Pagal fantastinį filmą sukurtas sportinis žaidimas pasiekė ir Lietuvą

Prieš kiek daugiau nei metus laiko Vilniuje buvo pradėtas žaisti sportinis žaidimas jugger, sukurtas pagal 1989 m. post-apokaliptinį mokslinės fantastikos filmą „Kraujo herojai“ (Blood of the Heroes arba The Salute of the Jugger). Prieš kelis dešimtmečius pradėtas žaisti Vokietijoje, per keletą metų žaidimas išplito į daugiau nei 30 šalių visame pasaulyje. Portalas vilniuje.info pakalbino šio sportinio žaidimo vieną iš organizatorių Lietuvoje Augustą Vaitkevičių.

Esate jugger pradininkai Lietuvoje. Kaip ir kada atkeliavo idėja išmėginti šį neįprastą žaidimą?

- Pirmą kartą jugger sužaidėme 2016 m. Liepą, Tolkien Lietuva draugijos kasmetinės vasaros stovyklos metu. Idėja kilo vienam iš stovyklos dalyvių sužinojus apie šį sportą. Visame pasaulyje jis yra populiarus tarp fantastiką mėgstančio jaunimo, tad nusprendėme pabandyti ir mes.

Visą vasarą rengėte jugger žaidimus prie Baltojo tilto ir Vingio parke. Kiek žmonių pavyko sudominti šiuo netradiciniu sporto užsiėmimu?

- Pradėjus treniruotes Vingio parke ir prie Baltojo tilto reguliarių jugger žaidėjų grupė greitai išaugo iki ~10 žmonių. Sėkmingai tęsėme treniruotes žiemą, o šią vasarą prie mūsų prisijungė dar apie dešimt žmonių, tad dabar turim šiek tiek virš 20 reguliarių žaidėjų.

Ar pastebėjote tendenciją, kokių sporto šakų atstovai ryžtasi išmėginti Jugger?

- Jugger sportas įdomus tuo, kad traukia nesportišką jaunimą ir įvairaus fizinio pasirengimo žmonės gali būti naudingi komandai. Nepaisant to, turime žaidėjų kurie prieš tai žaidė futbolą, bei kelis fechtuotojus.

Kur jugger‘į žaisite žiemą?

- Žaidimui žiemą išsinuomojome VU sveikatos ir sporto centro salę, M. K. Čiurlionio g., kur rengsime treniruotes kartą per savaitę, sekmadienio vakarais.

Kokie jūsų lūkesčiai populiarinant šį sportinį žaidimą?

- Tikimės, jog jugger populiarės tarp žmonių, dabar nesiejančių savęs su sportu, kad jie prisimintų sportą ir gyventų aktyviau. Taip pat labai norėtume, kad susikurtų komandos Kaune ar kituose miestuose ir norint sužaisti draugiškas varžybas, nereikėtų važiuoti į Rygą.

Kuo jūsų manymu Jugger‘is yra ypatingas?

- Jugger – labai naujas sportas, jam dar nėra 30 metų. Žaidime visiškai nereikia fizinės jėgos, bet labai svarbu vikrumas bei žaidėjų koordinacija. Kartu lengvai gali žaisti įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Žaidėjai turi patys taisėjauti ir nuspręsti, kada juos lietė ginklas. Šis žaidimas reikalauja daug sąžiningumo, o jugger jo tarptautinė bendruomenė itin draugiška.

Žaidime naudojami penki ginklų tipai. Kur gaunate inventorių?

- Ginklus gaminame patys. Žaidime naudojamų ginklų ilgiai yra griežtai apibrėžti taisyklių, taip pat labai daug dėmesio skiriama ginklų saugumui. Nėra nustatyta, iš kokių medžiagų ginklai turi būti gaminami, tad sutinkami ir ginklai iš pigaus bambuko, ir iš anglies pluošto.

Rugsėjo 23 dieną Vingio parke organizuojamas draugiškas tarptautinis Jugger turnyras. Atskleiskite keletą detalių apie jį.

- Rugsėjo 23 dieną vyksiantis turnyras – Jugger Baltic friendship tour – tradicija tampantis Lietuvos ir Latvijos jugger bendruomenių susitikimas. Latviai žaisti pradėjo metais anksčiau negu mes, tad galime iš jų pasimokyti. Nors pirmą kartą susitikus jugger įgūdžių lygis smarkiai skyrėsi, bet sparčiai tobulėjome ir dabar varžybos turėtų būti daug įdomesnės.

Jugger‘is šiuo metu aktyviai žaidžiamas Australijoje, Austrijoje, Airijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Danijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Olandijoje, Latvijoje ir ne tik.

Jugger'io taisyklės:

Dvi komandos po 5 žaidėjus sustoja stačiakampės 40x20 metrų aikštės galuose. Tikslas – nunešti “šuns kaukolę” iš aikštės centro į priešininkų komandos pusę ir įdėti į ten esantį taikinį. Kiekvienas komandos narys turi skirtingą vaidmenį. Vienas narys yra bėgikas – beginklis žaidėjas, kuris vienintelis gali liesti kaukolę; kiti keturi turi paminkštintus ginklus – kiekvienas renkasi vieną iš penkių ginklų tipų.

