Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles

Nauja tradicija sostinėje – jubiliejiniai 20-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai šiemet išdalyti ne tradiciškai gruodį, o sausio 25-ąją, per Vilniaus gimtadienį. 10 vilniečių šiandien ypatingai pagerbti už savo nuopelnus Vilniui kultūros, mokslo, meno, sporto, visuomeninėse ir kitose srityse. Vilniaus miesto ir visų keliaujančiųjų globėjo Šv. Kristoforo statulėles tradiciškai įteikė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-1, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-2, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-3, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-4, Sauliaus Žiūros nuotr.

„Džiaugiuosi, kad Vilnius turtingas tokiais žmonėmis, kurie apsiima sunkią Kristoforo naštą, kurios neprivalėjo nešti, bet tai yra gražu ir prasminga. Ir dar gražiau, kad šiandien mes turim dešimt iškiliausių žmonių, kuriems mes galime įteikti Šv. Kristoforo statulėles – kaip simbolį Vilniaus, kaip simbolį tos naštos, kurią žmonės nebijo atsakingai apsiimti ir nešti net ir tada, kai būna labai sunku. Būdamas puikiausio miesto meru, šiandien turiu privilegiją viso miesto ir miestiečių vardu jiems padėkoti, kad jūs keičiate sostinės veidą“,– renginio metu kalbėjo Vilniaus meras.

Šiemet apdovanojimams pasiūlyta daugiau kaip 50 kandidatų, daugiausiai – kultūros ir meno sričių atstovų, iš kurių tradiciškai atrinkta 10 labiausiai nusipelniusių.

Pasaulio jaunimo ir Lietuvos čempionė bei rekordininkė lengvaatletė Airinė Palšytė apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už savo nuopelnus sportui. Praėję metai sportininkei buvo išties sėkmingi: pagerino šalies rekordą bei pasiekė geriausia sezono rezultatą pasaulyje, ji įveikė 2 m aukštį. Kovo mėnesį antrą kartą tapo geriausia senojo žemyno lengvaatlete. 2017 m. A. Palšytė tapo pirmąja Lietuvos atstove, kuri iškovojo aukso medalį Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Belgrade (Serbija), peršokusi į aukštį 2.01 m ir pasiekusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Taip pat buvo išrinkta geriausia 2017 m. Lietuvos lengvaatlete.

Kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorei ir ilgametei organizatorei Dainai Urbanavičienei Šv. Kristoforo statulėlė įteikta už iniciatyvas, keičiančias miesto veidą. Veikli ir pilna energijos Daina jau vienuoliktus metus iš eilės gyvena tuo, kad sostinė būtų gyva kultūra, kad vilniečiai ir svečiai atrastų meną, įsitrauktų ne tik jį stebėdami, megztų dialogą su menininkais. Dainos iniciatyva 2013 m. „Kultūros naktis“ buvo priimta į tarptautinį „La Nuit Blanche“ tinklą, jungiantį geriausius pasaulio kultūros nakties festivalius. Nuo 2007 m. D. Urbanavičienė organizuoja „Gatvės muzikos dienas“.

VšĮ „Tarptautinis maratonas“ įkūrėjas, aktyvus maratono propaguotojas ir maratonų bėgikas Ignas Staškevičius buvo apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už verslo nuopelnus Vilniaus miestui. I. Staškevičiaus iniciatyva 2001 m. buvo įkurtas Masinis bėgimas, kurio metu bėgimo lenktynėse buvo įveiktas 10 km atstumas. Nuo 2004 m. bėgamas maratono nuotolis.

