Susitikime su Pašilaičių gyventojais sostinės meras aptarė rajono perspektyvas

Šiandien Pašilaičių gyventojai susitiko su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi ir kartu aptarė šio rajono perspektyvas, kokiais būdais galėtų pagerinti savo gyvenamąją aplinką bei kokios galimybės patiems gyventojams įsitraukti į jaukesnės kaimynystės kūrimą.

Naujas vaikų darželis

Kitąmet sostinėje bus pastatyti net 6 darželių priestatai prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys apie 900 mažųjų vilniečių. Vienas iš darželių bus statomas Pašilaičiuose, prie darželio „Gabijėlė“. Pristačius kilnojamąjį korpusą, bus įkurtos šešios papildomos darželio grupės, kurias lankys daugiau kaip 100 mažųjų vilniečių.

Pašilaičiuose atsiras nauja mokykla

Sostinės savivaldybė per artimiausius kelerius metus statys net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus Pilaitės, Verkių, Pašilaičių, Pavilnio ir Žirmūnų rajonuose. Iki 2019-ųjų pabaigos nauja progimnazija (11 tūkst. kv. m dydžio) atsiras ir Pašilaičiuose. Ji bus statoma greta dabartinės Gabijos gimnazijos, kurioje moksleiviams nebeteks mokytis dviem pamainomis, kaip iki šiol. Naujame Gabijos gimnazijos priestate mokysis apie 950 mokinių.

Tvarkomos gatvės ir kiemai

Pernai buvo sutvarkytos Vakarinė, Žemynos, Medeinos ir Gabijos gatvės. Paklota daugiau kaip 4,5 kilometro naujos asfalto dangos, pakeisti bortai. Rajone sutvarkyta ir daugiau kaip 30 kiemų Gabijos, Medeinos, Pašilaičių, Žemynos gatvėse ir Laisvės prospekte. Sutvarkyti šaligatviai J. Baltrušaičio ir Ukmergės bei įrengti nauji Laisvės prospekte ir Gabijos, Pašilaičių gatvėse.

Vasarą atsiras naujas skveras

Praėjusiais metais buvo pradėtos atnaujinti žaliosios erdvės Pilaitės, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Fabijoniškių, Pašilaičių ir kituose rajonuose. Žemynos gatvės žiedo viduje pradėti kloti nauji šaligatviai, bus pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas, pasodinta keliasdešimt šermukšnių, įvairių dekoratyvinių krūmų. Naujame skvere Pašilaičių rajono gyventojai leisti laisvalaikį galės jau šią vasarą.

Bus nutiesta nauja gatvė

Šiuo metu projektuojama Pavilnionių gatvė, kuri sujungs Vakarinį aplinkkelį ir Ukmergės gatvę. Daugiau kaip kilometro ilgio, 23 metrų pločio, 4 eismo juostų, Pavilnionių gatvės statybos darbus ketinama pradėti jau kitąmet. Taip pat šioje gatvėje bus nutiestas ir tokio pat ilgio dviračių takas.

Patogesnis susisiekimas viešuoju transportu

Pernai rudenį atsiradus tiesioginei viešojo transporto jungčiai tarp Perkūnkiemio ir Pašilaičių, bei pritaikius Perkūnkiemio gatvę viešojo transporto eismui ja pradėjo važiuoti viešasis transportas. Dabar šio rajono gyventojai gali patogiai ir greitai pasiekti artimiausius rajonus – Pašilaičius ir Šeškinę – bei nuvykti į miesto centrą vedančius persėdimo taškus. Gyventojų patogumui Perkūnkiemio gatvėje buvo įrengtos ir trys viešojo transporto stotelės.

Bus atnaujintos šunų vedžiojimo aikštelės

Pavasarį planuojama atnaujinti dvi šunų vedžiojimo aikšteles Žemynos ir Medeinos gatvėse. Aikštelės bus aptvertos nauja tvora, jose pastatyti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės.

Naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Šiemet gyventojai jau galės džiaugtis pabaigtu dviračių taku ir naujais šaligatviais palei Laisvės prospektą nuo Sodros iki Ateities g. - pernai pradėti darbai didžiąja dalimi baigti ir liko sutvarkyti vos keletą trumpų atkarpų. Jau vasarą planuojama pradėti tvarkyti takus palei Justiniškių gatvę. Be to, šiemet taip pat bus suprojektuoti dviračių takai palei Ukmergės gatvę nuo Vakarinio aplinkkelio iki Konstitucijos prospekto, o darbai prasidės kitąmet.

Pašilaičiuose sodinami medžiai

Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje pernai pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140. Pernai Žemynos gatvėje buvo pasodinta 24 medžiai – liepos ir beržai. Šiemet ketinama pasodinti keliasdešimt šermukšnių ir dekoratyvinių krūmų.

Naujos vaikų žaidimo aikštelės mažiesiems

Per dvejus metus savivaldybė Pašilaičiuose planuoja įrengti net 10 vaikų žaidimo aikštelių pritaikytų skirtingo amžiaus mažiesiems vilniečiams – Pašilaičių, Gabijos, Žemynos ir kitose gatvėse. Pernai dvi vaikų žaidimo aikštelės skirtos vaikams iki 6 metų ir 6-12 metų amžiaus vaikams buvo įrengtos Medeinos gatvėje.

Pašilaičiuose atsiras naujas sporto kompleksas

Šiuo metu Pašilaičiuose, šalia Žemynos progimnazijos, projektuojamas 3 krepšinio salių priestatas. Skaičiuojama, kad pastačius naują 4 000 kv. metrų sporto kompleksą juo galės naudotis ne mažiau kaip 1 200 mokinių. Jame planuojama įrengti išstumiamas 1300 vietų tribūnas, tad kompleksu patogiai naudotis galės įvairių sporto šakų atstovai. Komplekso įrengimo darbus planuojama pradėti kitąmet ir pabaigti iki 2020 metų.

