Muzikos festivalis džiugins iki pat Naujųjų

Jau gruodžio 11 dieną startuoja 5-asis festivalis „MUZIKINĖS KALĖDOS“, klausytojus stebinsiantis iki pat Naujųjų metų.

„Šiųmetis festivalis mums ypatingas. Šiaip ar taip, švenčiame pirmąjį mažytį jubiliejų. Mums penkeri. Visa tai būtų tik menkareikšmė simbolika, jei nežinotume, kad esame reikalingi. Jums, kurie ėjote į koncertus. Jums, kurie dėkojote. Jums, kurie ateisite šįmet. Tai uždega ir palaiko. Todėl šias Kalėdas pasitinkame dar šiek tiek ūgtelėję – siūlome jums net 20 įvairiausių žanrų ir stilių koncertų atnaujintoje Piano.lt salėje. Išsirinkite ir ateikite",- kviečia organizatoriai.

FESTIVALIO PROGRAMA:

Lapkričio 11 d., šeštadienis, 19 val.

„SEPTYNI MĖNULIAI IR KITOS ISTORIJOS“

Giedrius Prunskus (baritonas)

Eglė Kižytė-Ramonienė (fortepijonas)

Ar žinote, kiek Jupiteris turi mėnulių, kas yra muzika, kokios bėdos kamuoja baltąją pelėdą ir kodėl skalbėja Fiokla nesupranta Nuomininko? Į šiuos ir kitus svarbius (ne)vaikiškus klausimus atsakymų ieškos puikiai publikai pažįstamas duetas – baritonas Giedrius Prunskus ir pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė. Nuotaikingi ir kartu prasmingi kūriniai, įtaigūs atlikėjai ir gera nuotaika – visa tai rudenišką lapkričio šeštadienį širdį privers virptelėti, o lūpas – nusišypsoti.

Programoje: D. Šostakovičius, L. Bernsteinas, A. Šenderovas ir kt.

_______________

Lapkričio 18 d., šeštadienis, 19 val.

LINA ROVAITĖ & DRUMS 2 ACCORDIONS

Lina Rovaitė (vokalas)

Tautvydas Jurkša (akordeonas)

Audrius Daučianskas (akordeonas)

Jurgis Jakūnas (perkusija)

Jei pasitaikytų proga, šie keturi muzikantai tikriausiai rėžtų drąsiai: „Mes pasiryžę bet kam!“ Kūrybingi, veržlūs ir naujovių siekiantys atlikėjai kartu koncertuoja jau ketvirtus metus. Kiekvienas jų – tarptautinių konkursų laureatas, nė vienas jų neapsiriboja vienu ar keliais muzikos stiliais, todėl šio kvarteto programų spalvos žavi klausytojus, o jų atlikėjiškas meistriškumas – kritikus. Visi keturi dar studentai, bet nuo scenos transliuojamos novatoriškos jų idėjos kaskart stebina originalumu ir puikia nuotaika. Balkanų, Brazilijos, pop muzika ir džiazas – visa tai kvartetas pateikia nepaprastai skaniai.

______________

Lapkričio 25 d., šeštadienis, 19 val.

KAS TOJI MEILĖ?

Monika Kučinska (sopranas)

Edgaras Davidovičius (tenoras)

Monika Laukaitytė-Miklovienė (fortepijonas)

Žmonės myli dėl pačių įvairiausių priežasčių, todėl mėginimas atrasti universalų meilės apibrėžimą tikriausiai pasmerktas žlugti. Kaip ir daugybė ankstesnių. Įrodymas – tūkstančiai meilę nusakančių aforizmų bei sentencijų. O kur dar poezija ir romanai... Bet muzika – tarsi privilegijuota kalba, galinti prabilti apie meilę vien nuotaikų, jausmų arba emocijų bangomis ir bangelėmis, srautais ir srovelėmis. Na taip, ir čia kartais įsipina žodžiai. Svarbiausia – kaip. Skambės nuostabiausios klasikinės arijos, dainos ir duetai apie tai, ko apibūdinti dar niekas nesugebėjo.

______________

Gruodžio 2 d., šeštadienis, 19 val.

