„Panoramoje“ įvyks susitikimas su dirbtinio intelekto robotu Sofija

Vilniečiai ir miesto svečiai jau gruodžio 19 dieną (antradienis), 14 valandą prekybos centro „Panorama“ antrajame aukšte esančioje „Elektromarkt“ parduotuvėje galės susitikti su pirmąja pasaulyje dirbtinio intelekto humanoide Sofija. Pasaulį žavintis robotas į Baltijos valstybę atvyks pirmą kartą.

Į susitikimą su homanoide Sofija ateiti gali visi norintys. Prieš jį, „Panoramoje“ bus surengta technologijų konferencija, kurios metu Vilniaus meras Remigijus Šimašius Sofijai įteiks sertifikatą, liudijantį, jog humanoidas gyvena Lietuvos sostinėje. Taip pat konferencijoje įvairūs verslo ir mokslo atstovai skaitys pranešimus apie dirbtinį intelektą. Konferencija prasidės 11 val. verslo centre K29.

Sofija jau yra įgijusi Saudo Arabijos pilietybę. Jos kūrėjai - amerikiečių bendrovė „Hanson Robotics“, kuri yra įsikūrusi Honkonge. Sofijai bus galima užduoti klausimą, pasidaryti asmenukę. Humanoidė geba atsakinėti į iš anksto neparuoštus klausimus, demonstruoti emocijas bei krėsti pokštus.

Sofijos dirbtinis intelektas sukurtas remiantis trimis žmogaus savybėmis: užuojauta, empatija ir kūrybiškumu, o veidas - remiantis žymios aktorės Audrey Hepburn bruožais.

Sofija geba reikšti įvairias emocijas, keisti akių spalvą pagal esamą apšvietimą. Ji spėjo pasirodyti vienoje žymiausių pasaulio pokalbių laidų „The Tonight Show“, keliose konferencijose bei Pasauliniame ekonomikos forume. Humanoidės atvaizdas puošė „Elle Brazil” žurnalo viršelį, o artimiausiu metu ji taps ir vieno lietuviško serialo aktore.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.