Naujosios Vilnios gyventojams pristatyta Kaimynijų programa

Sostinės meras Remigijus Šimašius šįvakar susitiko su Naujojoje Vilnioje gyvenančiais vilniečiais, kuriems pristatė jau nuveiktus darbus rajone ir naują Kaimynijų programą, kuri padės iš esmės atnaujinti senus daugiabučių kvartalus ir kiemus, juos paverčiant jaukiomis, patogiomis erdvėmis. Naujosios Vilnios kultūros centre susirinkę gyventojai ne tik dalinosi pastebėjimais, bet pasidžiaugė matomais pokyčiais gyvenamojoje aplinkoje.

„Mano tikslas, kad žalumos apsuptas Naujosios Vilnios rajonas taptų tikra oaze. Tikiu, kad bendromis jėgomis tą galime pasiekti. Visuomet laukiu Jūsų pasiūlymų, ką daryti toliau, kad šis rajonas taptų dar patrauklesnis gyventi, dirbti, mokytis, auginti vaikus“ – kalbėjo meras R. Šimašius.

Meras pakvietė Naujosios Vilnios gyventojus pasinaudoti Kaimynijų programa – atnaujinti savo kiemą, kvartalą ir paversti jį vieta, kur jiems patiems būtų jauku, patogu leisti laiką. Naujojoje Vilnioje yra suplanuotos net 43 kaimynijos, kurios apima daugiau kaip 52 hektarus teritorijos, kurią galima gražiai atnaujinti. Į kaimynijas susibūrę gyventojai patys sprendžia, kaip atsinaujinti savo kiemą ir į ką investuoti: į kiemo apsaugą (tvorą, vaizdo kameras), į sporto ir pramogų įrenginius, ar atsinaujinti kiemo infrastruktūrą, apželdinimą. Savivaldybė skirs net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos. Jeigu atnaujinimų vertė neviršys savivaldybės teikiamo finansavimo, gyventojai nieko papildomai nemokės.

Susitikime dalyvavę gyventojai aktyviai domėjosi, kaip būtų galima susitvarkyti šaligatvius, įrengti tvarkingą aikštelę daugiabučio namo kieme, pagerinti susisiekimą viešuoju transportu ir pan.

Vakare Vilniaus meras Remigijus Šimašius taip pat apsilankė ir „Laisvės“ gimnazijoje, kur kartu su mokytojais ir mokiniais kalbėjo apie mokyklos perspektyvas, mokinių užimtumo skatinimą, laukiančius iššūkius ir lūkesčius.

Atnaujinti rajono gatvės ir kiemai

Šiais metais Naujojoje Vilnioje išasfaltuota kone 1 km žvyrkelių, asfalto danga jau paklota Kalno ir Gerviškių gatvėse. Taip pat sutvarkytos itin judrios rajono gatvės – Pergalės, Dūmų, A. Kojelavičiaus ir Pramonės. Šiose gatvėse paklota nauja asfalto danga, Pergalės gatvėje sutvarkyti šaligatviai.

Iki metų pabaigos planuojama sutvarkyti ir dar dvi Arimų ir Retkonių gatvės. Kitąmet remonto darbai persikels į Linksmąją ir Parko gatves. Planuojame dar šiemet iš geros būklės atnaujinamos Neries krantinės plokščių įrengti šaligatvius dalyje Šiaurės ir Džiaugsmo gatvių.

Įrengtas skveras

Naujosios Vilnios seniūnijos centrinėje dalyje, tarp Gerovės g. ir Vilnios upės, pradėtas tvarkyti skveras. Šią naują viešąją erdvę bus galima greit ir lengvai pasiekti net 14 tūkst. rajono gyventojų. Ties upe bus įrengti pėsčiųjų takai, pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas ir apželdinta teritorija. Atnaujinti skverą planuojama dar šiemet.