WINTER WONDERLAND

Melani Camilla Pettersson (vokalas)

Andrej Polevikov (fortepijonas)

Melani Camilla Pettersson tebestudijuoja, bet publika ir kritikai jau ne kartą vadino ją perspektyvia išskirtinio balso dainininke. Po mokslų Balio Dvariono muzikos mokykloje ir Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje vokalistė pasirinko populiariosios muzikos studijas ir jau suspėjo sublizgėti dviejuose muzikos projektuose ¬– „Lietuvos balsas“ ir „X faktorius“. Koncertui Piano.lt salėje Melani Camilla parengė savitu stiliumi interpretuojamų kalėdinių dainų programą, kurią atliks kartu su Andrejumi Polevikovu – vienu ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų.

____________________

Gruodžio 10 d., sekmadienis, 18 val.

SASHA SONG: TRIBUTE TO GEORGE MICHAEL

Šia programa neeilinio balso ir talento dainininkas (tikr. Dmitrijus Šavrovas) tarsi pagarbiai dėkoja mus jau palikusiai britų pop muzikos legendai, kurio dainos per pastaruosius kelis dešimtmečius vertė verkti ir šypsotis milijonus žmonių. Sasha Song atliks programą, kurią jau penkerius metus su didžiuliu pasisekimu demonstruoja įvairių Europos šalių publikai. Skambės žinomiausios britų žvaigždės dainos: „Patience“, „Fast Love“, „Faith“, „Too Funky“, „Amazing“, „Jesus To a Child“, „Kissing a Fool“, „Don’t Let the Sun Go Down“, „Outside“, „Careless Whisper“. Ir, žinoma, „Last Christmas“. Tikriausiai pats garsiausias per Kalėdas mirusio dainininko hitas.

____________________

Gruodžio 13 d., trečiadienis, 19 val.

„ARCHI QUARTETT“: GRAŽIAUSIA FILMŲ MUZIKA

Vitalija Makrickienė (smuikas)

Ginta Kriščiūnaitė (smuikas)

Mantas Makrickas (altas)

Mykolas Rutkauskas (violončelė)

Almantas Puidokas (perkusija)

Dabar jau niekas nebepasakys, ar Ennio Morricone būtų tapęs pasauline žvaigžde, jei ne jo muzika kinui. Tokių kompozitorių pasaulyje ne vienas ir ne du – pakanka prisiminti Astorą Piazzollą, Johną Williamsą ir Alaną Silvestrį. Šiuo atveju net nelabai svarbu, ar jums patinka „Armagedonas“, ar „Vaiduoklių medžiotojai“, ar „Graži moteris“, ar „Mulen Ružas“. Šiuose filmuose skamba puiki muzika, kurią Piano.lt koncertų salėje originaliai interpretuos styginių kvartetas „Archi Quartett“. Jo nariai – tarptautinių konkursų laureatai ir geriausių Lietuvos orkestrų muzikantai, filmų muziką grojantys su tokiu energijos užtaisu, kurio tegalima pavydėti.

__________________

Gruodžio 16 d., šeštadienis, 12 val.

KALĖDŲ FORTEPIJONAS – interaktyvus muzikinis renginys ikimokyklinukams

Kalėdų šventės artėja. Jau tuoj kepsime pyragus ir dėliosime po eglute dovanas. Bet ar atvyks šįmet Kalėdų Senelis? Regis, reikės jo paieškoti. Muzikiniame nuotykyje dalyvaus Nykštukas Tukas ir Snieguolė Baltuolė, o jiems į kompaniją ateis pianistės Emilija Budžemaitė ir Ugnė Sabaitytė. Renginys skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurių lauks ne vienas siurprizas. „Kalėdų fortepijonas“ – tai novatoriškas renginys su P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muzika. Jo metu vaikai susipažįsta su muzikos instrumentu patys aktyviai dalyvaudami spektaklyje: žaisdami, šokdami, dainuodami, burdami, improvizuodami. Renginio pabaigoje, išgirdęs gražius Pono Fortepijono garsus, pasirodys Kalėdų Senelis

_________________

Gruodžio 16 d., šeštadienis, 19 val.

