Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių

Sostinės meras Remigijus Šimašius šįvakar susitiko su Pilaitės seniūnijos bendruomene ir kalbėjo apie vieno greičiausiai augančių sostinės rajono perspektyvas bei gyventojų įsitraukimą į aplinkos gerinimą, kuriuos gali padaryti kiekvienas.

Svajūno Kraujalio nuotr.

3 nauji vaikų darželiai

Kitąmet sostinėje bus pastatyti net 6 darželių priestatai prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys apie 900 mažųjų vilniečių. Vienas iš darželių bus statomas Karoliniškėse, prie darželio „Medynėlis“, į kurį bus patogu atvykti iš netoliese esančio Pilaitės rajono. Pristačius kilnojamąjį korpusą, būtų įkurtos šešios papildomos darželio grupes, kurias lankys apie 120 mažųjų vilniečių.

Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-1
Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-1

Taip pat iki 2019 metų planuojama pastatyti 4 visiškai naujus savivaldybės darželius – Verkiuose, Pašilaičiuose ir net du Pilaitėje, kuriuos galės lankyti dar apie 880 mažųjų vilniečių. Per šią kadenciją vien tik šiuo keliu bus sukurta apie 2700 vietų naujuose darželiuose.

Pilaitėje atsiras nauja mokykla

Vilniaus miesto savivaldybė Pilaitėje statys naują mokyklą. Mokykla įsikurs Tolminkiemio gatvėje, pačiame Pilaitės centre, joje galės mokytis daugiau kaip 700 mokinių. Savivaldybė jau pradėjo būsimos mokyklos projektavimą, kuris truks iki rudens, o statybas planuojama pradėti 2019 metų pradžioje.

Sostinės savivaldybė, norėdama išsiaiškinti, kokios mokyklos pageidauja Pilaitės bendruomenė – savivaldybės ar katalikiškos – sausio mėnesio pradžioje paskelbė gyventojų apklausą. Viešoje apklausoje galėjo dalyvauti visi, buvo skaičiuojamas tik vienas balsas. Dešimt dienų trukusioje gyventojų apklausoje iš viso balsavo 2881 asmuo.

Trumpa apklausa padėjo išsiaiškinti savivaldybei bendruomenės lūkesčius ir prioritetus – 2260 gyventojų balsavo už savivaldybės statomą mokyklą ir 450 gyventojų už katalikišką, dar 157-iems mokyklos tipas nebuvo svarbus. Kaip tikslinė grupė, buvo apklausti tėvai, kurių vaikai lanko Pilaitės darželius ir Mažvydo progimnazijos priešmokyklinę grupę bei tie tėvai, kurių vaikai laukia eilėje į tas pačias įstaigas. Iš šios tikslinės grupės balsavo 520 tėvų: 409 pasisakė už savivaldybės mokyklą, 57 už katalikišką, dar 50 tėvų atsakė, kad mokyklos tipas jiems nėra svarbus.

Pilaitės mokykla – tai tik viena iš planuojamų statyti sostinės mokyklų. Per artimiausius kelerius metus Vilnius statys net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus ten, kur labiausiai reikia naujų mokyklų – Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje, Žirmūnuose tokiu būdu sukuriant apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams.

Tvarkomos gatvės ir kiemai

Pernai buvo atnaujinta Pilaitės prospekto atkarpa nuo V. Pociūno iki Smalinės gatvės. Daugiau kaip kilometro ilgio prospekto atkarpoje buvo paklota nauja asfalto danga, pakeisti bortai, atnaujintas ženklinimas. Taip pat, prisidedant gyventojams, nuo Bitėnų gatvės iki Salotės, pernai buvo įrengti lietaus nuotekų tinklai, o šiemet bus paklotas asfaltas, įrengtos automobilių stovėjimo vietos bei apšvietimas. Bendruomenei pasirengus techninį projektą, pernai savivaldybė paklojo Varnės gatvėje naują asfaltbetonio dangą, įrengė lietaus nuotekų inžinerinius tinklus, apšvietimą, iškiliąsias pėsčiųjų perėjas. Buvo išasfaltuotas kilometras žvyrkelio, o ateityje bus tvarkoma ir likusi gatvės dalis.

Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-2
Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-2

Šiemet planuojama sutvarkyti beveik pustrečio kilometro ilgio Taurupės gatvę. Paklojus naują asfalto dangą atsiras puiki galimybė patekti iš Pilaitės rajono tiesiai į Vakarinį aplinkkelį ties Asanavičiūtės gatve, Karoliniškėse. Be to, bus tvarkomos ir Zujūnų, Gavaičių gatvės. Per artimiausius dvejus metus planuojama atnaujinti ir Gilužio gatvę, kuri susijungs su Taurupės gatve ir Vakariniu aplinkkeliu. Įsruties gatvėje planuojama įrengti apie 300 vietų automobilių stovėjimo aikštelę. Pernai Vydūno ir Tolminkiemio gatvėse atnaujinta apie 1 km šaligatvių.

