Susitikime su Pašilaičių gyventojais sostinės meras aptarė rajono perspektyvas

Šiandien Pašilaičių gyventojai susitiko su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi ir kartu aptarė šio rajono perspektyvas, kokiais būdais galėtų pagerinti savo gyvenamąją aplinką bei kokios galimybės patiems gyventojams įsitraukti į jaukesnės kaimynystės kūrimą.

Naujas vaikų darželis

Kitąmet sostinėje bus pastatyti net 6 darželių priestatai prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys apie 900 mažųjų vilniečių. Vienas iš darželių bus statomas Pašilaičiuose, prie darželio „Gabijėlė“. Pristačius kilnojamąjį korpusą, bus įkurtos šešios papildomos darželio grupės, kurias lankys daugiau kaip 100 mažųjų vilniečių.

Pašilaičiuose atsiras nauja mokykla

Sostinės savivaldybė per artimiausius kelerius metus statys net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus Pilaitės, Verkių, Pašilaičių, Pavilnio ir Žirmūnų rajonuose. Iki 2019-ųjų pabaigos nauja progimnazija (11 tūkst. kv. m dydžio) atsiras ir Pašilaičiuose. Ji bus statoma greta dabartinės Gabijos gimnazijos, kurioje moksleiviams nebeteks mokytis dviem pamainomis, kaip iki šiol. Naujame Gabijos gimnazijos priestate mokysis apie 950 mokinių.

Tvarkomos gatvės ir kiemai

Pernai buvo sutvarkytos Vakarinė, Žemynos, Medeinos ir Gabijos gatvės. Paklota daugiau kaip 4,5 kilometro naujos asfalto dangos, pakeisti bortai. Rajone sutvarkyta ir daugiau kaip 30 kiemų Gabijos, Medeinos, Pašilaičių, Žemynos gatvėse ir Laisvės prospekte. Sutvarkyti šaligatviai J. Baltrušaičio ir Ukmergės bei įrengti nauji Laisvės prospekte ir Gabijos, Pašilaičių gatvėse.

Vasarą atsiras naujas skveras

Praėjusiais metais buvo pradėtos atnaujinti žaliosios erdvės Pilaitės, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Fabijoniškių, Pašilaičių ir kituose rajonuose. Žemynos gatvės žiedo viduje pradėti kloti nauji šaligatviai, bus pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas, pasodinta keliasdešimt šermukšnių, įvairių dekoratyvinių krūmų. Naujame skvere Pašilaičių rajono gyventojai leisti laisvalaikį galės jau šią vasarą.

Bus nutiesta nauja gatvė

Šiuo metu projektuojama Pavilnionių gatvė, kuri sujungs Vakarinį aplinkkelį ir Ukmergės gatvę. Daugiau kaip kilometro ilgio, 23 metrų pločio, 4 eismo juostų, Pavilnionių gatvės statybos darbus ketinama pradėti jau kitąmet. Taip pat šioje gatvėje bus nutiestas ir tokio pat ilgio dviračių takas.

Patogesnis susisiekimas viešuoju transportu

Pernai rudenį atsiradus tiesioginei viešojo transporto jungčiai tarp Perkūnkiemio ir Pašilaičių, bei pritaikius Perkūnkiemio gatvę viešojo transporto eismui ja pradėjo važiuoti viešasis transportas. Dabar šio rajono gyventojai gali patogiai ir greitai pasiekti artimiausius rajonus – Pašilaičius ir Šeškinę – bei nuvykti į miesto centrą vedančius persėdimo taškus. Gyventojų patogumui Perkūnkiemio gatvėje buvo įrengtos ir trys viešojo transporto stotelės.

Bus atnaujintos šunų vedžiojimo aikštelės

Pavasarį planuojama atnaujinti dvi šunų vedžiojimo aikšteles Žemynos ir Medeinos gatvėse. Aikštelės bus aptvertos nauja tvora, jose pastatyti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės.

Naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Šiemet gyventojai jau galės džiaugtis pabaigtu dviračių taku ir naujais šaligatviais palei Laisvės prospektą nuo Sodros iki Ateities g. - pernai pradėti darbai didžiąja dalimi baigti ir liko sutvarkyti vos keletą trumpų atkarpų. Jau vasarą planuojama pradėti tvarkyti takus palei Justiniškių gatvę. Be to, šiemet taip pat bus suprojektuoti dviračių takai palei Ukmergės gatvę nuo Vakarinio aplinkkelio iki Konstitucijos prospekto, o darbai prasidės kitąmet.

