Narkotikus platinusiai grupuotei – ilgos laisvės atėmimo bausmės

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė narkotikus platinusią gaują.

Jie pripažinti kaltais dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime ir narkotikų platinimo. Nusikaltimai buvo įvykdyti 2010–2011 metais, kaltinimai buvo pateikti 23 asmenims. 18 iš jų pripažinti dalyvavę nusikalstamame susivienijime.

Erikas Dančekovas nuteistas kalėti 15 metų, jo brolis Edgaras Dančenkovas kalės 13 metų. Iš brolių bus konfiskuota daugiau nei 4 tūkst. eurų piniginių lėšų. Teismas konstatavo, kad tiek pinigų buvo gauta iš nusikalstamos veikos.

Pinigai bus konfiskuoti ir iš kitų nuteistųjų – iš viso į valstybės biudžetą pateks daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Laisvės atėmimo bausmėmis nubausta 19 asmenų tačiau nė vienas po nuosprendžio suimtas nebuvo. Teismas nusprendė palaukti, kol jis įsiteisės paskelbtas nuosprendis, jį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Dauguma nuteistųjų į posėdį atvyko su dideliais krepšiais ir pasiruošę vykimui į pataisos namus. Kai kurie teismo pastate garsiai šūkavo, keikėsi necenzūriniais žodžiais. Susirinkusiųjų klausytis nuosprendžio raminti buvo atėjęs teismo pastate budintis policininkas.

Piniginis užstatas nuteistiesiems irgi kol kas negrąžintas – teismas grąžins jį tik tada, jei paaiškės, jog laisvėje palikti kaltinamieji nepadarė naujų nusikaltimų. Jie turės registruotis policijos, negrąžinami ir asmens dokumentai.

Andžejus Mašaro kalės16 metų, Dmitrijus Kravcovas ir Rimas Budreika kalės 14 metų, Vitalijus Jegorovas ir Artūras Kasjanovas – po 13 metų, Aleksandras Učajevas 12 metų, Miroslavas Taptygovas ir Izidorius Svirbutovičius už grotų praleis 11 metų, Evaldas Ratautas – pusseptintų metų, Genadijus Jurgelianecas,Sergejus Kuzminskis, Rusijos pilietis Mochmadas Saidovas ir Martynas Medinis kalės 9 metus.

Janas Galava pataisos namuose praleis 8 metus, Miroslavas Vasilevskis – pusšeštų metų.

Artūras Vigura nubaustas 5649 eurų bauda.

Tik vienas asmuo buvo išteisintas dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime, tačiau jis nuteistas už kitus nusikaltimus ir turės kalėti 3 metus pataisos namuose.

Mantas Gofmanas kalės puspenktų metų, Vienas asmuo buvo nuteistas dėl neteisėto aguonių ar kanapių auginimo, jam skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, ji atidėta dvejiems metams. Vyras turės dirbti 50 valandų globos ar rūpybos įstaigose, negalės išvykti iš gyvenamosios vietos, turės registruotis policijoje.

Dar vienas kaltinamųjų nuosprendžio nesulaukė – mirė. Jo sutuoktinė, vienintelė moteris kaltinamoji šioje byloje, nuteista lygtine bausme. Teismas nuosprendžiu ją įpareigojo rūpintis savo vaiku, jo auklėjimu ir jo sveikata.

Teisėja Jolanta Čepukėnienė sakė, kad ištyrus bylos įrodymus pasitvirtino pagrindiniai kaltinimai. Kai kurie asmenų išteisinimas susijęs su nekonkrečiais liudytoju parodymais.

Nusikalstamo susivienijimo padarytus nusikaltimus padėjo atskleisti 4-5 buvę jo dalyviai. Šie vyrai yra atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir bausmių nesulaukė.