Atidaryta nauja gatvė

Pernai atidaryta nauja Vytauto Pociūno gatvė, kuri sujungė Pilaitės prospektą su Sidaronių ir Mozūriškių gatvėmis. Nuo Pilaitės prospekto iki Sidaronių gatvės buvo nutiesta nauja 4 eismo juostų, pusės kilometro ilgio gatvė, kuri nuo šiol pagerins susisiekimą Buivydiškių gyventojams. V. Pociūno gatvė buvo būtina, kadangi pastačius Vakarinį aplinkkelį Sidaronių ir Mozūriškių gatvių gyventojams buvo panaikintas patekimas į miestą.

Patogesnis susisiekimas viešuoju transportu

Pernai rudenį Pilaitės prospekte įrengta 700 metrų ilgio A juosta, nuo Sietyno gatvės iki Laisvės pr. (centro kryptimi). Praplatinus važiuojamąją dalį buvo suformuotos dvi eismo juostos bendram transporto priemonių eismui ir papildomai įrengiant eismo juostą skirtą viešojo transporto eismui. Nauja juosta sudarys sklandų ir greitesnį Pilaitės prospekto atkarpos pravažiavimą centro kryptimi atskira juosta.

Vilniaus miesto savivaldybė didelį dėmesį skiria viešojo transporto infrastruktūrai. Tad kitąmet bus nuteista papildoma eismo juosta viešajam transportui, nuo Laisvės prospekto iki T. Narbuto stotelės.

Naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Nuo Senojo Pilaitės kelio iki Sietyno gatvės bus įrengtas naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas ir šaligatvis. Būsimas takas nusidrieks palei Narbuto gatvę ir taps šio tako tęsiniu. Vasarą taip pat bus baigtas projektuoti daugiau kaip 5 km kokybiškas dviračių ir pėsčiųjų takas palei T. Narbuto gatvę sujungsiantis Pilaitę su Konstitucijos prospektu. Planuojama dviračių ir pėsčiųjų tako darbus pradėti dar šiemet.

Gyventojų saugumui – naujas pėsčiųjų ir dviračių viadukas

Šiemet prasidės Narbuto gatvės naujo, saugaus pėsčiųjų ir dviračių viaduko statybos. 65 metrų ilgio ir 6 metrų pločio viadukas susijungs su esamais dviračių ir pėsčiųjų takais. Narbuto viaduko prieigos bus pritaikytos žmonėms su negalia bei mamoms su vėžimėliais.

Pilaitėje pasodinta apie 100 medžių

Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje pernai pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140. Varnės gatvėje buvo pasodintas 81 medis: 75 šermukšniai ir 6 liepos Karaliaučiaus gatvėje. Šiemet taip pat planuojama naujuose rajono kvartaluose pasodinti apie keliasdešimt įvairių medžių.

Naujos vaikų žaidimo aikštelės mažiesiems

Šiemet savivaldybė įrengs 4 naujas vaikų žaidimo aikšteles Pilaitėje – Karaliaučiaus, I. Kanto, Papilėnų, Papilėnų ir Vydūno gatvėse. Dvi vaikų žaidimo aikštelės pritaikytos vaikams iki 6 metų bus įrengtos Papilėnų ir I. Kanto gatvėje, bus skirtos mažiesiems vilniečiams iki 6 metų. Dar dvi aikštelės skirto vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus atsiras Karaliaučiaus ir I. Kanto gatvėje. Savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių.

Pradėtas tvarkyti skveras

Praėjusiais metais buvo pradėtos atnaujinti žaliosios erdvės Pilaitės, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Fabijoniškių ir kituose rajonuose. Įsruties, Tolminkiemio ir Vydūno gatvių sankryžoje esančiame skvere buvo pakloti nauji šaligatviai, o šiemet bus pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas, pasodinta keliasdešimt beržų, įvairių dekoratyvinių krūmų.

Naujas futbolo stadionas prie Pilaitės gimnazijos

Jau kitąmet Pilaitėje planuojama pastatyti ir naują futbolo stadioną. Skaičiuojama, kad pastačius naują futbolo stadioną prie Pilaitės gimnazijos juo galės naudotis daugiau kaip 1000 mokinių tiek vasarą, tiek žiemą. Dirbtinės dangos stadione bus įrengta 300 sėdimų vietų, pastatytas pagalbinis pastatas, kuriame bus įrengtos rūbinės, sanitariniai mazgai, laikomas inventorius.