Pašilaičiuose sodinami medžiai

Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje pernai pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140. Pernai Žemynos gatvėje buvo pasodinta 24 medžiai – liepos ir beržai. Šiemet ketinama pasodinti keliasdešimt šermukšnių ir dekoratyvinių krūmų.

Naujos vaikų žaidimo aikštelės mažiesiems

Per dvejus metus savivaldybė Pašilaičiuose planuoja įrengti net 10 vaikų žaidimo aikštelių pritaikytų skirtingo amžiaus mažiesiems vilniečiams – Pašilaičių, Gabijos, Žemynos ir kitose gatvėse. Pernai dvi vaikų žaidimo aikštelės skirtos vaikams iki 6 metų ir 6-12 metų amžiaus vaikams buvo įrengtos Medeinos gatvėje.

Pašilaičiuose atsiras naujas sporto kompleksas

Šiuo metu Pašilaičiuose, šalia Žemynos progimnazijos, projektuojamas 3 krepšinio salių priestatas. Skaičiuojama, kad pastačius naują 4 000 kv. metrų sporto kompleksą juo galės naudotis ne mažiau kaip 1 200 mokinių. Jame planuojama įrengti išstumiamas 1300 vietų tribūnas, tad kompleksu patogiai naudotis galės įvairių sporto šakų atstovai. Komplekso įrengimo darbus planuojama pradėti kitąmet ir pabaigti iki 2020 metų.

Pernai buvo atnaujintos dvi krepšinio aikštelės Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje. Krepšinio aikštelėse buvo atnaujinta danga. Šiemet planuojama sutvarkyti krepšinio aikštelę esančią Gabijos ir Pavilnionių gatvių sankryžoje.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Pašilaičių rajone yra 59 kaimynija (56, 6 ha plote), kuriose gyvena apie 22 tūkst. gyventojų. Savivaldybė skiria net 100 mln. eurų norintiems susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus Vilniuje taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Vilniaus meras pakvietė Pilaitės gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos

Pašilaičiai plėtra
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...
Sveikata
Ilgai lauktas pavasaris vis dažniau džiugina mus šiluma ir kviečia mėgautis pirmaisiais saulės spinduliais, tačiau Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto doktorantė, Infekcinių ligų ir dermatovenerologijos klinikos gydytoja Inga Kisielienė perspėja, kad saulė gali būti ne tik maloni, bet ir kenksminga. Vienas svarbiausių odos priežiūros būdų yra apsauga nuo saulės, tačiau ar tikrai žinome, kaip saugotis? Atšilus orams, dermatologai vis garsiau kalb...
Laisvalaikis
Keptas ėriukas, kiaušiniais įdaryti tartai ar džiovintų vaisių pyragai – tai lietuviams vis dar neatrasti Velykų patiekalai, kuriais didžiuojasi įvairios Europos šalys. „Per Velykas dažnas lietuvis ruošia cepelinus, balandėlius, o desertui patiekia šakočius. Ir nors tai yra neatsiejama lietuviškosios virtuvės dalis, šiemet kviečiu pasižvalgyti po kitas Europos šalis ir atrasti kiek kitokią Velykų virtuvę“, – teigia šefas Gian Luca Demarco ir dalinasi įžval...
Įvykiai
Prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Vilniuje ketvirtadienį vėl buvo pakabinta karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta. Kontroversiškai dėl veiksmų Antrojo pasaulinio karo metais vertinamo J. Noreikos atminimo lentą praėjusią savaitę kūju sudaužė Stanislovas Tomas, nesėkmingai siekęs kandidatuoti į Europos Parlamentą. Prie Vrublevskių bibliotekos ketvirtadienio popietę būriavosi keliolika žmonių, apžiūrėję krovininiame aut...
Transportas
Nuo šiol Vilniuje kursuos autobusai, pavadinti Pagauk mane, Vytis, Ponas Autobusas, Armonika, Serbentas vardais, ir troleibusai, kuriems suteikti Erdvėlaivis, Ilgaūsis, Žaibas, Dūzgius, Karavanas vardai. Taip SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darkart primena apie rekordinį viešojo transporto atnaujinimą sostinėje, o jo dar neišbandžiusius kviečia gaudyti „pakrikštytus“ ir visus kitus naujuosius autobusus bei troleibusus, kur...