Augintinių siaubas - fejerverkai. Kaip padėti savo šuniui?

Artėjant Naujųjų metų vakaro džiaugsmams, daugelis šunų šeimininkų ima sukti galvą, kaip šiemet jų augintinis išgyvens didįjį fejerverkų siaubą. Pagrindinė taisyklė, kurią turėtumėte žinoti, tai laikrodžiui išmušus 12-tą nesiveskite savo šuns drauge į lauką. Naujųjų metų naktį ženkliai padaugėja pabėgusių augintinių, kurie dėl kilusio triukšmo pameta galvą ir jų kūne suveikia vienintelis instinktas – bėgti. Todėl šeimininkai privalo imtis papildomų priemonių, kad užtikrintų savo keturkojų šeimos narių saugumą.

Bijoti triukšmo šunims yra natūralu ir normalu. Garsai sutrikdo jų nervų sistemą, tad jie tampa neramūs ir baikštūs. Bėgimas nuo triukšmo tampa išlikimo instinktu.

Jei sakote, kad jūsų augintinis nebijo griaustinio, o šie Naujieji metai jam bus pirmieji, derėtų žinoti, jog fejerverkų sukeliamas garsas skiriasi nuo gamtos sukeliamo triukšmo. Fejerverkai yra arčiau žemės, gyvybingesni, juos lydi sproginėjimai, mirgėjimai bei kvapai. Šunys pasaulį patiria per savo jutimus – nosį, akis bei ausis. Tipinė Naujųjų metų naktis jiems gali būti itin neįprasta ir bauginanti.

Štai keletas patarimų, padėsiančių išlaikyti šuns ramybę:

  • Pasirūpinkite, kad jūsų šuo vakarą praleistų tokioje vietoje, kurioje nebus daug triukšmo. Be to, nepalikite jo su nepažįstamais žmonėmis. Jei vis dėlto planuojate Naujųjų metų naktį savo šunį palikti svetimoje aplinkoje, atsiveskite jį ten keletą kartų prieš lemtingąjį vakarą.
  • Jeigu gyvenate pačiame fejerverkų epicentre, nepalikite savo augintinio namuose vieno. Jei pats negalite sutikti Naujųjų metų su juo, paprašykite, kad tai padarytų draugas ar giminaitis, kuris galės palaikyti jūsų šuniui kompaniją namuose bei kas keletą valandų išvesti pasivaikščioti.
  • Jei žinote, kad fejerverkai jūsų keturkojį bičiulį labai gąsdina, keletą savaičių prieš Naujųjų metų naktį galite pradėti jam duoti nervų sistemą raminančių vaistų.
  • Bet kuriuo atveju, gruodžio 31-osios pirmąją dienos pusę paskirkite savo šuniui. Išveskite jį ilgam pasivaikščiojimui, žaiskite, bendraukite su juo, padėkite jam išnaudoti perteklinę energiją. Jei liksite namuose, artėjant vakarui paruoškite jam guolį, kuriame jis galės pasislėpęs nusnūsti. Kuo labiau pavargęs, tuo laimingesnis bus jūsų augintinis ir, praėjus fejerverkų nakties šurmuliui, jis bus dėkingas jums, kad padarėte šią naktį ne tokią bauginančią.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.