Pagal fantastinį filmą sukurtas sportinis žaidimas pasiekė ir Lietuvą

Prieš kiek daugiau nei metus laiko Vilniuje buvo pradėtas žaisti sportinis žaidimas jugger, sukurtas pagal 1989 m. post-apokaliptinį mokslinės fantastikos filmą „Kraujo herojai“ (Blood of the Heroes arba The Salute of the Jugger). Prieš kelis dešimtmečius pradėtas žaisti Vokietijoje, per keletą metų žaidimas išplito į daugiau nei 30 šalių visame pasaulyje. Portalas vilniuje.info pakalbino šio sportinio žaidimo vieną iš organizatorių Lietuvoje Augustą Vaitkevičių.

Esate jugger pradininkai Lietuvoje. Kaip ir kada atkeliavo idėja išmėginti šį neįprastą žaidimą?

- Pirmą kartą jugger sužaidėme 2016 m. Liepą, Tolkien Lietuva draugijos kasmetinės vasaros stovyklos metu. Idėja kilo vienam iš stovyklos dalyvių sužinojus apie šį sportą. Visame pasaulyje jis yra populiarus tarp fantastiką mėgstančio jaunimo, tad nusprendėme pabandyti ir mes.

Visą vasarą rengėte jugger žaidimus prie Baltojo tilto ir Vingio parke. Kiek žmonių pavyko sudominti šiuo netradiciniu sporto užsiėmimu?

- Pradėjus treniruotes Vingio parke ir prie Baltojo tilto reguliarių jugger žaidėjų grupė greitai išaugo iki ~10 žmonių. Sėkmingai tęsėme treniruotes žiemą, o šią vasarą prie mūsų prisijungė dar apie dešimt žmonių, tad dabar turim šiek tiek virš 20 reguliarių žaidėjų.

Ar pastebėjote tendenciją, kokių sporto šakų atstovai ryžtasi išmėginti Jugger?

- Jugger sportas įdomus tuo, kad traukia nesportišką jaunimą ir įvairaus fizinio pasirengimo žmonės gali būti naudingi komandai. Nepaisant to, turime žaidėjų kurie prieš tai žaidė futbolą, bei kelis fechtuotojus.

Kur jugger‘į žaisite žiemą?

- Žaidimui žiemą išsinuomojome VU sveikatos ir sporto centro salę, M. K. Čiurlionio g., kur rengsime treniruotes kartą per savaitę, sekmadienio vakarais.

Kokie jūsų lūkesčiai populiarinant šį sportinį žaidimą?

- Tikimės, jog jugger populiarės tarp žmonių, dabar nesiejančių savęs su sportu, kad jie prisimintų sportą ir gyventų aktyviau. Taip pat labai norėtume, kad susikurtų komandos Kaune ar kituose miestuose ir norint sužaisti draugiškas varžybas, nereikėtų važiuoti į Rygą.

Kuo jūsų manymu Jugger‘is yra ypatingas?

- Jugger – labai naujas sportas, jam dar nėra 30 metų. Žaidime visiškai nereikia fizinės jėgos, bet labai svarbu vikrumas bei žaidėjų koordinacija. Kartu lengvai gali žaisti įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Žaidėjai turi patys taisėjauti ir nuspręsti, kada juos lietė ginklas. Šis žaidimas reikalauja daug sąžiningumo, o jugger jo tarptautinė bendruomenė itin draugiška.

Žaidime naudojami penki ginklų tipai. Kur gaunate inventorių?

- Ginklus gaminame patys. Žaidime naudojamų ginklų ilgiai yra griežtai apibrėžti taisyklių, taip pat labai daug dėmesio skiriama ginklų saugumui. Nėra nustatyta, iš kokių medžiagų ginklai turi būti gaminami, tad sutinkami ir ginklai iš pigaus bambuko, ir iš anglies pluošto.

Rugsėjo 23 dieną Vingio parke organizuojamas draugiškas tarptautinis Jugger turnyras. Atskleiskite keletą detalių apie jį.

- Rugsėjo 23 dieną vyksiantis turnyras – Jugger Baltic friendship tour – tradicija tampantis Lietuvos ir Latvijos jugger bendruomenių susitikimas. Latviai žaisti pradėjo metais anksčiau negu mes, tad galime iš jų pasimokyti. Nors pirmą kartą susitikus jugger įgūdžių lygis smarkiai skyrėsi, bet sparčiai tobulėjome ir dabar varžybos turėtų būti daug įdomesnės.