Pernai buvo atnaujintos dvi krepšinio aikštelės Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje. Krepšinio aikštelėse buvo atnaujinta danga. Šiemet planuojama sutvarkyti krepšinio aikštelę esančią Gabijos ir Pavilnionių gatvių sankryžoje.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Pašilaičių rajone yra 59 kaimynija (56, 6 ha plote), kuriose gyvena apie 22 tūkst. gyventojų. Savivaldybė skiria net 100 mln. eurų norintiems susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus Vilniuje taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Vilniaus meras pakvietė Pilaitės gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos

Pašilaičiai plėtra
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sportas
Vilniaus „Žalgiris“ išsiskyrė su 23-ejų saugu Simonu Urbiu, su kuriuo sutartis nutraukta abipusiu susitarimu. Šiame sezone prie sostinės klubo prisijungęs S.Urbys A lygoje į aikštę žengė septynis kartus, tačiau startinėje „Žalgirio“ sudėtyje pasirodė tik kartą. Iš viso jis aikštėje praleido 137 minutes ir įvarčiais nepasižymėjo. Tuo tarpu vilkėdamas „Žalgirio B“ aprangą jis per šešis mačus Pirmoje lygoje įmušė penkis įvarčius. Dėkojame futbolininkui už pro...
Verslas
Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ atstovai skelbia pirmąjį šių metų pusmetį sulaukę beveik šeštadaliu daugiau klientų, o pavieniais mėnesiais buvo matomas ir 30 proc. viršijantis srautų kilimas. Pasak prekybos centro valdytojų, tokius rezultatus lėmė „Robotų miesto“ parodos bei naktinio išpardavimo sėkmė, taip pat 11 naujų parduotuvių. Nuomininkų apyvarta dėl padidėjusio klientų srauto pirmoje 2019 m. pusėje išaugo apie 24 proc. „Šiemet buvome užsibrėžę ti...
Dėmesio!
Ruošiantis rudens sezonui savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ jau antrus metus iš eilės kviečia pačius keleivius prisidėti prie viešojo transporto eismo tvarkaraščių sudarymo. Nuo liepos 25 d. interneto tinklalapyje www.stops.lt keleiviai ras informaciją apie planuojamus viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimus, o taip pat patys galės teikti pasiūlymus jų korekcijoms. „Planuodami tvarkaraščius stengiamės išgirsti pačių keleivių poreikius – tęsiame...
Įvykiai
Šalia Vilniaus oro uosto teritorijos šiais metais iškils visuomenei skirta lėktuvų stebėjimo (angl. „planespotting“) aikštelė. Statybos darbų rangos sutartis pasirašyta su kompanija „Ginstata“, kuri dar iki šių metų spalio vidurio užbaigs darbus oro uosto sklype ir įrengs išskirtinį objektą. „Aviacijos mėgėjų gretos sparčiai pilnėja ne tik globaliai, bet ir Lietuvoje, o tai reiškia, kad ir poreikis turėti vietą, kurioje galima patogiai stebėti kylančius ir...
Kultūra
Liepos 25 d. 20 val. muzikinio klubo „Artistai“ vasaros terasoje skambės dainuojamoji ir skaitomoji poezija. Geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT“ kvies pasitikti savo vienuoliktąjį gimtadienį pakiliai ir turiningai. Dainomis bei eilėmis Bardai LT komandą sveikins žinomi teatro aktoriai, muzikos kūrėjai ir jauni atlikėjai. Scenoje po ilgos pertraukos pasirodys, kiek pristabdęs aktyvią koncertinę veiklą, kompozitorius Andrius Kulikauskas. Taip pat savo autor...
Kriminalai
Šiandien 15.32 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Prūsų g. 14 iš buto 5-ame aukšte virsta dūmai. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai).
Sportas
Sekmadienį Vilniuje vyko ilgų nuotolių bėgimo šventė. Vingio parke keli šimtai sportininkų varžėsi Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo renginyje, o Lietuvos čempionais tapę bėgikai užfiksavo įspūdingus rezultatus. 100 km bėgime sportininkai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų. Čempionu užtikrintai tapo vos antrą kartą tokią distanciją įveikęs Evaldas Nausėda. Jis finišavo per 6 val. 54 min. 59 sek. Tai yra antras n...
Įvykiai
To dar nebuvo: Vilniaus Vakarinio aplinkkelio ir Neries krantinės šlaituose šeimininkauja žolę šienaujantis robotas. Pusė tonos sveriantis naujas robotas žoliapjovė vidutiniškai per valandą nušienauja daugiau kaip 5 tūkst. kv. m teritorijos, per visą dieną įveikia apie 40 tūkst. kv. metrų – tai prilygsta 6 futbolo aikštėms. Robotizuotos vejapjovės privalumas – juda visomis kryptimis ir gali nušienauti didesnius nei 60 laipsnių statumo šlaitus, kuriuose žmo...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia socialiai remtinus studentus kreiptis dėl galimybės gauti socialinį ar išsinuomoti Savivaldybei priklausantį būstą. Studentai, teikiantys prašymą dėl įrašymo į Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąrašą gauti kompensaciją, turi tenkinti šias sąlygas: – kurių gaunamų pajamų per metus ar turimo turto dydžiai neviršija teisės aktų nustatytų ribinių dydžių (asmens be šeimos grynosios metinės pajamos...