Šalia futbolo stadiono bus įrengta ir nauja krepšinio aikštelė. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti ne mažiau kaip apie 40 automobilių ir autobusų stovėjimo vietų. Naujas stadionas bus skirtas gimnazijos ugdymo reikmėms, tačiau juo galės tiek gimnazijos, tiek kiti įvairių sporto šakų atstovai. Pabaigus rengti projektą, jau vasarą ketinama pradėti darbus. Taip pat kartu su labdaros ir paramos fondu „Padėk gatvės vaikams“ planuojama atnaujinti ir šalia Martyno Mažvydo progimnazijos esantį stadioną.

Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-3
Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių, nuotrauka-3

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Viename vaizdingiausiame sostinės rajone yra apie 31 kaimynija (33,5 ha plote), kuriose gyvena apie 14 tūkst. gyventojų. Savivaldybė skiria net 100 mln. eurų norintiems susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus Vilniuje taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Vilniaus meras pakvietė Pilaitės gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos

Pilaitė Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Sostinės savivaldybė kartu su VšĮ Vilniaus miesto klinikine ligonine (Antakalnio g.124), kuri tampa atramine koronavirusu sergančius gydančia ligonine, įrengs 130 lovų, skirtų COVID-19 pacientams – tai bus skubi pagalba Santaros klinikų medikams, kurie paskelbė, jog situacija darosi kritiška ir lovų ligoninėje gali pristigti jau per kelias dienas. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė tam paskirs net du savo korpusus. Vilniaus savivaldybė iš savo biudžeto tam...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė reaguodama į COVID –19 pandemijos sukeltas pasekmes, nusprendė viešbučių (apgyvendinimo) paslaugas teikiančioms įmonėms nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos suteikti 50 proc. dydžio nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatą. Tokiam sprendimui šiandien pritarė sostinės Taryba. Ši lengvata padės apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms užtikrinti viešbučių sektoriaus veiklos tęstinumą, galimybę išlaikyti...
Įvykiai
Vilniaus miesto taryba šiandien trimis atskirais sprendimais sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Miesto savivaldybei atsisakius negyvenamosios patalpos Giedraičių g. 2, atšaukus Tarybos sprendimą perimti žemės sklypą visuomenės poreikiams, pakoregavus detalųjį planą, bus pasirašomas ketinimų protokolas tarp miesto administracijos ir bendrovės „Vyspra“. Šalys tariasi dėl viešosios erdvės ir požeminės automobilių saugyklos...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į smarkiai augantį COVID-19 viruso atvejų skaičių ir į paskelbtą lokalų karantiną, klientus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Jau kuris laikas dauguma savivaldybės darbuotojų sklandžiai dirbo iš namų: sukurtos el. būdu užsakomos paslaugos, susitikimai perkelti į virtualią erdvę, o nuo spalio 28 dienos nuotoliu aptarnaus ir klientus. Tai padaryti nėra sudėtinga, mat šimtai savivaldybės teikiamų paslaugų jau senokai p...
Įvykiai
Neseniai užbaigusi T. Narbuto-Saltoniškių lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, sostinės įmonė „Grinda“ pradeda didelės teritorijos, apimančios Šeškinės, Pašilaičių, Fabijoniškių bei dalį Žvėryno ir Šnipiškių lietaus nuotekų kolektoriaus, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimą. Šiuo metu pradedami lietaus nuotekų tinklų Geležinio Vilko g. ir Ozo g. sankryžoje tvarkymo darbai. Įrengiant dviejų lygių sankryžą, lietaus nuotekų vamzdynas į es...
Įvairios
Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė eis...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse. Dar 37 atvejai registruoti Tauragės, 18 Marijampolės, 10 Panevėžio apskrityse 9 Alytaus ir 3 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma – 594 atvejai – registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su as...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybės administracija paskelbė ilgai lauktą Sapiegų parko ir jo prieigų tvarkybos idėjos atvirą tarptautinį architektūrinį projekto konkursą. Konkurso būdu bus perkamos Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dalies projektavimo paslaugos. Rekomendacija organizuoti architektūros konkursą buvo suformuluota prieš metus, konferencijoje „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros...
Įvykiai
Visam pasauliui kovojant su Covid pandemija, žmonėms didžiausia vertybe išlieka socialinis ryšys. Tai įrodo ir antradienį ant Baltojo tilto įvykęs ir smalsių vilniečių dėmesį atkreipęs unikalios socialinės platformos ,,Happer” pristatymas. Startuolio idėja sulaukė ir Vilniaus mero, ir verslininko Iljos Laurso palaikymo. Pandemija socialiai ir fiziškai aktyviems žmonėms tapo tikru iššūkiu. Esant padidėjusiai rizikai sporto klubuose, viena iš platformos prit...
Exchange Rates
USD 0,851