Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių renginių, pristatome 40-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

Prisijunkite prie Facebook puslapio„Kultūra Vilniuje“.

1. Elektroninės muzikos festivalis „AHEAD 2017“

Šią savaitę įvairiose sostinės vietose siaus jau penktasis tarptautinis elektroninių muzikos praktikų festivalis AHEAD, kurį organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Iki pat penktadienio festivalio organizuojamose renginiuose menininkai pristatinėjo naujausius savo projektus, susipažins su tarptautiniais elektroninės muzikos projektais, dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse ir kartu diskutuos bei supras su garsu ir elektronika susijusius reiškinius.

Kur? Įvairios vietos

Kada? 2017-10-01 - 2017-10-06

2. Rožinis gyvenimas. Rasa Rapalytė, D. Slipkus, V. Mikeliūnas

Aktorė, dainininkė Rasa RAPALYTĖ, pianistas Daumantas SLIPKUS ir smuikininkas Vytautas MIKELIŪNAS antradienio vakarą leis klausytojams ir žiūrovams valandėlei atsidurti tikroje Prancūzija alsuojančioje salėje. Atlikėjai pristatys Editos Piaf dainų programą, kuri susilies į vientisą, dainuojamą spektaklį.

Kur? Muzikos Galerija

Kada? antradienį, 18:30 val.

3. Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklas: Kolumbija

Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos šalių ambasadomis ir šių šalių garbės konsulais Lietuvoje kviečia į Lotynų Amerikos kultūros pristatymų ciklą, kuris supažindins sostinės gyventojus bei miesto svečius su turtingomis Lotynų Amerikos tradicijomis ir plės supratimą apie šio regiono kultūros ypatybes.

Ciklą pradės pažintis su Kolumbija. Renginio metu laukia paskaita „Kolumbija: galimybės po konflikto“ ir filmo „Linkiu tau gero“ peržiūra.

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Kada? trečiadienį, 17:00 val.

4. Siurrealizmo dirbtuvės

LGBT bendruomenės centras šį trečiadienį kviečia į išskirtinį renginį, kuriame turėsime galimybę išnarplioti beprotišką ir magišką meno pasaulį, vadinamą siurrealizmu.

Renginyje bus tyrinėjami siurrealizmo menininkų gyvenimai, nuotraukos bei vaizdo įrašai, taip pat laukia įdomūs eksperimentiniai žaidimai, paremti siurrealizmo judėjimu. Piešdami, rašydami, kurdami eiles sukursime savo siurrealistinius meno kūrinius.

Kur? LGBT bendruomenės centras

Kada? trečiadienį, 18:00 val.

5. Luko Geniušo fortepijono rečitalis

Daugelio tarptautinių konkursų laureatas, aprašytas žymiausių užsienio žiniasklaidos atstovų, pianistas Lukas Geniušas sugrįžta į sostinę tam, kad vilniečiams dovanotų juodai baltais garsais nuspalvintą vakarą.

Būdamas itin plataus kūrybinio akiračio menininku, Lukas atlieka labai įvairų repertuarą - nuo baroko ir Bethoveno iki Hindemito ir ką tik parašytų naujų opusų. Be to, rusiško kraujo turintis atlikėjas dažnai groja rusų klasikų (Čaikovskio, Rachmaninovo, Prokofjevo) fortepijoninę muziką.

Kur? Vaidilos Teatras

Kada? Trečiadienį, 19:00 val.

6. Surimtėjam! 30! (gimtadienio koncertas)

EYE'stė la'SEE'tė (Aistė Lasytė) – Lietuvos publikai puikiai pažįstama, matyta ir girdėta teatre, muzikoje ar televizijoje. Šįkart, ir taip nuolat stebinanti atlikėja, surengs tikrą puotą scenoje, kurioje nusprendė atšvęsti savo 30-ąjį gimtadienį.

"Nusprendžiau per šį gimtadienį daryti tai, ką noriu daryti, o noriu to, ką ir darysiu". Tad jau šį trečiadienį SURIMTĖJAM! 30!

