„Lietuvos rytas“ išvykoje nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“

„Lietuvos ryto“ komandai (4–4) nepavyko pratęsti pergalių serijos Europos taurės turnyre. Trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 68:77 (12:25, 13:19, 29:15, 14:18) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ klubui (8–0).

Rungtynių pradžioje svečiams sunkiai sekėsi pelnyti taškus – įpusėjus pirmajam kėliniui Vilniaus klubas atsiliko 5:12. „Lietuvos ryto“ puolimą bandė gaivinti M.Echodas ir T.Petersonas, tačiau rusai išlaikė pranašumą. Įsibėgėję „Lokomotiv“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą 12:25.

Antrojo ketvirčio metu situacija aikštėje nesikeitė. „Lietuvos rytui“ vis nepavykdavo pralaužti Sašos Obradovičiaus treniruojamos komandos gynybos, o skirtumas tarp klubų vis augo. Prieš ilgąją pertrauką Vilniaus klubas turėjo 19 taškų deficitą (25:44).

Pailsėję svečiai bandė dar sykį pakilti į kovą. M.Echodo ir R.Giedraičio metimai sušvelnino „Lietuvos ryto“ atsilikimą, kovingai žaidęs kapitonas A.Jomantas perėmė dar vieną kamuolį ir privertė šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės (39:48). J.Baronas tiksliai realizavo baudos metimus ir Lietuvos komanda dar labiau priartėjo (54:59).

R.Giedraitis pasižymėjo dvitaškiu, bet susizgribę rusai atsakė rezultatyviomis atakomis ir susikrovė 8 taškų persvarą. Likus žaisti pusantros minutės „Lietuvos rytas“ dar sugebėjo priartėti (68:73), tačiau „Lokomotiv“ išlaikė pranašumą ir laimėjo 68:77.

„Nenoriu ieškoti pasiteisinimų, tačiau šiandien mums trūko traumuotų aukštūgių ir po krepšiais neprilygome varžovams. Tačiau nenuleidome rankų ir toliau kovojome – trečiajame kėlinyje grįžome į rungtynes.

Manau, buvo neblogas mačas. Sekmadienį žaidėme labai sunkias rungtynes Kaune, kai po ilgos pertraukos įveikėme „Žalgirį“. Šiame mače aikštėje atidavėme daug energijos ir jėgų.

Šiandien vertėmės be svarbaus žaidėjo L.Mavrokefalidžio, o kitas auktaūgis E.Mockevičius į aikštę turėtų grįžti po kelių savaičių“, – po rungtynių kalbėjo Vilniaus klubo vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris (6 rez. perd.) 21, B.Madgenas 13, M.Echodas (10 atk. kam.) 9, R.Giedraitis ir J.Baronas po 7, A.Jomantas 5, T.Petersonas 4, M.Lukauskis 2.

„Lokomotiv“: M.Collinsas 17, R.Broekhoffas 12.