„Įstatymas leidžia atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kai aktyviai padėjo atskleisti nusikalstamas veikas. Jiems ši norma buvo pritaikyta. Pagrindo, kad jie galėjo apkalbėti, teismas nenustatė, todėl laikomi patikimu įrodymu šaltiniu. Su aiškinimu, kad jie suinteresuoti bylos baigtimi galima sutikti tik iš dalies. Tačiau vien tai, kad neneigia patys padarę nusikaltimus (..), jų parodymai sutapo esminės detalėse“, – sakė teisėja J. Čepukėnienė.

Nuosprendžio motyvų dėstymas nepatiko Edgarui Dančenkovui.

„Aš noriu eiti, kam tie motyvai. Nuosprendį jau žinome, motyvai mums neįdomūs“, – atsistojo jis ir pareiškė dar teisėjai aiškinant nuosprendžio motyvus. Skelbiant nuosprendį Edgaras Dančenkovas visą laiką kramtė gumą, prieš posėdį juokavo, tačiau kitaip ėmė elgtis išgirdęs, kaip teisėja vardija bausmes už nusikaltimus.

Edgaras Dančenkovas anksčiau buvonuteistas už buvusio krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimą.

2011 metų policijos ataskaitoje teigiama, kad pareigūnai išskaidė Edgaro Dančenkovo organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri organizavo ir platino dideliais kiekiais narkotines medžiagas bei turėjo gatvės platintojų tinklą. Tuomet buvo sulaikytas 21 asmuo, iš neteisėtos apyvartos išimta 5,5 kilogramo metamfetamino, 1 kilogramas kanapių ir 100 gramų heroino. Policija šios grupuotės sutriuškinimą vertina kaip vieną iš reikšmingiausių savo darbų 2011 metais.

Pareigūnų teigimu, šias galimai nusikalstamas veikas darantys asmenys buvo itin atsargūs, naudojo patikrintas ir, jų manymu, saugias nusikalstamų veikų schemas.

Narkotinės ir psichotropinės medžiagos būdavo perduodamos paliekant jas iš anksto sutartose vietose, miškuose ar atokiose vietovėse.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais.

Jų bendro darbo pastangomis po beveik trejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo nustatyti tiriamų nusikalstamų veikų organizatorius, jų artimiausių bendrininkų ratas ir surinkti faktinius duomenys, reikalingus šių asmenų baudžiamajam persekiojimui.

Atliekant šį tyrimą glaudžiai bendradarbiauta su užsienio valstybių teisėsaugos pareigūnais, taikyti nusikalstamą veiką imituojantys veiksmai, kiti svarbūs procesiniai veiksmai, atlikta apie 50 kratų, išimti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