Už didžiulį indėlį, tobulinant Lietuvos naujagimių ir vaikų sveikatos priežiūros sistemą, mažinant naujagimių ir kūdikių sergamumą, mirtingumą buvo apdovanota prof. dr. Nijolė Drazdienė. Profesorė rengė ir dalyvavo vykdant Lietuvos Respublikos SAM Perinatologijos ir paveldimų ligų programą, vadovavo Lietuvos Respublikos SAM Perinatologijos programos koordinavimo tarybai, parengė Valstybinę Motinos ir vaiko sveikatos programą. N. Drazdienė populiarina pediatrijos ir neonatologijos mokslo pasiekimus skaitydama paskaitas renginiuose tėvams, radijo ir TV laidose, yra žurnalų tėvams „Naujagimis“ redkolegijos narė, knygos tėvams „Laukiame naujagimio“ konsultantė. Kartu su tėvų organizacijomis „Neišnešiotukas“, „Pagava“ organizuoja renginius neišnešiotų naujagimių ir neprigirdinčių vaikų tėvams.

Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-5, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-6, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-7, Sauliaus Žiūros nuotr. Vilniaus gimtadienio metu išdalintos Šv. Kristoforo statulėles, nuotrauka-8, Sauliaus Žiūros nuotr.

Šv. Kristoforo statulėlė už Vilniaus architektūros sklaidą įteikta viešajai įstaigai „Architektūros fondas“. Daugiau nei dešimt metų veikianti įstaiga architektūros, švietimo, kultūros srityse, aktyviai įgyvendina visas savo sumanytas iniciatyvas. Fondas jungia aktyvius architektus: A. Ambrasą, A. Karalių, G. Klimavičių, G. Čaikauską, S. Kuncevičių, D. Osteiką, R. Paleką, S. Pamerneckį, M. Šaliamorą, P. Trimonį, L. Tuleikį, - drauge organizavusius parodą „Žvilgsnis į save” (2003 m.) Kiekvienas jų Vilniaus architektūros gido („Vilnius 1900-2016. Architektūros gidas“) leidimas skatina pažinti vis naujus, neišsenkančius miesto istorijos klodus. „Architektūros fondo“ organizuojamą festivalį „Open House Vilnius“ jau spėjo pamėgti daugelis vilniečių – atviros architektūros šventė ir šį pavasarį pakvies visus susipažinti su įdomiausias Vilniaus pastatais ir jų istorijomis.

Už tradicijų ir bendruomeniškumo puoselėjimą šiais metais apdovanotas Lenkų dainų ir šokio meno ansamblis „Wilia“. Tai seniausias lenkų ansamblis, įkurtas 1955 metais lenkų mokyklų absolventų iniciatyva. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, garsindamas ne tik lenkų tautinės mažumos Vilniaus krašte, bet ir Lietuvos valstybės vardą.

Mirgai Gražinytei-Tylai įteikta Šv. Kristoforo statulėlė už nuopelnus muzikai. Dirigentė yra pirmoji moteris, tapusi Birmingemo (Jungtinė Karalystė) simfoninio orkestro muzikos direktore ir meno vadove. Gruodį įtakingas leidinys „Politico“ įtraukė Mirgą Gražinytę-Tylą į 2018 metų svarbiausių Europoje žmonių sąrašą. Dirigentė jame 27-oji tarp labiausiai savo sprendimais ir veiksmais šiuos metus Europoje paveiksiančių ir pasižymėsiančių žmonių! M. Gražinytė-Tyla vadinama pasaulio reitinguose pristatoma, kaip užsienio talentas iš Lietuvos. Kadangi pati Mirga atvykti šįkart negalėjo, statulėlę atsiėmė aktorė, režisierė Birutė Marcinkevičiūtė.

Šv. Kristoforo statulėlę už nuopelnus kultūrai ir menui apdovanota Mūza Rubackytė Golay. Tarptautinį pripažinimą pelniusi lietuvių pianistė, pedagogė ir kultūros veikėja, tarptautinių konkursų laureatė ir steigėja, įvairiose savo veiklos srityse daug dėmesio skirianti Lietuvos muzikos propagavimui ir pozityvaus valstybės bei Lietuvos sostinės įvaizdžio formavimui užsienio šalyse. Menininkės inicijuotas „Vilniaus fortepijono festivalis“ praėjusiais metais šventė jau 5-ąjį gimtadienį.

