Ukrainos skvero lentelę Vilniaus meras atidengė kartu su Ukrainos prezidentu

Sostinės meras Remigijus Šimašius su Vilniuje viešinčiu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka atidarė Ukrainos skverą – Bazilijonų, Arklių ir Visų Šventųjų gatvių sankirtoje esančiame skvere atidengta dekoratyvinė lentelė ir ukrainiečių kalba – „Український сквер“. Lentelė atidengta šalia paminklo ukrainiečių poetui, rašytojui, dailininkui Tarasui Ševčenkai.

Į renginį atvykusius svečius pasveikinęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasidžiaugė, jog Vilnius stiprina lietuvių ir ukrainiečių tautų draugystę: „Praėjusiais metais, švenčiant 25 metų mūsų bendradarbiavimą, Ukrainoje, Kijeve atidarytas Lietuvos parkas. Šiandien, man didžiulė garbė atidaryti Ukrainos skverą Vilniuje, šalia Taraso Ševčenkos paminklo. Tai labai simboliška ir net sunku būtų įsivaizduoti dar geresnius Lietuvos ir Ukrainos žmonių santykius“.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva buvo pirmoji šalis suteikusi pagalbą, kai Ukrainai jos labiausiai reikėjo: Lietuva gydo sužeistus Ukrainos karius, visaip remia Ukrainos suverenitetą, šalys yra artimos ir žengia kartu.

„Šiandien turim ypatingą šventę ir progą, nes mieste, kuris jungia daugelio tautų tradicijas, galime atidaryti Ukrainos skverą. Čia susirinkusių atsineštos Ukrainos ir Lietuvos vėliavos iliustruoja, jog mūsų draugystė nėra tik istorija, ji tęsiasi ir aš ja džiaugiuosi, bei didžiuojuosi! “, – kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Į renginį susirinko gausi Vilniaus ukrainiečių bendruomenė, Ukrainos Ambasados atstovai, miesto svečiai.

Skverui, įsikūrusiam tarp Arklių g. ir Visų Šventųjų g., Ukrainos skvero pavadinimas suteiktas dar pernai, tačiau iškilmingo lentelės atidengimo buvo laukiama iki Ukrainos prezidento vizito.

Tautų draugystę ir daugiataučio Vilniaus atvirumą simbolizuojančių dekoratyvinių lentelių iniciatyva Vilniuje gimė 2016 metais. Šiuo metu tokių lentelių Vilniaus meras R. Šimašius iškilmingai atidengė jau 11-oje miesto erdvių: Rusų, Varšuvos, Žydų, Islandijos, Olandų, Totorių, Karaimų, Vokiečių, Latvių gatvėse, Vašingtono ir Ukrainos skveruose.

Sostinės savivaldybė bendradarbiauja su įvairiais Ukrainos miestais – susitinka pasidalinti gerąja patirtimi, aptarti miesto tvarkymo, plėtros, miesto ūkio ir kitose srityse. Šią vasarą vilniečiai ukrainiečius originaliai pasveikino dėl bevizio režimo – nusiuntė koduotą žinutę tarptautine programavimo kalba ASCII. Nuo birželio 11 d. tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos pradėjo veikti bevizis režimas, kuris leidžia Ukrainos piliečiams laisvai keliauti po daugumą ES šalių iki 90 dienų. Tai – didelis žingsnis Ukrainos suartėjimui su ES šalimis, tarp jų – ir Lietuva.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.