Narkotikus platinusiai grupuotei – ilgos laisvės atėmimo bausmės

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė narkotikus platinusią gaują.

Jie pripažinti kaltais dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime ir narkotikų platinimo. Nusikaltimai buvo įvykdyti 2010–2011 metais, kaltinimai buvo pateikti 23 asmenims. 18 iš jų pripažinti dalyvavę nusikalstamame susivienijime.

Erikas Dančekovas nuteistas kalėti 15 metų, jo brolis Edgaras Dančenkovas kalės 13 metų. Iš brolių bus konfiskuota daugiau nei 4 tūkst. eurų piniginių lėšų. Teismas konstatavo, kad tiek pinigų buvo gauta iš nusikalstamos veikos.

Pinigai bus konfiskuoti ir iš kitų nuteistųjų – iš viso į valstybės biudžetą pateks daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Laisvės atėmimo bausmėmis nubausta 19 asmenų tačiau nė vienas po nuosprendžio suimtas nebuvo. Teismas nusprendė palaukti, kol jis įsiteisės paskelbtas nuosprendis, jį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Dauguma nuteistųjų į posėdį atvyko su dideliais krepšiais ir pasiruošę vykimui į pataisos namus. Kai kurie teismo pastate garsiai šūkavo, keikėsi necenzūriniais žodžiais. Susirinkusiųjų klausytis nuosprendžio raminti buvo atėjęs teismo pastate budintis policininkas.

Piniginis užstatas nuteistiesiems irgi kol kas negrąžintas – teismas grąžins jį tik tada, jei paaiškės, jog laisvėje palikti kaltinamieji nepadarė naujų nusikaltimų. Jie turės registruotis policijos, negrąžinami ir asmens dokumentai.

Andžejus Mašaro kalės16 metų, Dmitrijus Kravcovas ir Rimas Budreika kalės 14 metų, Vitalijus Jegorovas ir Artūras Kasjanovas – po 13 metų, Aleksandras Učajevas 12 metų, Miroslavas Taptygovas ir Izidorius Svirbutovičius už grotų praleis 11 metų, Evaldas Ratautas – pusseptintų metų, Genadijus Jurgelianecas,Sergejus Kuzminskis, Rusijos pilietis Mochmadas Saidovas ir Martynas Medinis kalės 9 metus.

Janas Galava pataisos namuose praleis 8 metus, Miroslavas Vasilevskis – pusšeštų metų.

Artūras Vigura nubaustas 5649 eurų bauda.

Tik vienas asmuo buvo išteisintas dėl dalyvavimo nusikalstame susivienijime, tačiau jis nuteistas už kitus nusikaltimus ir turės kalėti 3 metus pataisos namuose.

Mantas Gofmanas kalės puspenktų metų, Vienas asmuo buvo nuteistas dėl neteisėto aguonių ar kanapių auginimo, jam skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, ji atidėta dvejiems metams. Vyras turės dirbti 50 valandų globos ar rūpybos įstaigose, negalės išvykti iš gyvenamosios vietos, turės registruotis policijoje.

Dar vienas kaltinamųjų nuosprendžio nesulaukė – mirė. Jo sutuoktinė, vienintelė moteris kaltinamoji šioje byloje, nuteista lygtine bausme. Teismas nuosprendžiu ją įpareigojo rūpintis savo vaiku, jo auklėjimu ir jo sveikata.

Teisėja Jolanta Čepukėnienė sakė, kad ištyrus bylos įrodymus pasitvirtino pagrindiniai kaltinimai. Kai kurie asmenų išteisinimas susijęs su nekonkrečiais liudytoju parodymais.

Nusikalstamo susivienijimo padarytus nusikaltimus padėjo atskleisti 4-5 buvę jo dalyviai. Šie vyrai yra atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir bausmių nesulaukė.