Kur? Peronas

Kada? Trečiadienį, 20:00

7. Sigito Staniūno Paroda Paslapčių jūros sonetai

Spalio 5 d. startuoja vieno garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų Sigito Staniūno paroda. Jo kūryba gali būti vertinama prieštaringai, tačiau nepalieka abejingų. Menininkas yra apdovanotas ypač garbingais Nyderlandų Karalienės Beatrix Oranje Nassau ordinu ir Lietuvos Prezidentės ordinu už meninę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą.

Pristatymo metu vyks tapymas gyvai ir muzikinės improvizacijos. Kurs dailininkas Sigitas Staniūnas ir kompozitorius Paulius Kilbauskas.

Kur? Galerija Arka

Kada? ketvirtadienį, 18:00 val.

8. Motorama

Post-punk melancholikai iš Rusijos – MOTORAMA – leidžiasi į gastroles. Vienas iš grupės turo koncertų įvyks šį šeštadienį sostinėje, klube „Loftas“. Nemažą gerbėjų būrį Lietuvoje turinti MOTORAMA paskutinį kartą Lietuvoje grojo 2015 m. festivalyje Devilstone Anykščiuose, o šį rudenį sugrįžę į Vilnių pradžiugins klausytojus ir puikiai pažįstamų albumų dainomis, ir pačia naujausi kūryba. Grupė ruošiasi ilgam, bemaž pusantros valandos trukmės soliniam koncertui.

Kur? Menų fabrikas LOFTAS

Kada? šeštadienį, 19:00 val.

9. The Ditties

Lietuvos džiazo padangėje visai neseniai, tačiau iškart ryškiai sužibėjusios The Ditties atlieka muziką, atsklindančią iš tų laikų, kuomet flirtas buvo lėtas, o šokiai – greiti, kai pasaulis buvo truputį naivesnis ir jaunesnis nei šiandien, ir jam apdainuoti užteko trijų balsų harmonijos. Svingo muzikos karalienės vėl karaliaus JazzCellar11 scenoje ir, žinoma, visų klausytojų širdyse. Trimis balsais atlikdamos nuotaikingąsias svingo melodijas jaunos moterys klausytoją iš kasdienybės nukelia į truputį naivų, truputį pagražintą, nerūpestingą pasaulį, kuriame nėra nieko svarbesnio nei meilė ir romantika.

Kur? JazzCellar11

Kada? šeštadienį, 21:30 val.

10. Lenkų animacinių filmų klasika. Lenkų kino festivalis

Šiemet minimas Bielsko-Białos animacinių filmų studijos 60-metis. Būtent čia, Animacinių filmų studijoje 1957 metais prasidėjo pieštų personažų, tokių kaip Liolekas ir Bolekas ar rudomis dėmėmis pasipuošęs šunelis Reksas, era. Nepaisant jau garbaus amžiaus, šių ir daugelio kitų amžinai jaunų pasakų herojai linksmina savo nuotykiais ir moko pažinti pasaulį vis naujas jauniausiųjų žiūrovų kartas Lenkijoje ir daugelyje kitų šalių visame pasaulyje. Specialiai festivaliui Animacijos studijos sudarytoje programoje jaunieji žiūrovai galės išvysti 5 filmukus apie Lioleko ir Boleko, Rekso, Žydrojo riterio, Pelytės ir Žąsytės Balbinkos nuotykius.

