Putinas prisipažino neturintis išmaniojo telefono

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį prisipažino, kad vis dar neturi išmaniojo telefono, o pernai pareiškė, jog nesiruošia prisijungti prie jokių socialinių tinklų.

Tokį pareiškimą V. Putinas padarė per susitikimą su rusų mokslininkais ir akademikais Novosibirske, išklausęs Kurčatovo branduolinių tyrimų instituto vadovo Michailo Kovalčiuko kalbos.

„Jūs sakėte, kad visi turi išmaniuosius telefonus. Bet aš neturiu išmaniojo telefono“, – pasakė prezidentas, o jo replika prajuokino susirinkusiuosius.

M. Kovalčiukas savo kalboje sakė, kad „kiekvienas savo kišenėje turi po išmanųjį telefoną“.

Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki Rusijos prezidento rinkimų, V. Putinas keliauja po Sibirą.

Prognozuojama, kad rinkimus kovo 18-ąją lengvai laimės dabartinis prezidentas.

65 metų Rusijos lyderis anksčiau yra prisipažinęs, kad nieko neišmano apie šiuolaikines technologijas. 2005 metais jis sakė, kad nė neturi mobiliojo telefono, o vėliau neslėpė būgštavimų dėl internete prieinamo turinio.

Praėjusiais metais per susitikimą su moksleiviais prezidentas atskleidė, kad menkai išmano šiuolaikinio jaunimo kultūrą, kai buvo paklaustas, ar laisvalaikiu naršo „Instagram“ arba kitus socialinius tinklus.

„Aš asmeniškai praktiškai to nenaudoju“, – pripažino V. Putinas, bet pridūrė, kad jo padėjėjai nevengia socialinių tinklų.

„Mano sunki darbo diena baigiasi taip vėlai, kad „Instagram“ man jau nė motais. Tik galvoju, kaip greičiau nusigauti iki lovos“, – sakė jis.

2014 metais Rusijos prezidentas yra sakęs, kad internetas yra specialus JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) projektas.

Tuo tarpu Rusijos premjeras, 52 metų Dmitrijus Medvedevas, šiuo atžvilgiu yra tikra prezidento priešingybė. Jis dažnai pastebimas besinaudojantis „iPhone“ bei kitais įrenginiais ir dažnai dalijasi savo užfiksuotais vaizdais oficialioje „Instagram“ paskyroje.

Nuo 2012 metų, kai prie Kremliaus vairo vėl stojo V. Putinas, šalyje buvo smarkiai apribota interneto laisvė. Be kita ko, Rusijoje buvo priimtas įstatymas, leidžiantis be teismo sprendimo užblokuoti tariamai ekstremistinį turinį skelbiančius tinklalapius. Šalyje taip pat padaugėjo žmonių, nuteistų dėl internete paskelbtų pranešimų.

Pernai Rusija dėl pranešimų internete už grotų pasiuntė 43 asmenis, pirmadienį paskelbė viena teisių gynimo grupė.

Internetas Rusijoje yra viena iš nedaugelio platformų, kur dar gali vykti politinės diskusijos.

Pagarsėjęs Kremliaus kritikas ir kovotojas su korupcija Aleksejus Navalnas pelnė populiarumą tarp jaunimo dėl vaizdo dalijimosi platformoje „Youtube“ skelbiamų vaizdo įrašų.

Netekęs galimybės dalyvauti pagrindinėje politikoje, A. Navalnas atlieka korumpuotus asmenis atskleidžiančius tyrimus ir savo 2,3 mln. sekėjų socialiniame tinkle „Twitter“ ir milijonams „YouTube“ vartotojų viešina informaciją apie milžiniškus šiuolaikinės Rusijos elito atstovų turtus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

