„Lietuvos rytas“ išvykoje nugalėjo Kauno „Žalgirį“

Sekmadienį „Lietuvos ryto“ komanda (10–4) pademonstravo puikią gynybą „Žalgirio“ arenoje ir „Betsafe–LKL“ grandų mūšyje 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) patiesė Kauno klubą (12–2).

Rungtynių pradžioje A.Jomantas ir A.Kavaliauskas apsikeitė dvitaškiais, tačiau netrukus situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. „Lietuvos ryto“ ekipa surengė spurtą 8:0 ir pirmavo 10:2. „Žalgiris“ stengėsi atsakyti tuo pačiu, tačiau M.Echodas dėjimu sudrebino šeimininkų krepšį ir vilniečių persvara dar labiau išaugo. Kėlinio pabaigoje kauniečių aukštaūgių taškai sušvelnino skirtumą iki 2 taškų – 18:16.

„Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi pelnyti taškus, tačiau badą puolime svečiai kompensavo aktyvia gynyba (25:25). Vilniaus ekipa turėjo verstis be traumą patyrusio aukštaūgio L.Mavrokefalidžio, kuris nebegalėjo padėti komandos draugams. Prieš ilgąją pertrauką Ch.Krameris dvitaškiu metimu suteikė sostinės ekipai trapų pranašumą – 30:29.

Į aikštę sugrįžusios ekipos toliau kovėsi negailėdamos jėgų. A.Jomantas pelnė dvitaškį, „Žalgiris“ atsakė rezultyviomis P.Jankūno atakomis. Vilniečių deficitą sušvelnino R.Giedraičio tritaškis, o kėlinys baigėsi B.Madgeno taškais – 48:51.

Paskutinio ketvirčio metu „Lietuvos ryto“ gretose sužibo M.Echodas. Puolėjas rinko taškus iš po krepšio ir neleido varžovams atitolti. Jaunajam talentui į talką atėjo T.Petersonas ir B.Madgenas, o likus žaisti 30 sekundžių R.Giedraitis išvedė svečius į priekį – 64:63. Kauniečiai nesėkmingai puolė ir turėjo gelbėtis greitomis pražangomis. B.Madgenas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o paskutinė „Žalgirio“ ataka tikslo nepasiekė – 65:63.

„Žalgirio“ arenoje vilniečiai sulaukė įspūdingo palaikymo – juos iš sostinės atlydėjo maždaug penki šimtai sirgalių.

„Lietuvos rytas“ : T.Petersonas 17, M.Echodas (4 blokai) 14, R.Giedraitis ir B.Madgenas po 10, L.Mavrokefalidis 6, Ch.Krameris (6 rez. perd.) ir A.Jomantas po 4.

„Žalgiris“ : P.Jankūnas 18, V.Mičičius 12.