Kviečia aptarti žmogaus teises Lietuvoje

Žmogaus teisių organizacijų koalicija (ŽTOK) ir Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL maloniai kviečia į Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti skirtą renginį „Žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos?“. Diskusija vyks jau šį penktadienį, viešbutyje Corner Hotel Vilnius (pradžia 10.00 val.)

Nevyriausybinės organizacijos, atliekančios žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėseną ir vertinimą, reiškia susirūpinimą, jog pastarojo meto Lietuvos politinėje dienotvarkėje vis labiau įsitvirtina ribojimų ir draudimų kultūra. Kovoti su prastėjančia šalies demografine padėtimi pasiryžę politikai dažnai pamiršta, jog būtent pagarba prigimtinėms žmogaus teisėms ir laisvėms bei kiekvieno iš mūsų orumui yra būtina sąlyga, užtikrinant, jog Lietuvoje gyventi gera būtų visiems.

Renginyje nevyriausybinių organizacijų atstovai aptars tris probleminius, šių dienų kontekste itin aktualius klausimus:

(1)"Žmogaus teisių apsauga Lietuvoje 2017 metais: nuo Stambulo konvencijos iki Šeimos stiprinimo įstatymo" (pranešėja Birute Sabat , Lietuvos žmogaus teisių centras );

(2)"Neapykantos nusikaltimai ir neapykantos kalba Lietuvoje: tendencijos ir rekomendacijos institucijoms" (pranešėja Kristina Normantaitė, Žmogaus teisių stebėjimo institutas );

(3)"Lytinės tapatybės pripažinimo įstatymas: delsti negalima priimti" (pranešėjas Tomaš Ilja , Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ).

Renginyje sveikinimo žodį tars Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Lietuvos Respublikos Seimas narė Aušrinė Armonaitė , Lietuvos Respublikos Seimas narė Viktorija Čmilytė-Nielsen (TBC) ir Lietuvos Respublikos Seimas narė Dovilė Šakalienė. Diskusiją renginio metu moderuos Mindaugas Jackevičius (žurnalistas, DELFI.lt ).

Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis (nuoseklus vertimas).

Užsiregistravę iš anksto (iki gruodžio 7 d.) padėsite įvertinti, kiek renginio dalyvių bus pavaišinti puodeliu kavos ir lengvais priešpiečiais. Tą padaryti galite ČIA.

Žmogaus teisių organizacijų koalicija priklausančios nevyriausybinės organizacijos Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga norėtų atkreipti visuomenės, įstatymų leidėjų ir politikos formuotojų dėmesį į šiuo metu viešojoje erdvėje svarstomas iniciatyvas, siekiančias kryptingai riboti žmogaus teises, pvz., abortų draudimą, „šeimos“ ir „šeimos narių“ sąvokų siaurinimą bei su lyties keitimu susijusius klausimus. Tikimės, kad mūsų diskusija prisidės objektyviais faktais paremto naratyvo formavimo šiais klausimais.

6 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.