VladimirasPutinas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vakar prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m. plote įrengtos interjerų ekspozicijos atspindindčios tris vyraujančias interjero dizaino tendencijas. Jungtinis „Unideco“ namų apdailos centro bei „Interjeras.lt“ projektas parodos lankytojus kviečia susipažinti su naujausiais ir ma...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė viešosios tvarkos pažeidimu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str.) įtariamą jauną vyrą. Jis policijai gerai žinomas, įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nuteistas už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą ir turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu. Balandžio 22 d. apie 20 val. 30 min. Vilniaus apskrities policija ga...
Įvykiai
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia savo tinklus ir tūkstančiams gyventojų suteiks galimybę jungtis prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Skaičiuojama, kad 2019 metais, įgyvendinus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto tinklų plėtrą, iš viso bus nutiesta apie 25 km naujų vandentiekio tinklų ir beveik 31 km nuotekų tinklų. Patogumai, kurių iki šiol neturėjo, taps prieinami beveik...
Įvykiai
Sostinėje gegužės 2–4 dienomis laukia „Istorinės Vienybės“  savaitgalis –  bus minima gegužės 3-iosios Konstitucijos diena.  Vilniuje ir jo apylinkėse vyks diskusijos, seminarai, kvies gyventojus ir miesto svečius keliauti ir pažinti savo bei kaimynų kultūras. „Istorinės Vienybės“ savaitgalis organizuojamas pirmą kartą. Pirmąjį gegužės savaitgalį bus minima  svarbi data – 1791-ųjų gegužę priimtas pagrindinis Abiejų Tautų Respublikos įstatymas, laikomas pir...
Įvykiai
Šiandien 14.43  val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus m., Lvovo g. 38 iš daugiaukšties stovėjimo aikštelės iškrito lengvasis automobilis BMW X6.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam  policijos komisariatui.
Laisvalaikis
Sostinės savivaldybės sukurta alternatyvaus Vilniaus tyrinėjimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ balandžio 27–28 d kviečia į pirmąjį  miesto studijų savaitgalį. Į sostinę iš visos Lietuvos gyventojai kviečiami patogiai atvykti traukiniais ir dalyvauti nemokamose ekskursijose – gidai žada, kad Vilniaus savaitgalio studijos leis išvysti dar nepažintą sostinę. „Neakivaizdinis Vilnius“ iš viso paruošė apie 30 ekskursijų, į kurias gali registruotis visi, turi...
Įvykiai
Kuriant kokybišką ir prabangų interjerą svarbu ne tik tinkamai pasirinkti spalvas, medžiagas ir baldus, bet ir atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje ir miesto vietoje yra namai, teigia interjero specialistai. Trys interjero dizainerės – Ieva Viesulienė (interjero namai „Matilda“), Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė (interjero namai „me2architects“) – įrengė keturis butus sostinės centre esančiame projekte „Pilies apartamentai“. Interjero dizainerės pasidalino...
Įvykiai
Nuo gegužės 6-osios Lukiškių skersgatvio dalyje – nuo Lukiškių skg. pastato Nr. 6 iki Gynėjų gatvės – įvedamas vienpusis eismas. Šie pokyčiai įvesti ilgai stebėjus ir analizavus eismo srautus šioje miesto dalyje, vairuotojų saugumą, prasilenkimo galimybes ir kitas eismo sąlygas. Įvedus naujus eismo organizavimo pokyčius, eismo sąlygos ir susisiekimo galimybės pagerės, o eismo dalyviai jausis saugesni. Lukiškių skersgatvyje bus įrengtos naujos įlaipinimo-iš...
Laisvalaikis
Kulinarinės patirtys tampa vis svarbesne kelionių dalimi. Garsas apie išskirtinius restoranus sklinda toli už miesto ir šalies ribų ir įkvepia žmones keliauti tūkstančius kilometrų tam, kad pasimėgautų autentiško patiekalo skoniu. Kuo šioje srityje gali didžiuotis Vilnius? „Go Vilnius“ parengė Vilniaus restoranų gidą „47 Flavours of Vilnius“ (liet. k. „47 Vilniaus skoniai“), kurio tikslas – patraukliai ir aiškiai pateikti informaciją apie Vilniaus geriausi...