Dar vienas apdovanojimas įteiktas Filosofijos fakulteto dr. docentui ir psichologui Pauliui Skruibiui už socialinę ir pilietinę veiklą. 20 metų ėjęs „Jaunimo linijos“ direktoriaus pareigas, nuo 2016 m. pavasario prisideda prie pirmosios Lietuvoje savižudybių prevencijos strategijos kūrimo. Moderavo diskusiją pirmą kartą vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Įrodymais grįsti savižudybių intervencijos metodai praktikoje“, kurią surengė Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Valstybiniu psichikos sveikatos centru, Vilniaus universitetu ir VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru. Kūrė Vilniaus miesto savižudybių prevencijos 2016–2019 metų strategiją.

Už pasiekimus moksle Šv. Kristoforo statulėle apdovanota Vilniaus universiteto studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“. Šie jaunieji mokslininkai 2017 m. lapkritį perrašė Lietuvos gyvybės mokslų istoriją. Vos trečią kartą dalyvaudami prestižiniame, didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“, VU studentai iškovojo konkurso didįjį prizą aplenkdami daugiau nei 300 stipriausių universitetų komandų pasaulyje. „Vilnius-Lithuania iGEM“ projektas sužavėjo ne tik teisėjų komisiją, bet ir kitus konkurso dalyvius bei sintetinės biologijos mokslininkus. Jie sukūrė lanksčią skirtingų plazmidžių grupių kopijų kiekio valdymo sistemą, pavadintą „SynORI“. Plazmidės yra apskritos formos DNR struktūros, kuriomis į mikroorganizmus pernešama įvairi genetinė informacija ir keičiamos ląstelių funkcijos.

Visus kandidatus apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėms jau 20-ąjį kartą siūlė patys vilniečiai – aktyvūs miesto gyventojai, įvairios organizacijos, bendruomenės.

Tradiciškai teikiamus apdovanojimams siūlymus vertino Komisija: Edita Tamošiūnaitė – Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja; Gediminas Gelgotas – kompozitorius, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NI&Co) įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas; Ieva Pakarklytė – Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja; Lina Kačiušytė – olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narė, Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė; Linas Naujokaitis – architektas, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas; Arminta Saladžienė – vertybinių popierių biržos akcinės bendrovės „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių paslaugų vadovė; Vytautas Mitalas – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas; dr. Česlovas Venclovas – Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Bioinformatikos skyriaus vedėjas; Edmundas Jakilaitis – žurnalistas, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų vedėjas; Kęstutis Štaras – viešosios įstaigos Centro poliklinikos direktorius; Valdemaras Kaupinis – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos direktorius; Renata Brasel – Lietuvos–lenkų kultūros ir visuomenės veikėja; Alina Pūrienė – Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė.

Šventišką nuotaiką kūrė ir renginį vedė aktorius Rolandas Kazlas, svečiams ir laureatams dainavo „The Amazing cello“, Jurga Šeduikytė, grupė „Subtilu Z“, kurie specialiai sukūrė ir atliko kūrinį apie Vilniaus miesto kūrimąsi, taip pat specialų numerį atliko solistė Dovilė Kazonaitė ir akardeonistas Tadas Motiečius.