Kur? Kino centras „Skalvija“

Kada? sekmadienį, 13:00

Kultūra renginiai Vilnius top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
17 peržiūrų gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, prašydamas įvertinti numatomo kultūros ir verslo centro A. Juozapavičiaus ir Rinktinės g. sankirtoje, plačiau žinomo kaip „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ funkcinę paskirtį, ar ji nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.  Sprendimas priimtas po to, kai VšĮ „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ Vilniuje kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašy...
Savivalda
Kultūra, scenos menas kuria Vilniui būdingą aktyvaus, gyvybe alsuojančio miesto atmosferą, o profesionaliojo scenos meno kūrybinė veikla garsina Vilniaus vardą visame pasaulyje.  Sostinės savivaldybė kultūros projektams remti skiria vis daugiau dėmesio ir didina finansavimą – šiemet pirmąkart skelbia konkursą Vilniaus miesto profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybinės veiklos programoms finansuoti.  Tikimasi sustiprinti ir aktyvinti tarptautinę tokių įst...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje ir pirmaujanti žemų sąnaudų oro bendrovė centrinėje ir Rytų Europoje, pervežė 7 milijonus keleivių Lietuvos žemų sąnaudų maršrutais. Laimingoji 7-milijoninė keleivė atvyko į Vilniaus oro uostą iš Eindhoveno ir jai buvo įteiktas bendrovės kelionės čekis.   „Džiaugiamės šiuo itin svarbiu visai bendrovei pasiekimu Lietuvoje. Nuo pat pirmojo mūsų skrydžio prieš septynerius metus iš Vilniaus 2011 m. baland...
Savivalda
Liberalų sąjūdžio kandidatas į Vilniaus merus - Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius Pirmadienio vakarą Liberalų sąjūdžio Sostinės skyriaus Taryba rinkosi į neeilinį posėdį - tvirtinti visuotinio el. balsavimo rezultatus: kandidatą į merus ir išreitinguotą kandidatų sąrašą Vilniaus m. savivaldos rinkimuose. Kovą dėl kandidato į merus užtikrintai laimėjo Martynas Nagevičius surinkęs 96 balsus, savo val...
Miesto plėtra
,,Panevėžio statybos trestas“ (PST) su „Vičiūnų grupe“ pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl viešbučio „DoubleTree by Hilton“ bei Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų salės Vilniuje. PST darbus jau pradėjo ir planuoja užbaigti maždaug per dvejus metus.  „Projektą vykdome gerai suvokdami, kad tai svarbus įsipareigojimas ne tik užsakovui, bet ir visam Vilniaus miestui. PST turi bene daugiausiai patirties dirbant istoriškai bei estetiškai įpare...
Įvykiai
Visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti prie šventinės iniciatyvos  ̶ kalėdinių vainikų paieškos, kuri vyks gruodžio 11-16 dienomis. Šventiniai, įspūdingi kalėdiniai vainikai bus paslėpti įvairiose žymiose Vilniaus miesto erdvėse. Užuominas apie vainikų slaptavietes bus galima rasti socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje @atraskMRUkalėdas. „Suraskite kalėdinį vainiką ir pasipuoškite juo savo namus!“  ̶  tokiu šūkiu vadovaujasi iniciatyvos ...
Įvykiai
Vilniaus universiteto planetariume gruodžio 13 d. bus neeilinė, kadangi į šią magišką vietą sugrįžta rašytojas, poetas, režisierius, dainų autorius, bardas Vytautas V.Landsbergis su programa „Žiauriai gražūs romansai“. Visi, kas girdėjo, išėjo sužavėti paprastų melodijų, pribloškiančių tekstų ir nuoširdaus atlikėjo bendravimo. Tie, kam neteko viso to regėti, kviečiami apsilankyti šiame koncerte.  Žiauriai gražūs romansai tai toks specifinis dainuojamosios...
Įvykiai
Šventiniu žiemos laikotarpiu didžiųjų šalies miestų aikštėse sužimba viena kitą pranokstančios žaliaskarės. Praėjusį sekmadienį bene pirmą kartą sostinės mikrorajone įžiebta eglutė, kurios grožiu ir didybe susirinko pasigrožėti naujai besikuriančio Lazdynėlių vingio rajono bendruomenės nariai. Stilisto Manto Petruškevičiaus dekoruotos specialiai iš Danijos atplukdytos 7 metrų eglės įžiebimo šventė suartino ir sušildė dar tik baigiamo statyti rajono kaimynu...
Sportas
Vilniaus „Ryto“ ekipa pirmadienį ryte išskrido į Italiją, kur jau antradienį išbandys jėgas su reguliariojo sezono metu pasikeitusiu Turino „Fiat“ klubu. Prieš devintąjį Europos taurės turą išvykoje Dainius Adomaitis papasakojo apie pagrindines būsimas užduotis, varžovų pokyčius ir svarbiausius akcentus rungtynėse. Turino klubas Europos taurėje vis dar žengia be pergalių (0-8), o Vilniuje turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą 86:79. Tiesa, nuo to laiko It...