ŽIEMA NEAPOLYJE

Juozas Janužas (tenoras)

Simas Strazdas (baritonas)

Lina Giedraitytė (fortepijonas)

Istorija kartais nepateisinamai žiauri. Paolo Tosti ir „Marechiare“, Luigi Denza ir „Funiculì, Funiculà“, Cesare Andrea Bixio ir „Mamma“. Galima galvą guldyti, kad milijonai muzikos mylėtojų visame pasaulyje išsyk atpažins kūrinius ir prisimins, kad jas dainavo tokie grandai kaip Luciano Pavarotti, bet ne iš karto pasakys, kas jų autoriai. O juk Neapolyje ir jo apylinkėse gimę italų kompozitoriai ne tik parašė dešimtis nepaprastai išpopuliarėjusių dainų, bet ir sukūrė tai, kas ilgainiui virto atskiru žanru. Visą pluoštą neapolietiškų dainų Piano.lt koncertų salėje šįsyk atliks du maestro Virgilijaus Noreikos studentai – baritonas Simas Strazdas ir tenoras Juozas Janužas. Jiems fortepijonu akompanuos Lina Giedraitytė.

_________________

Gruodžio 20 d., trečiadienis, 19 val.

DŽIAZUOJANČIOS KALĖDOS

Elžbieta Oleškevič (vokalas)

Anastasija Šanina (fortepijonas)

Dominykas Žernys (bosinė gitara)

Andrius Balevičius (mušamieji)

Vokalinius džiazo perlus subtiliai pateikiantis duetas „Jazz Vibrations“ šį kartą virsta kvartetu ir kviečia į tikriausiai patį melodingiausią viso festivalio vakarą. Švelni soul romantika, gospel ir svingas – šiame koncerte skambės tik nedidelė dalelė per pastarąjį šimtmetį sukurtų džiazo šedevrų, kuriuos išpopuliarino Bill Evans, Diana Krall, Kirk Franklin, Robert Glasper ir kiti genialūs kompozitoriai bei atlikėjai.

_______________

Gruodžio 22 d., penktadienis, 19 val.

LENGVOS VIBRACIJOS

Dainotas Varnas (vokalas)

Vitalijus Neugasimovas (fortepijonas)

Vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos dainininkų Dainotas Varnas jau septintus metus scenoje pasirodo su savo mokytoju – pianistu ir kompozitoriumi Vitalijumi Neugasimovu. Jie drauge dainavo vokaliniame ansamblyje „Quorum“, projekte „Pop muzika su perukais“, o šį kartą atliks puikios vokalinės muzikos programą. Skambės ir gerai žinomos baladės, ir naujos originalios kompozicijos, lydimos muzikinių improvizacijų ir subtilaus humoro. „Man atrodo, be šių ingredientų gyvas koncertas prarastų daug žavesio“, – sako D. Varnas.

______________

Gruodžio 26 d., antradienis, 19 val.

KALĖDŲ DŽIAZAS

Girmantė Vaitkutė (vokalas)

Andrej Polevikov (fortepijonas)

Į džiazo koncertą išsirengęs žmogus gali būti tikras tik dėl vieno – jis niekada nežino, ką išgirs. Švelnaus, bet įtaigaus balso savininkė Girmantė Vaitkutė ir pianistas Andrejus Polevikovas antrąją Kalėdų dieną kviečia į jausmingų dainų ir improvizacijų vakarą. Ilgai brandinta ir kruopščiai parinkta programa – tarsi muzikinio nesvarumo seansas. Laikas, kai klausytojo siela pakyla į besvorę erdvę, o sugrįžusi pasijunta praturtėjusi. „Nemėgstu tuščių efektų. Svarbiausia – nuoširdumas. Juk tikros muzikos neįmanoma suvaidinti“, – tikina G. Vaitkutė.

________________

Gruodžio 27 d., trečiadienis, 19 val.

ŠIRDIES RITMU

Tomas Pavilionis (tenoras)

Agnė Doveikaitė (smuikas)

Ugnė Sabaitytė (fortepijonas)

Jei Bachas, Mocartas ir kiti Didieji būtų rašę muziką filmams ir roko operas, tikriausiai šiandien tokio tipo kūrybos „reitingai“ muzikologų akyse būtų ne menkesni negu simfonijų ir oratorijų. Šis dainininko, smuikininkės ir pianistės trio neklibins per ilgus metus nusistovėjusių sampratų. Muzikantų tikslas kur kas paprastesnis – pamaloninti klausytojo ausį ir sielą puikia muzika iš filmų, miuziklų ir pop scenos žvaigždžių repertuaro. Elvio Preslio „Love Me Tender“, „Circle of Life“ iš animacinio filmo „Liūtas karalius“, „Memory“ iš miuziklo „Katės“ – juk tai tikrų tikriausia klasika.

_____________

Gruodžio 28 d., ketvirtadienis, 19 val.