„Įstatymas leidžia atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kai aktyviai padėjo atskleisti nusikalstamas veikas. Jiems ši norma buvo pritaikyta. Pagrindo, kad jie galėjo apkalbėti, teismas nenustatė, todėl laikomi patikimu įrodymu šaltiniu. Su aiškinimu, kad jie suinteresuoti bylos baigtimi galima sutikti tik iš dalies. Tačiau vien tai, kad neneigia patys padarę nusikaltimus (..), jų parodymai sutapo esminės detalėse“, – sakė teisėja J. Čepukėnienė.

Nuosprendžio motyvų dėstymas nepatiko Edgarui Dančenkovui.

„Aš noriu eiti, kam tie motyvai. Nuosprendį jau žinome, motyvai mums neįdomūs“, – atsistojo jis ir pareiškė dar teisėjai aiškinant nuosprendžio motyvus. Skelbiant nuosprendį Edgaras Dančenkovas visą laiką kramtė gumą, prieš posėdį juokavo, tačiau kitaip ėmė elgtis išgirdęs, kaip teisėja vardija bausmes už nusikaltimus.

Edgaras Dančenkovas anksčiau buvonuteistas už buvusio krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimą.

2011 metų policijos ataskaitoje teigiama, kad pareigūnai išskaidė Edgaro Dančenkovo organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri organizavo ir platino dideliais kiekiais narkotines medžiagas bei turėjo gatvės platintojų tinklą. Tuomet buvo sulaikytas 21 asmuo, iš neteisėtos apyvartos išimta 5,5 kilogramo metamfetamino, 1 kilogramas kanapių ir 100 gramų heroino. Policija šios grupuotės sutriuškinimą vertina kaip vieną iš reikšmingiausių savo darbų 2011 metais.

Pareigūnų teigimu, šias galimai nusikalstamas veikas darantys asmenys buvo itin atsargūs, naudojo patikrintas ir, jų manymu, saugias nusikalstamų veikų schemas.

Narkotinės ir psichotropinės medžiagos būdavo perduodamos paliekant jas iš anksto sutartose vietose, miškuose ar atokiose vietovėse.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais.

Jų bendro darbo pastangomis po beveik trejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo nustatyti tiriamų nusikalstamų veikų organizatorius, jų artimiausių bendrininkų ratas ir surinkti faktinius duomenys, reikalingus šių asmenų baudžiamajam persekiojimui.

Atliekant šį tyrimą glaudžiai bendradarbiauta su užsienio valstybių teisėsaugos pareigūnais, taikyti nusikalstamą veiką imituojantys veiksmai, kiti svarbūs procesiniai veiksmai, atlikta apie 50 kratų, išimti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