Ginkluoti žaidėjai stengiasi apginti savo bėgiką ir išmušti varžovų žaidėjus. Išmuštas – t. y. paliestas ginklu – žaidėjas turi sustoti, priklaupti ant vienos kojos ir pralaukti tam tikrą laiko tarpą (apie 10 sekundžių), po kurio gali stotis ir toliau dalyvauti žaidime. Laikas matuojamas dūžiais, kurių trukmė – 1,5 sekundės. Rungtynės trunka du kėlinius po 100 dūžių gryno žaidimo laiko.

Kalbino: Jokūbas Baltrukonis

Apie artimiausias jugger treniruotes ir turnyrus informacijos galite rasti Jugger Lithuania „Facebook“ puslapyje:

www.facebook.com/juggerlt

Jugger Juggeris AugustasVaitkevičius JuggerBalticfriendshiptour JuggerLithuania
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
116 peržiūrų rugsėjo mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Nemokamos ekskursijos po Vilnių paspirtukais. Kelionės kalnų dviračių trasomis miesto centre. Orientaciniai žaidimai visai šeimai Senamiestyje ir Šnipiškėse. Šios ir kitos nemokamos pramogos, kviečiančios pažinti miestą, lauks visų vilniečių ir miesto svečių rugsėjo 27 – 30 dienomis Pasaulinės turizmo dienos proga. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Pasaulinės turizmo dienos šūkis – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Vilnius garsėj...
Kriminalai
Rugsėjo 20 d. apie 15 val. 20 min. Vilniuje, Gariūnų g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelės pavogta automobilis „Porsche Carrera 991“ (pagamintas 2015 m.) su Prancūzijos registracijos numeriais. Nuostolis ‒ apie 90 000 eurų. Rugsėjo 21 d. apie 1 val. 35 min. Vilniuje, Teatro g., neblaivus (2,46 prom.) vyras (gimęs 1965 m.) vairavo automobilį „Honda CR-V“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rugsėjo 21 d. apie 11 val. 40 min. Vilniuje, Ąžuolyno g....
Įvykiai
Š. m. rugsėjo 29–30 d. jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies žaidynės“, kuriame istorinės rekonstrukcijos klubai demonstruos viduramžių kovas ir senovinius sportinius žaidimus. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrius. „Šių metų renginio naujiena – lietuviškų tradicinių imtynių (ristynių) turnyras, – pasakoja Gintautas Terleckas, Medininkų pilie...
Įvykiai
Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai tei...
Įvykiai
Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Visus vilniečius ir miesto svečius kviečiame pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Egz...
Kultūra
Šiuo metu Vokietijoje koncertuojanti grupė „Solo Ansamblis" sulaukė malonaus tarptautinio įvertinimo. Po sėkmingo pasirodymo didžiajame Europos showcase festivalyje „Reeperbahn" lietuviai neliko nepastebėti. Penktadienio popietę šiuolaikinės muzikos apdovanojimų „The Music Moves Europe Talent Awards" komisija paskelbė „Solo Ansamblio" vardą tarp įdomiausių atradimų, kurie geriausiai atstovauja šiandienį Europos skambesį. Nuolat garsu, vaizdais bei potyriai...
Kultūra
Šiandien Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje prasidėjo I-asis tapybos pleneras „Pradžia“. Jame tapytojai, fotografai, grafikai, iš viso 20 dalyvių, visą savaitę kurs meno kūrinius, o vakarais kartu su besidominčiais menu klausysis paskaitų, diskutuos. Savaitgalį dėmesys bus skiriamas vaikams, o parodos atidarymas numatomas sekmadienį, rugsėjo 30 dieną. „Kurti po mūsų bažnyčios skliautais ir tuo dalintis su visais yra labai graži iniciatyva. S...
Įvykiai
Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį – sekmadienį minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir 75-erių metų Vilniaus geto likvidavimo sukaktį. Vilniečiai ir pasaulio žydų bendruomenės nariai sunešė po akmenuką už kiekvieną auką genocide. „Šiandien aš,kartu su žydu bendruomene,kaip Vilniaus meras dedu akmenį kaip amžinybės simbolį,pagerbiant bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti. Lai šis akmu...
Įvykiai
Penktadienį, sostinės Tymo kvartale, ties Maironio gatvės 27-uoju namu, netoli Česlovo Milošo laiptų atidengtas paminklinis akmuo žydų gelbėtojams nacių okupuotoje Lietuvoje pagerbti. Paminklinis akmuo žymi vietą, kurioje ateity iškils paminklas žydų gelbėtojams. „Deja, Vilniaus istorija turi ir labai tamsių dėmių, tačiau tie tamsūs dalykai dar geriau padėjo išryškinti mūsų šviesuolius – žmones, kurie nepasidavė aplinkos įvykiams, išliko drąsūs ir teisingi...