„Sostinės dienų“ variklis – Gedimino pr. scenų muzikinė programa

Šių metų festivalio „Sostinės dienos“ pramogų epicentras - „Dūzgiantis prospektas“ - žada itin malonių staigmenų muzikos mylėtojams. Didžiojoje prospekto scenoje, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi pučiamųjų kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai. Jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje, kurioje vyks bardų pasirodymai, koncertuos džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kursiantys romantišką ir jaukią atmosferą.

Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės rugsėjo 1-3 d. įrengtų VEIKSMŲ ir KUŽDESIŲ scenų muzikinė programa – pagrindinis „Sostinės dienų“ variklis. „Tai bus nesibaigiantis įvairių muzikos žanrų, skambesių, emocijų, šilumos, meilės, tikrumo pripildytas trijų dienų koncertas „Dūzgiančiame prospekte“, kuriame kiekvienas galės atrasti dalelę savęs, prisiminti senus gerus laikus, šokti, džiaugtis bei šypsotis. Šios trys dienos neabejotinai bus ypatingos ir nepaprastos“, – pasakoja scenų VEIKSMAI ir KUŽDESIAI muzikinių programų koordinatorė Gintarė Šiaulytė.

Pirmąją festivalio dieną – rugsėjo 1-ąją – scenoje VEIKSMAI pasirodys net keturios puikiai žinomos grupės, kurios sukurs tikrų tikriausią ir smagiausią mokslo metų pradžios vakarėlį. Šventę atidarys nuotaikingas VRM pučiamųjų orkestro pasirodymas, o iš karto po jo į sceną žengs grupė „Deeper Upper“, kuri ryškių sintezatorių bei įmantrių gitarų efektais išjudins net šokiams abejingus festivalio lankytojus. Vėliau tikrą pirtį šokių aikštelėje užkurti žada grupė „Kūjeliai“, o smarkiai išpopuliarėjęs „Solo Ansamblis“, šiuolaikinės lietuviškos muzikos pasaulyje išsiskiriantis elektra pulsuojančiais, low-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais, leis į muziką pažvelgti visai kitu kampu.

Antrąją festivalio dieną VEIKSMŲ scenoje dar labiau karaliaus muzikos žanrų įvairovė ir linksmybes tęsti nusiteikę atlikėjai. Daugelį pradžiugins ne tik visų pamėgtas „Kamanių šilelis“, bet ir Estijos džiazroko grupė „Heavy Beauty“ su mūsų saksofono virtuozu Liudu Mockūnu, bei smagus ir karštas „Rakija Klezmer Orkestar“. Ypač laukiamas „Baltasis kiras“ į klausytojų širdis belsis dainomis apie gyvenimo tikrumą, taip pat paragins mėgautis šia akimirka. Neatsiliks ir reperis „Omerta“ su grupe, kurio repertuare – gilūs, gyvenimiški tekstai, persmelkti stiprių potyrių. Šiek tiek jaunatviško entuziazmo bei vėjavaikiškos šilumos įneš grupė „Jauti“, savo muzikos stilių apibūdinanti kaip art rock. Vakarą užbaigs „scenos išsišokėliais“ save vadinantys, energijos bombą žadantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės trečiąją dieną – rugsėjo 3 d. – VEIKSMŲ scenos klausytojus linksmins grupė „Poliarizuoti stiklai“, kurie sugros legendinėmis tapusias dainas „Medžiai be lapų“ ar „Stase“ ir padovanos naujų kūrinių. Taip pat pradžiugins „The Dities“ merginos bei lyriškasis Gabrielius Vagelis. Didžiausia staigmena – buvusių „Foje“ narių sugrįžimas, kurie su savo nauja grupe „Kiti Kambariai“ pristatys intriguojančias ir dar negirdėtas dainas. „Ką reiškia „Kiti Kambariai“? Įsivaizduokite, kad pereinate fojė: prieš jus atsiveria kiti kambariai – dar nepažinti, pilni paslapčių ir atradimų. Štai tuose kambariuose ir esame“, – teigia grupės nariai. Vakaro kulminacija – originalus „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus, komizmo ir ironijos kupino „Šventinio Bankucheno“ pasirodymas ir fantastiškai stebinančio Vido Bareikio koncertas.

Nuo miesto šurmulio pavargusius, poetiškai nusiteikusius ar rudens melancholijos prisilietimą jau spėjusius pajusti klausytojus kvies prie Nacionalinio dramos teatro įsikūrusi KUŽDESIŲ scena, kuri paskatins leistis į svajas, pasinerti į dainų tekstus ir atrasti kur kas gilesnes egzistencines prasmes.

Pirmąjį vakarą širdis virpins „Migloko“, kurios muzika skirta klausyti ir žiūrėti, o Gytis Ambrazevičius su grupe bei Krisitijonas Ribaitis dovanos unikalios post dainuojamosios poezijos.

Antrąją festivalio dieną į sceną žengs grupė „Vandenynas“, kviesianti pasinerti į kelionę laivu po nesamas salas, tamsius miestus ir pakrikusius vaizdinius. Pasirodymus surengs ir „Mindaugas Ancevičius ir Apokaliptinis Bardakas“, bandysiantys per muziką suvokti vyrišką poeziją, šiltieji „Strings of Earth“ bei „Flash Voyage“. Šetadienio vakaro akcentas – solinis Domanto Razausko koncertas. „Sostinės dienos“ nepamirš ir mažųjų dalyvių – „Stalo teatras“ jiems paruoš interaktyvų spektaklį, kuriame pasitelkiant įvairiausius virtuvinius rakandus atgis pasakos, o „Bad Rabbits“ pradžiugins gatvės teatro pasirodymu „Tomorrow Belongs To Me“.

Paskutinę festivalio dieną šioje scenoje klausytojus pakvies „Netikėti svečiai“ bei įdomioji ir originalioji atlikėja „Tamsaulė“, kuri padovanos atmosferinės, elektroninės, etninės bei chillout muzikos skambesius. Sekmadienio KUŽDESIŲ scenos akcentai – Mindaugas Briedis su grupe bei Andrius Zalieska-Zala, pukiai žinomos grupės „Arbata“ lyderis.

Jau 11-ą kartą „Sostinės dienose“ Gedimino prospektas taps tikra kūrybinių sumanymų bei bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Be „Menų ir muzikos gatvės“, kurioje ne tik skambės muzika, tačiau bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos bei profesionalių dailininkų parodos, vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat galės apsilankyti stiliumi ir mada alsuojančiame „Dizaino skvere“, literatūros mylėtojus vienijančioje „Knygų alėjoje“ bei skaniajame „Gardžių lauktuvių kelyje“.

Šių metų „Dūzgiančio prospekto“ staigmena – „Turizmo gatvė“, kurioje Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis turizmo departamentas į vieną vietą suburs Vilniaus, Druskininkų, Birštono, Anykščių ir Alytaus turizmo informacijos centrus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ bei VĮ „Kaunas IN“. Turizmo gatvė – tai spalvinga naujiena, kurios idėja – skatinti „Sostinės dienų“ lankytojus keliauti po Lietuvą ir pristatyti kiekvieno regiono ypatybes bei įdomiausias vietas. Šioje šurmuliuojančioje erdvėje festivalio lankytojai galės nemokamai gauti informacijos apie įvairius atostogų, savaitgalių maršrutus ir pramogas, naujus turistinius objektus, o taip pat bus galimybė savo žinias apie Lietuvą pasitikrinti skirtingose viktorinose, virtualiai keliauti po mūsų šalį, dalyvauti loterijose bei išbandyti kitas atrakcijas.

Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
31 peržiūra spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų. Teikiamos pataisomis taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką. Tokiu atveju nepa...
Įvykiai
Lietuvoje kasmet įvyksta apie 2500–3000 eismo įvykių, kai susikerta transporto priemonių ir laukinių gyvūnų keliai. Vienas juodžiausių laikotarpių eismo dalyviams būna spalį, nes tada žvėrių migracijos sezonas pasiekia piką. Nors šalyje nemažai investuojama į specialias priemones vairuotojams apsaugoti nuo šių susidūrimų, tokie sprendimai gelbsti ne visada. Gyvūno elgesį sunku prognozuoti Tokių incidentų tikimybė ypač išauga tamsiuoju paros metu užmiesčio...
Sveikata
Širdis daužosi kaip pašėlusi, prakaitas teka upeliais, be realaus pagrindo kankina mirties baimė – tai pagrindiniai panikos priepuolių požymiai. Dauguma mano, jog šiuos priepuolius lemia fiziniai veiksniai ir gyvena baime, kad priepuolis pasikartos. Lara grįžo į savo gimtąjį miestą. Buvo pora laisvų savaičių laikui su draugais, šeima, ramybe, tačiau tas negeras jausmas viduje augo. Žiūrėdama televizorių Laura pajuto kylant karštį. Panika užvaldė merginos k...
Įvykiai
„Uber“ šiandien pristatė naują saugos priemonių rinkinį, kuris per kelias artimiausias savaites bus prieinamas milijonams programėlės vartotojų visoje Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje. Naujos ir inovatyvios programėlės funkcijos skirtos dar labiau pakelti asmens ir duomenų saugumo kartelę,  užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei vartotojų ramybę. Naujovės palies kiekvieną programėlės vartotoją Nuo pat programėlės veikimo pradžios „Uber“ kūrė technolog...
Įvykiai
Vis spartėjant technologijų pažangai, pasaulyje vis tobulėjant dirbtinio intelekto programoms, lietuvių kalbos tyrinėtojai ir puoselėtojai klausia: kas atsitiktų su lietuvių kalba, jei ji liktų visos vykstančios technologijų revoliucijos užribyje? Manoma, kad nesuskubus sukurti lietuvių kalbos saugojimo ir apdorojimo sistemos mūsų kalbos vartojimas skaitmeninėse technologijose smarkiai sumažėtų, o dar vėliau, pasak mokslininkų, galbūt rastume ją nykstančių...
Laisvalaikis
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio. Vis dėlto kelionių organizat...
Įvykiai
Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui sako kinų patarlė. Vis dėlto, siekiant maitintis sveikiau, svarbu ne tik papusryčiauti sočiai, bet ir tinkamai pasirinkti, ką ryte valgyti. Mitybos specialistės Vaidos Kurpienės teigimu, dažnas čia ir suklumpa. Tad ekspertė išskiria tris klaidas, kurias dauguma daro per pusryčius, ir paaiškina, kokie pusryčiai – išties vertingi. 1 klaida: saldūs pusryčiai Nors atrodytų, kad s...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (5-1) iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniečiai namuose rezultatu 90:63 (22:16, 21:18, 22:16, 25:13) nugalėjo Šiaulių „Šiaulius“ (0-6). Pirmuosius susitikimo taškus pelnė svečiai iš saulės miesto. Puikiai rungtynes pradėjo šiandien 32-ąjį gimtadienį švenčiantis Dominique‘as Sutton‘as. 196 centimetrų ūgio puolėjas surengė solo pasirodymą ir pataikė du tolimus metimus iš eilės. Sužaidus 5 minutes rezultatu 15:8 pirmavo a...
Transportas
Užsitęsusi bobų vasara ir iki trumpų rankovių spalį vis dar leidžiančios išsirengti dienos ne juokais trikdo vairuotojus: kaip nepaskubėti šiemet „perauti“ savo automobilį žieminėmis padangomis? Atotrūkis tarp tam jau tinkamos temperatūros ankstyvą rytą ir šiltų dienų didina riziką, kad vairuotojai padangų keisti neskubės iki paskutinės sekundės, o jei staigiai atšals – tam bus visiškai nepasiruošę. Specialistai teigia, esminė klaida, kurią paprastai daro...