Narkotikus platinusiai grupuotei – ilgos laisvės atėmimo bausmės

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė narkotikus platinusią gaują.

Jie pripažinti kaltais dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime ir narkotikų platinimo. Nusikaltimai buvo įvykdyti 2010–2011 metais, kaltinimai buvo pateikti 23 asmenims. 18 iš jų pripažinti dalyvavę nusikalstamame susivienijime.

Erikas Dančekovas nuteistas kalėti 15 metų, jo brolis Edgaras Dančenkovas kalės 13 metų. Iš brolių bus konfiskuota daugiau nei 4 tūkst. eurų piniginių lėšų. Teismas konstatavo, kad tiek pinigų buvo gauta iš nusikalstamos veikos.

Pinigai bus konfiskuoti ir iš kitų nuteistųjų – iš viso į valstybės biudžetą pateks daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Laisvės atėmimo bausmėmis nubausta 19 asmenų tačiau nė vienas po nuosprendžio suimtas nebuvo. Teismas nusprendė palaukti, kol jis įsiteisės paskelbtas nuosprendis, jį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Dauguma nuteistųjų į posėdį atvyko su dideliais krepšiais ir pasiruošę vykimui į pataisos namus. Kai kurie teismo pastate garsiai šūkavo, keikėsi necenzūriniais žodžiais. Susirinkusiųjų klausytis nuosprendžio raminti buvo atėjęs teismo pastate budintis policininkas.

Piniginis užstatas nuteistiesiems irgi kol kas negrąžintas – teismas grąžins jį tik tada, jei paaiškės, jog laisvėje palikti kaltinamieji nepadarė naujų nusikaltimų. Jie turės registruotis policijos, negrąžinami ir asmens dokumentai.

Andžejus Mašaro kalės16 metų, Dmitrijus Kravcovas ir Rimas Budreika kalės 14 metų, Vitalijus Jegorovas ir Artūras Kasjanovas – po 13 metų, Aleksandras Učajevas 12 metų, Miroslavas Taptygovas ir Izidorius Svirbutovičius už grotų praleis 11 metų, Evaldas Ratautas – pusseptintų metų, Genadijus Jurgelianecas,Sergejus Kuzminskis, Rusijos pilietis Mochmadas Saidovas ir Martynas Medinis kalės 9 metus.

Janas Galava pataisos namuose praleis 8 metus, Miroslavas Vasilevskis – pusšeštų metų.

Artūras Vigura nubaustas 5649 eurų bauda.

Tik vienas asmuo buvo išteisintas dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime, tačiau jis nuteistas už kitus nusikaltimus ir turės kalėti 3 metus pataisos namuose.

Mantas Gofmanas kalės puspenktų metų, Vienas asmuo buvo nuteistas dėl neteisėto aguonių ar kanapių auginimo, jam skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, ji atidėta dvejiems metams. Vyras turės dirbti 50 valandų globos ar rūpybos įstaigose, negalės išvykti iš gyvenamosios vietos, turės registruotis policijoje.

Dar vienas kaltinamųjų nuosprendžio nesulaukė – mirė. Jo sutuoktinė, vienintelė moteris kaltinamoji šioje byloje, nuteista lygtine bausme. Teismas nuosprendžiu ją įpareigojo rūpintis savo vaiku, jo auklėjimu ir jo sveikata.

Teisėja Jolanta Čepukėnienė sakė, kad ištyrus bylos įrodymus pasitvirtino pagrindiniai kaltinimai. Kai kurie asmenų išteisinimas susijęs su nekonkrečiais liudytoju parodymais.

Nusikalstamo susivienijimo padarytus nusikaltimus padėjo atskleisti 4-5 buvę jo dalyviai. Šie vyrai yra atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir bausmių nesulaukė.

„Įstatymas leidžia atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kai aktyviai padėjo atskleisti nusikalstamas veikas. Jiems ši norma buvo pritaikyta. Pagrindo, kad jie galėjo apkalbėti, teismas nenustatė, todėl laikomi patikimu įrodymu šaltiniu. Su aiškinimu, kad jie suinteresuoti bylos baigtimi galima sutikti tik iš dalies. Tačiau vien tai, kad neneigia patys padarę nusikaltimus (..), jų parodymai sutapo esminės detalėse“, – sakė teisėja J. Čepukėnienė.

Nuosprendžio motyvų dėstymas nepatiko Edgarui Dančenkovui.

„Aš noriu eiti, kam tie motyvai. Nuosprendį jau žinome, motyvai mums neįdomūs“, – atsistojo jis ir pareiškė dar teisėjai aiškinant nuosprendžio motyvus. Skelbiant nuosprendį Edgaras Dančenkovas visą laiką kramtė gumą, prieš posėdį juokavo, tačiau kitaip ėmė elgtis išgirdęs, kaip teisėja vardija bausmes už nusikaltimus.

Edgaras Dančenkovas anksčiau buvonuteistas už buvusio krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimą.

2011 metų policijos ataskaitoje teigiama, kad pareigūnai išskaidė Edgaro Dančenkovo organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri organizavo ir platino dideliais kiekiais narkotines medžiagas bei turėjo gatvės platintojų tinklą. Tuomet buvo sulaikytas 21 asmuo, iš neteisėtos apyvartos išimta 5,5 kilogramo metamfetamino, 1 kilogramas kanapių ir 100 gramų heroino. Policija šios grupuotės sutriuškinimą vertina kaip vieną iš reikšmingiausių savo darbų 2011 metais.