narkotikai gauja
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnams su įkalčiais sulaikė ir į areštinę uždarė vyrą, įtariamą vagyste. Jis policijai gerai žinomas, anksčiau teistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Vasario 12 d. apie 4 val. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 3-iosios kuopos 3-io būrio vyriausieji patruliai skubėjo į iškvietimą Krivių g. ‒ namo gyventojas pastebėjo, kaip įtartinas asmuo bando...
Įvykiai
Uždarius Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) Didžiąją salę remontui, daugelis koncertų lankytojų sunerimo – o kaipgi bus su tradiciniu Vilniaus festivaliu? Ar jis šiemet vyks? Juk didžiumos festivalio koncertų įprasta klausytis būtent šioje Vilniaus salėje... Metas visus nuraminti – 23-iasis Vilniaus festivalis vyks! Ir pirmieji daugiau apie festivalį sužinos, o ir bilietų su gera nuolaida galės įsigyti Vilniaus knygų mugės lankytojai, apsilankę Filh...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia prisidėti prie istorinio pažinimo ir dalyvauti konkurse istorijos tyrėjų stipendijai gauti. Antrus metus skirdama stipendijas, sostinės savivaldybė skatina puoselėti Vilniaus miesto tapatybę, domėtis Vilniaus miesto istorija, tirti ją, siekti istorinės atminties gyvybingumo. Pernai stipendija skirta istorikei Vidai Girininkienei. Stipendijos skiriamos Vilniaus miesto istorijos tyrimams vieną kartą per metus humanitarinių...
Savivalda
Vilniaus taryba vasarį pritarė kvartalų atnaujinimo programai – numatyti  29 sostinės senųjų daugiabučių kvartalai, kuriuos būtina skatinti atsinaujinti. Įgyvendinus kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, labiausiai laimėtų  patys vilniečiai, kurių būstai sutaupys energijos ir išaugs jų gyvenamosios vietos vertė, patrauklumas, perspektyva. Programa  identifikuoja labiausiai energiškai neefektyvius kvartalus, kuriuose renovacijos ir modernizavimo...
Verslas
Nuo šiol vilniečiai ir miesto svečiai gali mėgautis miesto širdyje, Gedimino pr. ruošiamais karštais gėrimais, skanauti salotų, prancūziškų dešrainių, skrudinamų sumuštinių, įdarytų kruasanų bei kitų skanėstų. Po vienu stogu greta „Maximos“ Gedimino pr. 18 naujai įkurtoje maitinimo zonoje ruošiami skanūs ir švieži užkandžiai bei gėrimai skirti išsinešti. Jais pirmadienio popietę kulinaras Gidonas Šapiro vaišino „Maximos“ klientus. „Vilniaus gyventojams ir...
Laisvalaikis
LNOBT stenduose, kurie teatro mylėtojų lauks 1-oje (Muzikos) ir 3-ioje mugės salėse, lankytojai turės galimybę pirmieji išsirinkti geriausias vietas LNOBT rudens ir kalėdinio sezono spektakliuose. Sekmadienį Muzikos salėje pačius mažiausius mugės lankytojus nudžiugins “Muzika mažoms ausytėms”, o augesnius teatro gerbėjus – diskusija apie artėjančią premjerą „Turandot“. Kelią link LNOBT stendų mugėje neklysdamas rodys karšto šokolado aromatas. Sostinės publ...
Savivalda
Prasideda tarptautinis Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkursas. Architektai iš viso pasaulio kviečiami projektuoti būsimą vieną svarbiausių sostinės erdvių ir teikti savo pasiūlymus Vilniaus miesto savivaldybei. Idėjų konkursas tęsis iki birželio, o 2021 metais prasidėtų kelis metus truksiančios pastato statybos. Planuojama, kad į pirmą koncertą vilniečiai ir miesto svečiai naujojoje salėje bus pakviesti jau 2023 m., kai švęsime Vilnia...
Laisvalaikis
Miesto istorijos archyvą slepiantis Vilniaus senamiesčio kiemelis gali nustebinti ir sužavėti ir vilniečius, ir miesto svečius,  kurie savo kelionės įspūdžiais ir nuotraukomis neš žinią apie vieną gražiausių Europos sostinių po visą pasaulį. Sostinės Savivaldybė kviečia susipažinti su dar neištirinėta Vilniaus dalimi ir atvykti į nemokamas ekskursijas po Vilniaus senamiesčio kiemelius. Pirmoji ekskursija vyks vasario 22 d., 13 val. Pilies g. 40 prie Marijo...
Laisvalaikis
2019 vasario 21-osios vakarą, 20 val. į gyvos muzikos klubą ,,Tamstą” kvies bardas, teatro ir kino aktorius Gediminas Storpirštis. Rinktinių dainų programoje, kurią kontrabosu papildo Vytis Nivinskas,  Gitara pritaria Jonas Krivickas, o ritmą laiko aktorius Darius Miniotas (perkusija), klausytojai turės galimybę išgirsti pačias naujausias  ir kitas pamėgtas Gedimino Storpirščio dainas. 2018 metais dainų autorius ir atlikėjas pristatė naujausią savo darbą –...