Šv.Kristoforostatulėles apdovanojimai Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sportas
Vilniaus „Ryto“ komandą netikėtai paliko įžaidėjas Demetriusas Jacksonas. Krepšininkas pareiškė, kad dėl šeimyninių aplinkybių privalo išskristi į Jungtines Amerikos Valstijas. Žaidėjo pageidavimu klubas susilaikys nuo komentarų, kurie liečia jo šeimos reikalus, tačiau pradėjo paieškas kas galėtų pakeisti D.Jacksoną komandoje. „Ši žinia buvo labai netikėta klubui. Pats krepšininkas paprašė nedetalizuoti jo šeimyninių aplinkybių. Gerbiame jo privatumą ir no...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse. Dar 38 atvejai registruoti Tauragės 37 Panevėžio, 31 Marijampolės, 21 Alytaus ir 12 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirt...
Įvykiai
Atvėsus orams ir įpusėjus rudeniui, vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ iki kito sezono uždarė sostinėje viešose erdvėse įrengtas geriamojo vandens gertuves, tačiau kitais metais jų tinklą tiek miesto žaliosiose zonose, tiek ir sostinės mokyklose planuoja plėsti. Iki šių metų pabaigos viešų „Vilniaus vandenų“ gertuvių skaičius atvirose sostinės erdvėse išaugs nuo 9 iki 16-os, o kitais metais ketinama įrengti dar mažiausiai penkias gertuves. Mokyklos...
Verslas
Nuo lapkričio 1 dienos Vilniaus prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ laikinai trumpina parduotuvių darbo laiką – jos dirbs valanda trumpiau, nuo 10 iki 21 val. Toks sprendimas priimtas reaguojant į situaciją šalyje bei sostinėje įvestą lokalų karantiną. Keičiasi „Akropolyje“ įsikūrusių parduotuvių darbo laikai, tačiau „Maxima“ dirbs nuo 8 iki 24 val., o „Eurovaistinė“ ir „Ermitažas“ nuo 8 iki 22 val. Kavinių ir restoranų, taip pat laisvalaikio ir pramog...
Verslas
Šiandien Vilniuje, Konstitucijos prospekte atidaryta naujausia, trečia šiemet sostinėje, „Rimi“ tinklo parduotuvė. Iš viso šešta šiais metais tinklą papildžiusi „Rimi“ duris atvėrė tarp prekybos ir verslo centro bei Vilniaus miesto savivaldybės, kurių lankytojams pritaikė patį naujausią, bet jau gerai išplėtotą express formatą – be vartojimui paruošto maisto ir greitam apsipirkimui skirtų zonų, čia įrengta ir mobiliųjų telefonų pakrovimo stotelė. Kaip paro...
Kultūra
Rekonstruojamas Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) premjeras pristato ir repeticijas rengia įvairiausiose vietose. Šiuo metu Vilniaus kino klasteryje (kur vyko „Respublikos“ premjera) vyksta naujo spektaklio pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ repeticijos. Penktąją šio LNDT sezono premjerą režisuoja Jonas Vaitkus, spektaklyje vaidins didžioji dalis LNDT trupės aktorių. „Didžiojo kelio“ premjera įvyks lapkričio 7, 8 dienomis, taip pat...
Įvykiai
Nuo spalio 29 dienos Karoliniškių mikrorajone, Vilniuje esantis Lietuvos pašto skyrius (50-asis paštas) perkeltas į naujas, pagal modernią koncepciją įrengtas patalpas – nuo šiol klientai bus aptarnaujami adresu L. Asanavičiūtės g. 17. Naujose patalpose didelis dėmesys skirtas klientų patogumui. Daugiau nei 110 kvad. metrų ploto patalpose veikia 3 klientų aptarnavimo langeliai, suprojektuota patogi laukimo salė, skyrius pritaikytas žmonėms su negalia, įren...
Įvykiai
Galerija „The Rooster Gallery“ ir menininkas Tomas Daukša pristato naują „Kuriu Vilnių“ projektą – Naujamiestyje, Algirdo g. skvere šalia „Oslo namų“ apsigyveno du sniego žmonės. Tai skulptūrinė grupė „Nauja karta“ – menininko keletą metų vykdomo projekto dalis. Sniego žmonių figūrėlės jau gerai pažįstamos ne tik galerijų lankytojams Lietuvoje, bet ir tarptautinėje meno scenoje. Programą „Kuriu Vilnių“ inicijavo ir remia Vilniaus savivaldybė. Su visais pro...
Įvairios
Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ rengiasi visuomenei pristatyti Vilniaus senųjų kapinių komplekso, vadinamo Antakalnio kapinėmis, teritorijos tvarkymo idėją. Architektai vykdo Vilniaus miesto savivaldybės užduotį išplėsti vadinamąjį Menininkų kalnelį. Svarbiausių epochos lūžių ir kultūros metraščiu vadinamos XVII–XVIII a. susiformavusios Antakalnio kapinės – vienintelės Vilniuje, kuriose nuo seno laidoti įvairių konfesijų mirusieji: pravoslavai, katali...
Exchange Rates
USD 0,857