narkotikai gauja
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
7 peržiūros gruodžio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Konkursas
Įžiebus sostinės  egles aikštėse, ypatingai puoštis suskubo ir miesto parduotuvės, kavinės, įstaigos. Nuo gruodžio 10 d. prasidėjo balsavimas – kuri kalėdinė vitrina sostinėje šiais metais gražiausia? Vilnius kasmet kartu su didžiausiomis pasaulio sostinėmis ypatingai puošiasi Kalėdoms, kviesdamas  verslininkus, įvairias įstaigas dalyvauti konkurse – „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“. Vitrinos, virtusios meno instaliacijomis, kuria ypatingą nuota...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė Europos Sąjungos struktūrinių fondų projekto finansavimo sutartį, kuria pradedamas VU Medicinos fakulteto mokslo centro kūrimas. Vilniaus Santariškių rajone esančiame „Santaros“ slėnyje numatyta VU Medicinos fakulteto plėtra. Ten jau dabar veikia VU ligoninės Santaros klinikos, išplėtota medicinos bei farmacijos srityse veikiančių įmonių infrastruktūra, todėl tyrimų rezultatai galės būti...
Įvykiai
Tūkstantis, trys tūkstančiai, penki tūkstančiai – tokias sumas minėjo į Vilniaus centre vykstančią protesto akciją susirinkę žmonės. Dabar, „Sodros“ duomenimis, vidutinis mokytojams mokamas atlyginimas „į rankas“ yra 740 eurų, per valandą – 5 eurai.  Ąžuoliuko muzikos mokyklos pedagogai pasakojo, kad pirmą kartą streikavo dar prieš 9 metus. „Jeigu visi žmonės bunda ir vis vieni kitus palaiko, yra labai didelė viltis, kad Lietuva bus graži ir mūsų, nors sak...
Įvykiai
Lietuvos architektų rūmai, siekdami apginti viešąjį interesą, pateikė ieškinį Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl Gedimino pr. 27, Vilniuje esančio kultūros paveldo statinio (autoriai architektai Stanislaw Murczynski ir Jerzy Soltan) vertingųjų savybių naikinimo. Rūmai kreipėsi į teismą dėl statybą leidžiančių dokumentų panaikinimo, neteisėtos statybos padarinių pašalinimo ir Statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ ati...
Verslas
Moody’s pasirinko Vilnių savo naujausiam biurui Europoje steigti. Bendrovė siūlo įvairias paslaugas, kaip antai: kreditingumo vertinimą, tyrimus, priemones ir analizę, kuriomis prisideda prie skaidrių ir integruotų finansų rinkų. Moody’s atstovai tikisi, kad naujasis biuras per ateinančius kelerius metus augs, ir Vilnių pasirinko iš keleto kitų Europos miestų. 2019 m. sausį planuojama pradėti darbuotojų priėmimą. „Po ilgų ir išsamių svarstymų pasirinkome V...
Verslas
Nors centrinėje Vilniaus miesto dalyje susiformavusi didžiausia biurų pasiūla, tačiau aukščiausiai kartelę keliantiems verslams pasirinkimo vis dar stinga. Specialistų teigimu, sprendžiant svarbius būsimiems patalpų nuomininkams klausimus sostinės senamiestyje tenka įveikti nemenką kliūčių ruožą. Vienas iš sprendimų ieškant ir nekilnojamojo turto vystytojus, ir nuomininkus tenkinančių išeičių – konversija.  Kaip pastebi vienos didžiausių Lietuvoje erdves g...
Miesto plėtra
Tokio konkurso sostinė nematė daugiau nei 15 metų – savivaldybė rengiasi tiesti naują ir įspūdingą pėsčiųjų tiltą per Nerį –  nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo". Tad kviečia Lietuvos ir pasaulio architektus dalyvauti idėjų konkurse. Tikimasi sulaukti įdomių ir unikalių tilto idėjų. Tai bus pirmasis Vilniuje naujai statomas tiltas nuo 2003 metų. Dalyvauti architektūrinio projekto konkurse galima jau nuo šiandien, o idėjų, kaip...
Įvykiai
Gruodžio 9-ąją, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos pareigūnai kartu su kitais šalies Imuniteto padaliniais netradiciškai paminėjo šią, kovos su korupcija dieną – prie kavos puodelio kvietė vairuotojus diskusijai apie korupciją. Sekmadienio vidurdienį dviejose Vilniaus miesto degalinėse buvo surengta akcija „Kyšis išpurvina“ ‒ vairuotojai buvo pavaišinti puodeliu kavos ir pakvies...
Įvykiai
Vilniaus bendruomenių lyderiai, seniūnaičiai ir aktyvūs miestiečiai, susibūrę į naują visuomeninį judėjimą „Bendruomeniškas Vilnius“, artėjančiuose savivaldos rinkimuose mes iššūkį iki šiol miestą valdžiusioms politinėms partijoms, nes nori keisti situaciją. Dabar miestiečių išrinkti politikai vos tik gavę valdžią pamiršta arba ignoruoja rinkėjų interesus, todėl nuspręsta į valdžią eiti patiems. „Mes pavargome nuo kalbų apie vienas už kitą geresnius politi...