Pareigūnų teigimu, šias galimai nusikalstamas veikas darantys asmenys buvo itin atsargūs, naudojo patikrintas ir, jų manymu, saugias nusikalstamų veikų schemas.

Narkotinės ir psichotropinės medžiagos būdavo perduodamos paliekant jas iš anksto sutartose vietose, miškuose ar atokiose vietovėse.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais.

Jų bendro darbo pastangomis po beveik trejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo nustatyti tiriamų nusikalstamų veikų organizatorius, jų artimiausių bendrininkų ratas ir surinkti faktinius duomenys, reikalingus šių asmenų baudžiamajam persekiojimui.

Atliekant šį tyrimą glaudžiai bendradarbiauta su užsienio valstybių teisėsaugos pareigūnais, taikyti nusikalstamą veiką imituojantys veiksmai, kiti svarbūs procesiniai veiksmai, atlikta apie 50 kratų, išimti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

narkotikai gauja
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – šiandien pasimėgauti gintariniu lietumi kviečia Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu Palangą“. Jos metu renginių bei pramogų nestigs nei mažiems, nei jauniems, nei pagyvenusiems – bus daug muzikos, sportini...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ ir antrose pusfinalio rungtynėse dominavo ir tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe–LKL“ finalą. Nuo pat pradžios rungtynes kontroliavę vilniečiai rezultatu 83:70 (25:12, 24:15, 19:19, 15:24) susitvarkė su „Neptūnu“ 83:70 ir antrus metus iš eilės žengė į didįjį finalą. Pusfinalio serija baigėsi „Ryto“ triumfu 2-0. „Ryto“ krepšininkai situaciją kontroliuoti pradėjo nuo pat susitikimo pradžios ir jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą...
Kultūra
Į Vilniaus rotušę šiandien rinkosi poezijos ir meno mylėtojai, „Poezijos pavasario“ laureatai – sostinės meras Remigijus Šimašius apdovanojo tarptautinio festivalio laureatą poetą Artūrą Valionį. Už knygas „Iš natų“ ir „π-moll“, aktyvią kultūrinę veiklą, poeziją muzikoje kūrėjui atiteko 2 tūkst. eurų premija. Poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ jau 55-asis. „Susitikimai su Poezija kiekvieną pavasarį – ypatingas įkvėpimas. Šiemet įvairiose miesto erdvė...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybėje numatyta beprecedentė Lietuvoje visos administracijos reforma. Jeigu sostinės Tarybą kitą savaitę pritars šiam klausimui, savivaldybės administracija priartės prie geriausių ir moderniausių šiuo metu pasaulyje veikiančių viešojo valdymo modelių, o vilniečiams paslaugos bus suteikiamos greičiau. „Įvairiais sprendimais, duomenų atvėrimu, moderniais klientų aptarnavimo metodais jau kuris laikas sėkmingai triname atstumą tarp vieš...
Įvykiai
Likus kiek daugiau nei savaitei iki registracijos į Vilniaus mokyklas pabaigos, Vilnius skaičiuoja, kiek moksleivių sulauks kitais mokslo metais: iki šiol jau užregistruota 12 tūkst. moksleivių, daugiau kaip 6 tūkst. jų ateis į pirmąsias klases. Į 5-ąsias klases užsiregistravo 1738, į 9-ąsias – 2973 mokiniai. Elektroninius prašymus dar galima suskubti pateikti iki gegužės 31 dienos. Prašymą pateikti paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti https://svi...
Savivalda
Gegužės 22 dieną Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senamiesčio rūmuose ir susitiko su VGTU rektoriumi  Alfonsu Daniūnu, VGTU Kūrybinių industrijų ir Architektūros fakultetų atstovais. Susitikimo metu Vilniaus meras padėkojo VGTU ir Architektūros fakulteto studentams bei dėstytojams, dalyvaujantiems miesto puoselėjime. Urbanistikos katedros studentams ir dėstytojams jis įteikė padėkas ir atminim...
Įvykiai
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ praneša, kad savo artimųjų kapus Rokantiškėse ir Karveliškėse lankančių vilniečių patogumui du artimiausius savaitgalius iš eilės 37-ojo ir 63-iojo maršrutų autobusai važiuos dažniau ir bus didesnės talpos – juose kursuos triašiai autobusai. Gegužės 25–26 d. ir birželio 1–2 d. 37-ojo maršruto autobusai važiuos kas 29 minutes, o 63-iojo maršruto autobusai – kas 25–29 min. Atnaujinti šių maršrutų autobusų eismo tvar...
Kultūra
Jubiliejinio sezono pristatymo spaudos konferencija buvo surengta neįprastoje vietoje – „Impuls“ sporto klube. Tuo LNOBT stengėsi pabrėžti, jog yra kupinas geros energijos ir 100-ąjį sezoną, kuriame numatytos net 5 premjeros, ketina pasitikti būdamas puikios formos. Teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas džiaugėsi, kad sulaukęs garbaus amžiaus – 100-ojo sezono LNOBT nepraranda puikios formos nei meniniu, nei fiziniu atžvilgiu: sporto klube „Impul...
Įvykiai
Latvijos oro linijos „airBaltic“ pristato naują išankstinio užsakymo meniu. Keleiviai gali rinktis iš 18 skirtingų ir šviežio maisto patiekalų, o jį užsisakyti – likus 24 valandoms iki skrydžio. „Baltijos šalių virtuvės šefai kruopščiai atrinko ir paruošė 7 naujus patiekalus, o 11 populiariausių –atnaujino. Pristatydami naująjį meniu ir siūlydami platų maisto asortimentą, taip pat ir specialius patiekalus, tinkančius vegetarams, glitimo netoleruojantiems,...