Daugiau dėmesio eismo saugumui

Kad Naujojoje Vilnioje pėstieji jaustųsi saugesni, rajone įrengti greičio mažinimo kalneliai, atšvaitai kelio dangoje, sferiniai veidrodžiai, kryptinis pėsčiųjų perėjų ir kitas apšveitimas. Šiemet įrengti 10 greičio mažinimo kalnelių. Po du įrengta Gerviškių, S.Batoro, Nasturtų ir Rytų gatvėse, po vieną – Gandrų ir Kalno gatvėse. Kad pagerėtų matomumas, pėsčiųjų perėjose įrengti sferiniai veidrodžiai, geltoni skydai: Gerovės – Pergalės gatvių sankryžoje geltoni skydai, o Pramonės – Verbų gatvių sankryžoje sferiniai veidrodžiai. Penkiose pėsčiųjų perėjose – Pergalės ir Gerovės gatvių A. Kojelavičiaus ir Vaismedžių gatvių, A. Kojelavičiaus ir Rugiagėlių gatvių, A. Kojelavičiaus ir Naujosios gatvių sankryžose – jau netrukus bus įrengtas kryptinis apšvietimas.

Rajono mažiesiems – naujos žaidimo aikštelės

Atsižvelgusi į gyventojų ir seniūnų prašymus sostinės savivaldybė planuoja per trejus metus įrengti 130 aikštelių mažiesiems vilniečiams. Trys naujos vaikų žaidimo aikštelės dar šiemet bus įrengtos Genių, Naujojoje ir Plechavičiaus gatvėse.

Tvarkomi sporto aikštynai

Šiemet buvo atnaujinta krepšinio aikštelės danga prie Linksmosios g. 61 ir 63 namų. Pernai Vilniaus miesto savivaldybė Barboros Radvilaitės pradinei ir Vilniaus futbolo mokykloms padovanojo dirbtine dangą. Kitąmet J. I. Kraševskio mokykloje planuojama įrengti mažojo futbolo aikštelę. Dalį lėšų aikštelės įrengimui skirs Kūno kultūros ir sporto departamentas.

Dideli pokyčiai laukia prie ugdymo įstaigų esančių futbolo aikštynų. Jau kitąmet planuojama atnaujinti net 10 futbolo aikštynų, kuriuose bus atnaujinta žolės danga, bėgimo takai. Šiam tikslui Vilniaus miesto savivaldybė planuoja skirti apie 30 tūkst. eurų. Vieną aikštyną sutvarkyti ketinama Vilniaus Žaros gimnazijos.

Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Fabijoniškėse Abraomo Kulviečio gimnazijoje (lapkričio 8 d. 18 val.), Karoliniškėse „Spindulio“ progimnazijoje (lapkričio 20 d. 18 val.). Sekite informaciją Vilniaus miesto savivaldybės facebook paskyroje.

NaujojiVilnia Kaimynijųprograma
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
7 peržiūros gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Ir mokėsi, ir greičiau sveiko. Vilniaus Santariškių ligoninė beveik visus metus buvo virtusi senųjų amatų mini dirbtuvėlėmis, kurios praskaidrino ligoninės kasdienybę. Ligoninėje vyko įvairiausi edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji pacientai bei juos slaugantys tėveliai įgijo žinių apie senuosius amatus, išbandė senąsias technologijas, lavino vaizduotę bei kūrybiškumą. Šioje gydymo įstaigoje neseniai baigėsi unikalus VšĮ „Amatų gildija“ sumanytas ir...
Kalėdos
Jau trečius metus iš eilės Kalėdos sostinėje neįsivaizduojamos be Dizaino skvero – nuo rytdienos Vinco Kudirkos aikštėje  susiburs daugiau kaip 100 perspektyviausių dizainerių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Kasmet augantis mados ir dizaino renginys šiais metais žada vėl nustebinti unikaliais kūriniais ir šimtais originalių dovanų idėjų. Kalėdiniame Dizaino skvere šiais metais dalyvaus ypač daug naujosios kartos kūrėjų.  „Naujosios kartos dizainerius vien...
Įvykiai
„Lietuvos geležinkelių" įmonių grupei priklausanti bendrovė „Vilniaus lokomotyvų remonto depas" Lietuvos pramonininkų konfederacijos surengtame „Lietuvos metų gaminys 2018" konkurse pelnė aukso medalį. Taip komisija įvertino bendrovėje šiais metais modernizuotą TGM4-2970 lokomotyvą. Apdovanojimą bendrovės vadovui Albertui Bajorinui įteikė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir LPK prezidentas Robertas Dargis. Taip pat, bendrovei įtei...
Gamta
Pirmadienį Vilniuje bus debesuota, snigs. Vėjas pūs iš pietryčių, 4–7 m/s. Temperatūra nuo 2 iki 4 laipsnių šalčio. Antradienio naktį pasnigs, sniego intensyvumas mažės. Temperatūra sieks 3–4 laipsnius šalčio. Dieną ciklonas trauksis: snigs mažiau.  Trečiadienio naktį prognozuojami 3-5 laipsniai šalčio, ketvirtadienio – 8–10 laipsniai šalčio. Tačiau savaitgalį šaltesnio oro banga atslūgs, vėl sulauksime naujos sniego bangos.
Įvykiai
Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) bendrovė „Hanner“ baigė sostinėje, šalia buvusio Žalgirio stadiono, esančios Rinktinės gatvės atkarpos rekonstrukciją. Visi darbai atlikti tik iš privačių lėšų, o investicijų į projektą apimtis – daugiau nei 1 milijonas eurų. Vasaros pabaigoje pradėtų Rinktinės gatvės rekonstrukcijos darbų pagrindinis tikslas buvo optimizuoti ir pagerinti eismo srautus, užtikrinti saugumą miestiečiams, šalia šios gatvės besikuriančių...
Įvykiai
Švenčių šurmuliui įsibėgėjant sostinės viešojo transporto keleivius savaitgalį pasitiko maloni staigmena - naujuose autobusuose ir troleibusuose įsikūrė „Ratuota muzikos diena", kurios metu vyko skirtingų atlikėjų gyvos muzikos pasirodymai. Taip SĮ „Susisiekimo paslaugos" ir UAB „Vilniaus viešasis transportas" artėjančių švenčių proga pasveikino savo keleivius ir padovanojo jiems netikėtų įspūdžių.  „Šiemet švenčių laikotarpis mums ypatingas - sostinės vie...
Savivalda
Viešajai savivaldybės įstaigai „Vilniaus rotušė“ nuo sausio 2 d. vadovaus Oksana Treščenko. Atvirame viešame konkurse O. Treščenko atrinkta iš 6 stiprių kandidatų ir vadovaus 12 darbuotojų komandai, reprezentuojančiai sostinės politinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Vilniaus rotušė yra viena iš trijų Lietuvoje išlikusių istorinių miestų rotušių. Naujoji Rotušės vadovė yra sukaupusi daug vertingos patirties – dvylika metų  vadovavo VšĮ „Naujosios Vilni...
Laisvalaikis
Vilniaus Choralinė sinagoga arba Taharat ha‘Kodeš sinagoga – vienintelė išlikusi iš 110 Vilniaus sinagogų ir judėjų maldos namų.18 a. Vilniuje paplito Haskala judėjimas – žydų pasaulietinės apšvietos sąjūdis. 1820-1830 m. pasirodė pirmieji pasaulietiniai leidiniai – istorijos knygos, išverstos pirmojo žymaus Haskalos laikotarpio rašytojo Mordechajaus Ginzburgo (1795-1846), Abraomo Dovo Lebensono (1794-1876) eilėraščiai. Vilniaus gimnazijose atsirado moksle...
Įvykiai
Vienas ilgiausias tradicijas Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio kiekio dalyvių. Bėgti 43-iąjį kartą organizuojamoje šventėje užsiregistravo per 3500 Kalėdų senelių, snieguolių, nykštukų ar kitų įspūdingais kostiumais pasipuošusių personažų. Jie šiandien įveikė 12 km, 6 km ar 3 km distancijas. Vaikai bėga 200m „Nykštukų bėgime“. „Šiais metais pasiekėme dalyvių skaičiaus rekordą, malonu, kad susidomėjimas žieminiu...