Jugger‘is šiuo metu aktyviai žaidžiamas Australijoje, Austrijoje, Airijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Danijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Olandijoje, Latvijoje ir ne tik.

Jugger'io taisyklės:

Dvi komandos po 5 žaidėjus sustoja stačiakampės 40x20 metrų aikštės galuose. Tikslas – nunešti “šuns kaukolę” iš aikštės centro į priešininkų komandos pusę ir įdėti į ten esantį taikinį. Kiekvienas komandos narys turi skirtingą vaidmenį. Vienas narys yra bėgikas – beginklis žaidėjas, kuris vienintelis gali liesti kaukolę; kiti keturi turi paminkštintus ginklus – kiekvienas renkasi vieną iš penkių ginklų tipų.

Ginkluoti žaidėjai stengiasi apginti savo bėgiką ir išmušti varžovų žaidėjus. Išmuštas – t. y. paliestas ginklu – žaidėjas turi sustoti, priklaupti ant vienos kojos ir pralaukti tam tikrą laiko tarpą (apie 10 sekundžių), po kurio gali stotis ir toliau dalyvauti žaidime. Laikas matuojamas dūžiais, kurių trukmė – 1,5 sekundės. Rungtynės trunka du kėlinius po 100 dūžių gryno žaidimo laiko.

Kalbino: Jokūbas Baltrukonis

Apie artimiausias jugger treniruotes ir turnyrus informacijos galite rasti Jugger Lithuania „Facebook“ puslapyje:

www.facebook.com/juggerlt

Jugger Juggeris AugustasVaitkevičius JuggerBalticfriendshiptour JuggerLithuania
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.  Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Per kovo 34 dieną susirgusių skaičius padidėjo 48 žmonėmis. Visais atvejais jau pradėti arba...
Įvykiai
Šiandien Trijų Kryžių paminklas, Katedra ir Prezidentūra nusidažė Italijos vėliavos spalvomis – žalia, balta ir raudona. Taip Lietuvos sostinė išreiškia palaikymą gedintiems tūkstančių koronaviruso pandemijos aukų Italijoje. Nuotr. Sauliaus Žiūros „Šioje krizinėje situacijoje, kai užsidariusios sienas valstybės kiekviena viduje kovoja su nematomu priešu, norime parodyti, kad vienybė ir palaikymas sienų neturi – šiuo simboliniu gestu siunčiame palaikymo žin...
Įvairios
Žinios apie tai, kaip Lietuvos žmonės kovoja su užklupusia pandemija ir padeda vieni kitiems ištverti karantiną, pasiekė įvairių šalių žiniasklaidą, pradedant Kanada, Jungtine Karalyste, baigiant Australija ir Naująja Zelandija. Jų dėmesį patraukė tai, kad Lietuvos sostinė karantiną pasitiko nusiteikusi ryžtingai: kuriami nauji prietaisai, renkamos lėšos, pasitelkiami dronai ir kūrybiškumas, o prie savanoriškos organizacijos „Gedimino legionas“ per pirmąją...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais kaltinamuoju aktu perdavė į Vilniaus apygardos teismą ikiteisminį tyrimą dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo – nužudymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d.). Šio nusikaltimo padarymu įtariamam v...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas aštuntas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Vilnius universiteto ligoninės Santaros klinikose. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems. Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą...
Įvairios
UAB „Grinda“ padalinys Vilniaus gyvūnų globos namai įspėja apie kenksmingą agresyvių dezinfekcijos priemonių poveikį šunų letenoms ir pataria, kaip išvengti neigiamo jų poveikio augintiniams. Tai, kas tinka žmonėms, ne visada tinka gyvūnams – baimindamiesi koronaviruso plitimo žmonės dezinfekuoja ne tik rankas ir dažniau liečiamus paviršius, bet ir augintinių pėdas. Viešojoje erdvėje plintant nuotraukoms, kuriose pavaizduotos gyvūnų letenos su cheminiais n...
Sveikata
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.  Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 533, per vakar dieną ištirti 1389 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.  Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemi...
Sveikata
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis šiandien Klaipėdos universitetinėje ligoninėje namo išleisti 6 žmonės, pasveikę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Pagal nustatytą tvarką, kiekvienam iš pasveikusių asmenų buvo atlikta po 2 pakartotinius tyrimus, o jų rezultatai buvo neigiami. Todėl pacientai galės grįžti į namus, tačiau taip pat, kaip ir visi šalies gyventojai, turės laikytis šalyje nustatyto karantino taisyklių. Iki šiol Lietuvoje nuo...
Sveikata
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 7 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Taigi, vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 491 ligos atvejis. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami. Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie...