Užkandinė „Keulė rūkė“ gavo 1,5 tūkst. eurų baudą

Prieš kelias savaites pirmąją užkandinę Kaune atidaręs greito maisto restoranas „Keulė rūkė“ užsitraukė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) nemalonę. Užkandinių tinklo savininkams Dominykui Čečkauskui ir jo žmonai Rūtai Jankauskaitei šiandien paskirta 1,5 tūkst. eurų bauda. VVTAT atskleidė, jog iššaukiančias užkandinės reklamines kampanijas stebėjo jau kurį laiką.

Į rugsėjo 14 dieną Laikinojoje sostinėje atidarytą užkandinę „Keulė rūkė“ miesto kvietė plakatas, ant kurių buvo parašyta dvejopų visuomenės vertinimų sulaukęs užrašas - „Nuo dabar ir Kaune galima pavalgyti“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba baudą skyrė už ne pirmą kartą pažeistus visuomenės moralės principus. „Keulė rūkė“ grėsė bauda iki 9 tūkst eurų.

Į atvirą posėdį, vykusį ketvirtadienį Vilniuje, „Keulė rūkė“ kvietė visus savo šalininkus, siekiančius pasisakyti „už žodžio laisvę“, tačiau tai nepadėjo išvengti baudos. Šį sprendimą dar galima skųsti teismui, ką keturias užkandines Lietuvoje valdanti įmonė ir ketina padaryti.

Viešųjų ryšių specialistų nuomone, visos šios akcijos gali būti tik „Keulė rūkė“ užkandinių verslo plano dalis - skambiai pareklamuoti savo užkandinę. Kita vertus, „Keulė rūkė“ išties dažnai išreiškia savo netradicinę nuomonę vienais ar kitais klausimais.

Oficialiame užkandinės „Facebook“ puslapyje savininkai pranešė, jog nesitaiko įžeisti tikinčiųjų, tačiau kviečia diskutuoti apie naujas gyvenimo filosofijos idėjas.

„Esame smulkus ir socialiai atsakingas verslas, turintis aiškias vertybes ir misiją. Esame užpulti multimiliardinės tarptautinės korporacijos (krikščionybės - red. past), parduodančios patiems silpniausiems visuomenės nariams iliuzijas ir netikrą viltį. Ši korporacija yra įvykdžiusi krūvą nusikaltimų prieš vaikus, moteris, mūsų konstitucines teises, mokslo progresą, kėlė karus religijos ar rasės pagrindu ir ne tik. Dabar turime susikauti su šiuo milžinu nelygioje kovoje, kad apgintumėme savo konstitucines žodzio, saviraiškos, nuomonės ir kritikos teises“, - pranešimą, socialiniame tinkle sulaukusį daug dėmesio, pradėjo „Keulė rūkė“.

Bauda skirta remiantis įstatymais, kuriuose numatytas reklamos draudimas, jeigu joje pažeidžiami visuomenės moralės principai, žeminama žmogaus garbė ir orumas ar kurstoma tautinė, rasinė, religinė, lyčių ar socialinė neapykanta bei diskriminacija.

Tai nebuvo pirmas toks „Keulė rūkė“ akibrokštas. Užkandinė nuolat įvairiausiais būdais siekia pritraukti visuomenės dėmesį. Pastarųjų metų užkandinės reklamose buvo vaizduota suplėšyta ir apdeginta, Bibliją vaizduojanti knyga, publikuotos į nukryžiuotą besišypsančią krikščionių asmenybę Jėzų Kristų panašios nuotraukos.

Gintautas Mišeikis sakė, kad tyrimą Vartotojų teisių apsaugos tarnyba vykdė nuo šių metų pradžios. Savo sprendimą su detaliais argumentais institucija žada paskelbti per tris dienas. G.Mišeikis BNS ketvirtadienį sprendimo motyvų nekomentavo.

Užkandinių tinklo bendrasavininkas Dominykas Čečkauskas sako, kad tarnyba priimdama sprendimą rėmėsi tik Lietuvos vyskupų konferencijos argumentais.

„Mūsų manymu, pasaulietinėje valstybėje, kur valstybė atskira nuo bažnyčios, į tokius posėdžius turėtų būti kviečiami specialistai, susiję su žmogaus teisių, žodžio laisvės klausimais, o ne Lietuvos vyskupų konferencija, kuri buvo vienintelis savo išvadas pateikęs ekspertas. Mūsų nuomone, įstatyme nurodytos visuomenės moralės normos yra įtvirtintos Konstitucijoje, o ne krikščionių bažnyčioje“, – BNS sakė verslininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Keulėrūkė bauda Vartotojųteisiųapsaugostarnyba DominykasČečkauskas RūtaJankauskaitė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
91 peržiūra gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Ir mokėsi, ir greičiau sveiko. Vilniaus Santariškių ligoninė beveik visus metus buvo virtusi senųjų amatų mini dirbtuvėlėmis, kurios praskaidrino ligoninės kasdienybę. Ligoninėje vyko įvairiausi edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji pacientai bei juos slaugantys tėveliai įgijo žinių apie senuosius amatus, išbandė senąsias technologijas, lavino vaizduotę bei kūrybiškumą. Šioje gydymo įstaigoje neseniai baigėsi unikalus VšĮ „Amatų gildija“ sumanytas ir...
Kalėdos
Jau trečius metus iš eilės Kalėdos sostinėje neįsivaizduojamos be Dizaino skvero – nuo rytdienos Vinco Kudirkos aikštėje  susiburs daugiau kaip 100 perspektyviausių dizainerių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Kasmet augantis mados ir dizaino renginys šiais metais žada vėl nustebinti unikaliais kūriniais ir šimtais originalių dovanų idėjų. Kalėdiniame Dizaino skvere šiais metais dalyvaus ypač daug naujosios kartos kūrėjų.  „Naujosios kartos dizainerius vien...
Įvykiai
„Lietuvos geležinkelių" įmonių grupei priklausanti bendrovė „Vilniaus lokomotyvų remonto depas" Lietuvos pramonininkų konfederacijos surengtame „Lietuvos metų gaminys 2018" konkurse pelnė aukso medalį. Taip komisija įvertino bendrovėje šiais metais modernizuotą TGM4-2970 lokomotyvą. Apdovanojimą bendrovės vadovui Albertui Bajorinui įteikė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir LPK prezidentas Robertas Dargis. Taip pat, bendrovei įtei...
Gamta
Pirmadienį Vilniuje bus debesuota, snigs. Vėjas pūs iš pietryčių, 4–7 m/s. Temperatūra nuo 2 iki 4 laipsnių šalčio. Antradienio naktį pasnigs, sniego intensyvumas mažės. Temperatūra sieks 3–4 laipsnius šalčio. Dieną ciklonas trauksis: snigs mažiau.  Trečiadienio naktį prognozuojami 3-5 laipsniai šalčio, ketvirtadienio – 8–10 laipsniai šalčio. Tačiau savaitgalį šaltesnio oro banga atslūgs, vėl sulauksime naujos sniego bangos.
Įvykiai
Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) bendrovė „Hanner“ baigė sostinėje, šalia buvusio Žalgirio stadiono, esančios Rinktinės gatvės atkarpos rekonstrukciją. Visi darbai atlikti tik iš privačių lėšų, o investicijų į projektą apimtis – daugiau nei 1 milijonas eurų. Vasaros pabaigoje pradėtų Rinktinės gatvės rekonstrukcijos darbų pagrindinis tikslas buvo optimizuoti ir pagerinti eismo srautus, užtikrinti saugumą miestiečiams, šalia šios gatvės besikuriančių...
Įvykiai
Švenčių šurmuliui įsibėgėjant sostinės viešojo transporto keleivius savaitgalį pasitiko maloni staigmena - naujuose autobusuose ir troleibusuose įsikūrė „Ratuota muzikos diena", kurios metu vyko skirtingų atlikėjų gyvos muzikos pasirodymai. Taip SĮ „Susisiekimo paslaugos" ir UAB „Vilniaus viešasis transportas" artėjančių švenčių proga pasveikino savo keleivius ir padovanojo jiems netikėtų įspūdžių.  „Šiemet švenčių laikotarpis mums ypatingas - sostinės vie...
Savivalda
Viešajai savivaldybės įstaigai „Vilniaus rotušė“ nuo sausio 2 d. vadovaus Oksana Treščenko. Atvirame viešame konkurse O. Treščenko atrinkta iš 6 stiprių kandidatų ir vadovaus 12 darbuotojų komandai, reprezentuojančiai sostinės politinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Vilniaus rotušė yra viena iš trijų Lietuvoje išlikusių istorinių miestų rotušių. Naujoji Rotušės vadovė yra sukaupusi daug vertingos patirties – dvylika metų  vadovavo VšĮ „Naujosios Vilni...
Laisvalaikis
Vilniaus Choralinė sinagoga arba Taharat ha‘Kodeš sinagoga – vienintelė išlikusi iš 110 Vilniaus sinagogų ir judėjų maldos namų.18 a. Vilniuje paplito Haskala judėjimas – žydų pasaulietinės apšvietos sąjūdis. 1820-1830 m. pasirodė pirmieji pasaulietiniai leidiniai – istorijos knygos, išverstos pirmojo žymaus Haskalos laikotarpio rašytojo Mordechajaus Ginzburgo (1795-1846), Abraomo Dovo Lebensono (1794-1876) eilėraščiai. Vilniaus gimnazijose atsirado moksle...
Įvykiai
Vienas ilgiausias tradicijas Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio kiekio dalyvių. Bėgti 43-iąjį kartą organizuojamoje šventėje užsiregistravo per 3500 Kalėdų senelių, snieguolių, nykštukų ar kitų įspūdingais kostiumais pasipuošusių personažų. Jie šiandien įveikė 12 km, 6 km ar 3 km distancijas. Vaikai bėga 200m „Nykštukų bėgime“. „Šiais metais pasiekėme dalyvių skaičiaus rekordą, malonu, kad susidomėjimas žieminiu...