IŠ BUDAPEŠTO IR PARYŽIAUS

Robert Grod (violončelė)

Eugenijus Žarskus (fortepijonas)

Violončelininkas Robertas Grodas, pastaraisiais metais gyvenantis ir dirbantis Kipre, su pianistu Eugenijumi Žarskumi bendrus koncertus rengia nedažnai, bet kiekvienas jų pasirodymas ypatingas. Zoltáno Kodály Sonatą violončelei h-moll muzikos istorikai vadina vienu ryškiausių kūrinių violončelei solo per beveik 200 metų, praėjusių po to, kai aštuonioliktojo amžiaus pradžioje J. S. Bachas parašė genialiąsias siuitas violončelei. Muzikantų duetas atliks Belgijoje gimusio, bet Paryžiuje gyvenusio Césaro Francko Sonatos A-dur transkripciją violončelei ir fortepijonui. Prancūzas Jules Delsart – vienintelis žmogus pasaulyje, kuriam autorius, aranžuotojus vertinęs labai įtariai, leido perrašyti kūrinį ir net įrašyti savo pavardę.

____________

Gruodžio 29 d., penktadienis, 19 val.

DUETAS TRISE

Vaidrius Smilinskas (baritonas)

Justina Auškelytė (smuikas)

Akvilė Šileikaitė (fortepijonas)

Gana romantiška įsivaizduoti, kad meno idėjos kyla iš vieno vienintelio impulso. Taip atsitinka, bet tikrai ne visuomet. Todėl nieko nuotabaus, kad, kalbėdami apie šios programos gimimą, trio nariai – smuikininkė Justina Auškelytė, pianistė Akvilė Šileikaitė ir dainininkas Vaidrius Smilinskas – prisimena ir Federico Fellini filmų personažus, ir Nino Rotos muziką kinui, ir Astoro Piazzollos šokių melodijas. Šios ir kitos inspiracijos leido sukurti žavų muzikos kokteilį, puikiai tinkantį šventiniam vakarui. Tarsi šalto ir šilto regėjęs žmogus pasakotų, ką jam teko patirti per ilgą ir įdomų gyvenimą.

____________

Gruodžio 30 d., šeštadienis, 19 val.

TESUSKAMBA NAUJIEJI!

Jomantė Šležaitė (sopranas)

Vaidrius Smilinskas (fortepijonas)

Operos dainininkė Jomantė Šležaitė ir pianistas Vaidrius Smilinskas jau ne vienerius metus koncertuoja kartu, juos noriai kviečia festivalių, įvairių muzikinių renginių ir televizijos laidų organizatoriai. Kaip solistai, Jomantė ir Vaidrius ¬yra tapę kelių tarptautinių konkursų nugalėtojais, o kai į sceną tenka eiti kartu, dažniausiai renkasi klasikinį repertuarą. Šventiniame koncerte priešpaskutinę metų dieną skambės nemirtingi įvairių epochų, žanrų ir stilių kūriniai.

______________

Gruodžio 31 d., sekmadienis, 14, 16 ir 18 val.

PALYDĖK SENUOSIUS SU „SUBTILU-Z“

Šis ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs siekti išskirtinės skambesio kokybės, per vienuolika gyvavimo metų, panašu, bent šiek tiek priartėjo prie tikslo – tiek, kiek tai apskritai įmanoma. Remiantis empyrine patirtimi ir išsamių tyrinėjimų rezultatais, jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad a) muzika nėra tik garsas; b) instrumentai tėra priemonė išreikšti muzikinę energiją; c) muzikinės energijos nebūna per daug; d) svarbu ne tai, kas grojama, o kaip. Kiekvienas jų pasirodymas – nuotykis, o kiekvienas klausytojas, atsidūręs jų muzikinės kūrybos poveikio zonoje, virsta šio nuotykio dalyviu ir muzikinio pasakojimo personažu. Svarbiausia – pamėginti išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais.

__________________

Gruodžio 31 d., sekmadienis, 20 ir 22 val.

NAUJAMETINIS KONCERTAS „NAUJA PRADŽIA“

Karolina Glinskaitė (sopranas)

Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)

„Muzika – pirmoji ir tikroji mano meilė“, – prisipažįsta dainininkė Karolina Glinskaitė. Operos grando Virgilijaus Noreikos auklėtinė, paskutinį metų vakarą koncertuosianti su puikia pianiste ir subtilia akompaniatore Birute Asevičiūte, žada neeilinį vakarą su nekasdiene muzika. Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi, Gabrielio Fauré ir kitų kompozitorių opusai – ir prisiminimams apie tai, kas buvo, ir svajoms apie tai, ko trokšta širdis.

