir „Mindaugas Ancevičius ir Apokaliptinis Bardakas“, bandysiantys per muziką suvokti vyrišką poeziją, šiltieji „Strings of Earth“ bei „Flash Voyage“. Šetadienio vakaro akcentas – solinis Domanto Razausko koncertas. „Sostinės dienos“ nepamirš ir mažųjų dalyvių – „Stalo teatras“ jiems paruoš interaktyvų spektaklį, kuriame pasitelkiant įvairiausius virtuvinius rakandus atgis pasakos, o „Bad Rabbits“ pradžiugins gatvės teatro pasirodymu „Tomorrow Belongs To Me“.

Paskutinę festivalio dieną šioje scenoje klausytojus pakvies „Netikėti svečiai“ bei įdomioji ir originalioji atlikėja „Tamsaulė“, kuri padovanos atmosferinės, elektroninės, etninės bei chillout muzikos skambesius. Sekmadienio KUŽDESIŲ scenos akcentai – Mindaugas Briedis su grupe bei Andrius Zalieska-Zala, pukiai žinomos grupės „Arbata“ lyderis.

Jau 11-ą kartą „Sostinės dienose“ Gedimino prospektas taps tikra kūrybinių sumanymų bei bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Be „Menų ir muzikos gatvės“, kurioje ne tik skambės muzika, tačiau bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos bei profesionalių dailininkų parodos, vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat galės apsilankyti stiliumi ir mada alsuojančiame „Dizaino skvere“, literatūros mylėtojus vienijančioje „Knygų alėjoje“ bei skaniajame „Gardžių lauktuvių kelyje“.

Šių metų „Dūzgiančio prospekto“ staigmena – „Turizmo gatvė“, kurioje Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis turizmo departamentas į vieną vietą suburs Vilniaus, Druskininkų, Birštono, Anykščių ir Alytaus turizmo informacijos centrus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ bei VĮ „Kaunas IN“. Turizmo gatvė – tai spalvinga naujiena, kurios idėja – skatinti „Sostinės dienų“ lankytojus keliauti po Lietuvą ir pristatyti kiekvieno regiono ypatybes bei įdomiausias vietas. Šioje šurmuliuojančioje erdvėje festivalio lankytojai galės nemokamai gauti informacijos apie įvairius atostogų, savaitgalių maršrutus ir pramogas, naujus turistinius objektus, o taip pat bus galimybė savo žinias apie Lietuvą pasitikrinti skirtingose viktorinose, virtualiai keliauti po mūsų šalį, dalyvauti loterijose bei išbandyti kitas atrakcijas.

Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
31 peržiūra rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...
Kultūra
„Vilna“ – taip Vilnių vadindavo žydai. Kalbama, kad 1812-aisiais viešnagės metu Vilniuje, Napoleonas pažvelgė į Vilnius Didžiąją sinagogą ir pasakė: „Vilnius yra Lietuvos Jeruzalė“. Žydai į Lietuvą atsikėlė nuo XV a., kai kuriuose miestuose jie užėmė didžiąją dalį populiacijos. Žydai statė sinagogas, viešąsias pirtis, kapines, bibliotekas, ješivas, mokyklas, teatrus, koncertų sales, kūrė rašytojų ir darbo sąjungas, restoranus, verslo, sporto ir kultūros in...
Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...