Pagal fantastinį filmą sukurtas sportinis žaidimas pasiekė ir Lietuvą

Prieš kiek daugiau nei metus laiko Vilniuje buvo pradėtas žaisti sportinis žaidimas jugger, sukurtas pagal 1989 m. post-apokaliptinį mokslinės fantastikos filmą „Kraujo herojai“ (Blood of the Heroes arba The Salute of the Jugger). Prieš kelis dešimtmečius pradėtas žaisti Vokietijoje, per keletą metų žaidimas išplito į daugiau nei 30 šalių visame pasaulyje. Portalas vilniuje.info pakalbino šio sportinio žaidimo vieną iš organizatorių Lietuvoje Augustą Vaitkevičių.

Esate jugger pradininkai Lietuvoje. Kaip ir kada atkeliavo idėja išmėginti šį neįprastą žaidimą?

- Pirmą kartą jugger sužaidėme 2016 m. Liepą, Tolkien Lietuva draugijos kasmetinės vasaros stovyklos metu. Idėja kilo vienam iš stovyklos dalyvių sužinojus apie šį sportą. Visame pasaulyje jis yra populiarus tarp fantastiką mėgstančio jaunimo, tad nusprendėme pabandyti ir mes.

Visą vasarą rengėte jugger žaidimus prie Baltojo tilto ir Vingio parke. Kiek žmonių pavyko sudominti šiuo netradiciniu sporto užsiėmimu?

- Pradėjus treniruotes Vingio parke ir prie Baltojo tilto reguliarių jugger žaidėjų grupė greitai išaugo iki ~10 žmonių. Sėkmingai tęsėme treniruotes žiemą, o šią vasarą prie mūsų prisijungė dar apie dešimt žmonių, tad dabar turim šiek tiek virš 20 reguliarių žaidėjų.

Ar pastebėjote tendenciją, kokių sporto šakų atstovai ryžtasi išmėginti Jugger?

- Jugger sportas įdomus tuo, kad traukia nesportišką jaunimą ir įvairaus fizinio pasirengimo žmonės gali būti naudingi komandai. Nepaisant to, turime žaidėjų kurie prieš tai žaidė futbolą, bei kelis fechtuotojus.

Kur jugger‘į žaisite žiemą?

- Žaidimui žiemą išsinuomojome VU sveikatos ir sporto centro salę, M. K. Čiurlionio g., kur rengsime treniruotes kartą per savaitę, sekmadienio vakarais.

Kokie jūsų lūkesčiai populiarinant šį sportinį žaidimą?

- Tikimės, jog jugger populiarės tarp žmonių, dabar nesiejančių savęs su sportu, kad jie prisimintų sportą ir gyventų aktyviau. Taip pat labai norėtume, kad susikurtų komandos Kaune ar kituose miestuose ir norint sužaisti draugiškas varžybas, nereikėtų važiuoti į Rygą.

Kuo jūsų manymu Jugger‘is yra ypatingas?

- Jugger – labai naujas sportas, jam dar nėra 30 metų. Žaidime visiškai nereikia fizinės jėgos, bet labai svarbu vikrumas bei žaidėjų koordinacija. Kartu lengvai gali žaisti įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Žaidėjai turi patys taisėjauti ir nuspręsti, kada juos lietė ginklas. Šis žaidimas reikalauja daug sąžiningumo, o jugger jo tarptautinė bendruomenė itin draugiška.

Žaidime naudojami penki ginklų tipai. Kur gaunate inventorių?

- Ginklus gaminame patys. Žaidime naudojamų ginklų ilgiai yra griežtai apibrėžti taisyklių, taip pat labai daug dėmesio skiriama ginklų saugumui. Nėra nustatyta, iš kokių medžiagų ginklai turi būti gaminami, tad sutinkami ir ginklai iš pigaus bambuko, ir iš anglies pluošto.

Rugsėjo 23 dieną Vingio parke organizuojamas draugiškas tarptautinis Jugger turnyras. Atskleiskite keletą detalių apie jį.

- Rugsėjo 23 dieną vyksiantis turnyras – Jugger Baltic friendship tour – tradicija tampantis Lietuvos ir Latvijos jugger bendruomenių susitikimas. Latviai žaisti pradėjo metais anksčiau negu mes, tad galime iš jų pasimokyti. Nors pirmą kartą susitikus jugger įgūdžių lygis smarkiai skyrėsi, bet sparčiai tobulėjome ir dabar varžybos turėtų būti daug įdomesnės.

Jugger‘is šiuo metu aktyviai žaidžiamas Australijoje, Austrijoje, Airijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Danijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Olandijoje, Latvijoje ir ne tik.

Jugger'io taisyklės:

Dvi komandos po 5 žaidėjus sustoja stačiakampės 40x20 metrų aikštės galuose. Tikslas – nunešti “šuns kaukolę” iš aikštės centro į priešininkų komandos pusę ir įdėti į ten esantį taikinį. Kiekvienas komandos narys turi skirtingą vaidmenį. Vienas narys yra bėgikas – beginklis žaidėjas, kuris vienintelis gali liesti kaukolę; kiti keturi turi paminkštintus ginklus – kiekvienas renkasi vieną iš penkių ginklų tipų.

Ginkluoti žaidėjai stengiasi apginti savo bėgiką ir išmušti varžovų žaidėjus. Išmuštas – t. y. paliestas ginklu – žaidėjas turi sustoti, priklaupti ant vienos kojos ir pralaukti tam tikrą laiko tarpą (apie 10 sekundžių), po kurio gali stotis ir toliau dalyvauti žaidime. Laikas matuojamas dūžiais, kurių trukmė – 1,5 sekundės. Rungtynės trunka du kėlinius po 100 dūžių gryno žaidimo laiko.

Kalbino: Jokūbas Baltrukonis

Apie artimiausias jugger treniruotes ir turnyrus informacijos galite rasti Jugger Lithuania „Facebook“ puslapyje:

www.facebook.com/juggerlt

115 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.