Muzikinėskalėdos festivalis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su sveikatingumo programėlės „Lympo“ komanda karantinuotųjų izoliavimui pasitelkė išmaniąsias technologijas ir sukūrė programėlę mobiliesiems telefonams „Karantinas“. Ši programėlė bus aktuali ne tik tiems, kas priversti karantinuotis namuose, tačiau visiems, kurie nori gauti naudingų suasmenintų patarimų dėl savo sveikatos. Sukūrus technologinį sprendimą, į Vilniaus kvietimą prisijungti ir suvienyti jėgas teigiamai sureag...
Įvairios
LRT skelbia naują informaciją apie koronaviruso sukelta infekcija užsikrėtusių asmenų maršrutus. Šią informaciją pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC). Tai yra informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams jų vykdomos atvejų epidemiologinės diagnostikos metu. Šis sąrašas bus nuolat pildomas. Ankstesnius užsikrėtusiųjų maršrutus galite rasti čia. 175. Patvirtintas 2020-03-29 (Klaipėda)...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtintas dešimtas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) balandžio 4-osios naktį nuo koronaviruso mirė gydytoja Stanislava Bukartienė. Tai feisbuke paskelbė jos dukra, žurnalistė Agnė Bukartaitė. S. Bukartienė daug metų dirbo gydytoja. Moteris buvo gydoma Klaipėdos ligoninė Akių ligų skyriuje, kuris buvo uždarytas dėl koronaviruso infe...
Sveikata
Šeštadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuota 771 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 75 Per vakar dieną ištirta: 2944 Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 21376
Įvykiai
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje). Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės numatytoji rekreacinė teritorija yra daug didesnė negu paplūdimio zona. Siekiant ją tinkamai suplanuoti ir pritaikyti poilsiautojų reikmėms, bus rengiamas Gilužio e...
Įvairios
Vis dažniau fiksuojant sukčiavimo rinkoje atvejus, kuomet tiekėjai parduoda medicinos kaukių ir respiratorių klastotes, Vilniaus miesto savivaldybė savaitės pradžioje kreipėsi pagalbos į Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkosaugos technologijos katedros mokslininkus, kad būtų ištirtos Vilnių pasiekusios asmeninės apsaugos priemonės, skirtos sostinės medikams. Šiandien iš KTU tyrėjų gauta tyrimo ataskaita, kurioje pateiktos išvados dėl iki šiol jau...
Sveikata
Siekiant apsaugoti Šeškinės poliklinikos medikus bei čia dirbantį personalą, taip pat pacientus po nustatytų kelių teigiamų koronaviruso atvejų poliklinikos darbas yra tęsiamas tik nuotoliniu būdu, o būtinosios pagalbos paslaugos bus perkeliamos į Centro polikliniką. „Šioje situacijoje priimti sprendimai, nors ir nelengvi, buvo reikalingi apsaugoti tiek poliklinikos personalą, medikus, tiek ir gyventojus, kuriems reikės būtinosios pagalbos. Poliklinika dir...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja gavusi Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą trumpinti trijų sostinėje veikiančių mobilių patikros punktų dėl COVID-19 darbo laiką perpus – vietoje 12 val. dirbti tik 6 val. Tokiu būdu Vilniuje mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai – nuo iki šiol galimų 450 – iki maždaug 220. Vilniaus miesto savivaldybė anksčiau informavo, kad nesulaukia pakankamo norinčiųjų išsitirti srauto iš 1808 numerio, to...
Savivalda
Vienas svarbiausių ginklų kovoje su koronavirusu – medikų apsaugos priemonės ir medicininė įranga. Jų Vilniaus ligoninėms ir kitoms medicinos įstaigoms vis dar reikia. Pasak ekspertų, pandemijos pikas dar tik artėja, todėl medikai turi turėti priemones ilgai kovai. Daugiau nei šešios dešimtys asmenų, įmonių ir organizacijų jau prisidėjo prie medicininių priemonių įgijimo Vilniaus medicinos įstaigoms didesne nei 610 tūkstančių eurų suma. Šios paramos dėka j...