User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (9-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Tarpukario Lietuvos reklama“

Tarpukario Lietuvos reklamos paroda – tai tęstinis, 2015 m. sėkmingai išleistos knygos „Tarpukario Lietuvos reklama“ projektas. Knyga dėl iki šiol mažai nagrinėtos temos ir išskirtinio dizaino sulaukė didelių simpatijų tiek iš paskirų skaitytojų, tiek iš įvairių kultūros sričių profesionalų. Knygos pirmasis tiražas išgraibstytas dar 2015 metais.

Minint atkurtos Lietuvos 100-metį, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su knygos autoriumi Ramūnu Minkevičiumi kviečia į nemokamą Tarpukario Lietuvos reklamos parodą, kuri pristatys epiškiausias ir ryškiausias tarpukario Lietuvos reklamas.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Vasario 26 d. 12 val.

2. Paskaita „Transhumanizmas: žmogaus prigimtis ir jos keitimas“

Gyvename laikais, kai pagrindiniai politiniai klausimai vis dažniau tiesiogiai susiejami su pačia žmogaus esme ir jo prigimtimi. Valstybių politikai ar nerinkti teisėjai teigia turintys galią vienu sprendimu apibrėžti visą mūsų esybę ir pasakyti, kas yra žmogus. Žmogaus prigimtis virto politika, o politika - galia apspręsti žmogaus prigimtį. Tuo tarpu žmogaus protu sukurtos neregėtų galimybių naujosios technologijos leidžia mąstyti apie dar didesnį virsmą - galimybę peržengti savo žmogiškumą ir sukurti naują, tobulesnę, nuo moralinių suvaržymų ir etikos išvaduotą rūšį, valdomą niekad neklystančių kompiuterių sprendimų.

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į kun. Edmundo Naujokaičio paskaitą „Žmogaus prigimtis ir jos keitimas. Transhumanizmo ideologija“, kurioje bus nuodugniai išdėstyta vis populiarėjanti intelektualų tarpe transhumanizmo ideologija ir pristatyti krikščioniškąją civilizaciją grindę, tačiau mūsų dienomis gerokai primiršti tomizmo filosofijos principai, ilgą laiką tvirtai gynę žmogaus prigimtį nuo tapimo politikos ar galios svertų instrumentu.

Kur? VU Filosofijos fakultetas Universiteto g. 9

Kada? Vasario 28 d. 17:30 val.

3. „12 P.M.“ Atidarymo koncertas I Didžiojoje salėje

PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS DIENOS – ATIDARYMO KONCERTAS, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti Dalyvauja LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros orkestras Orkestro vadovas prof. dr. Robertas Beinaris Dirigentas doc. Egidijus Ališauskas Grupių vadovai: lekt. Rimvydas Savickas, asist. Linas Rupšlaukis Kuratorius Rapolas Šileikis Solistas LMTA absolventas Ugnius Dičiūnas (obojus) Koncertą veda Justė Jankauskaitė Programoje: M. K. Čiurlionis, J. Pakalnis, E. Balsys, V. Striaupaitė-Beinarienė.

Kur? LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

4. Katatonia / Vilnius

Vasario 28-ąją KATATONIA lies savo tamsiai svajingus akordus „Lofte“. Grupė koncerto metu pristatys praeitais metais išleistą ir puikiai tiek klausytojų, tiek kritikų įvertintą albumą „Old Hearts Fall“. Iš šio koncerto gali tikėtis daug – ir tikrai neliksi nusivylęs.

Kur? LOFTAS

Kada? Vasario 28 d. 19 val.

5. Dirbtiniai žemės palydovai: ką naujo gali pasiūlyti pasauliui?

Nuo pirmųjų dirbtinių Žemės palydovų paleidimo praėjo daugiau nei 60 metų. Vasario 28 dieną drauge su Laurynu Mačiuliu pažvelgsime, kokią technologinę pažangą pavyko pasiekti žmonijai šioje srityje, kokias naujausias technologijas ir paslaugas galės teikti palydovai per artimiausią dešimtmetį, kaip mažieji palydovai transformavo kosmoso pramonę ir su kokias naujais iššūkiais susiduria šiuolaikinių palydovų kūrėjai.

Kur? Theobromine chocolatier Vokiečių g. 18A

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

6. Už pulto: Garbanotas Bosistas

Šarmingai garbanoti „Garbanoto Bosisto“ vaikinai neseniai surado savo vietą – išleido antrąjį albumą „Room for You“. Kai groja, jie groja nesvarbu kur, nesvarbu kokia kalba, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui. Ir groja ne tik gitaromis. Savo kruopščiai prafiltruotą muzikinę selekciją grupė pristatys pirmą pavasario naktį – likus savaitei iki jų pasirodymo su skandinavų nostalgikais „Liima“.

Už pulto, tai atlikėjų bei grupių vakarai, kai jie vienam vakarui tampa diskšokėjais. Neišsenkančios muzikinės selekcijos bei ekspermentai leis kiekvienam pasinerti į savo mėgstamo atlikėjo ar grupės muzikinę kelionę.

Kur? PERONAS Geležinkelio g. 6

Kada? Kovo 1 d. 21 val.

7. Baltijos šalių orkestrų festivalis

Baltijos šalių orkestrų festivalio uždarymo vakarą papuoš garsi muzikų pora – pianistai Anna ir Lukas Geniušai. Vilniaus kongresų rūmų scenoje jie kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, atliks net tris fortepijoninius kūrinius – du solo koncertus fortepijonui ir koncertą dviem fortepijonams.

Kur? Kongresų rūmai

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

8. Operos „Post Futurum“ premjera

Šios operos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui, autoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, rašytojas Sigitas Parulskis ir režisierius Oskaras Koršunovas bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Žinant šių trijų menininkų kūrybos braižą, aišku, kad būsimoje operoje netrūks aštrumo, ironijos ir sarkazmo tiek muzikoje, tiek tekste, tiek režisūriniuose sprendimuose.

Kur? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Kada? Kovo 2 d. 18:30 val.

9. Kaziuko mugė 2018

Šimtmečio KAZIUKO MUGĖ Vilniaus senamiestį spalvomis, kvapais ir garsais užlies jau Kovo 2-4 dieną. Žadame Jums ypatingų šimtmečio reginių, pramogų visai šeimai ir puikios pavasarėjančio miesto nuotaikos!

Kur? Vilniaus senamiestis

Kada? Kovo 2-5 d.

10. RŪTA | Premjera

Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, leidžiantis užmesti akį į Rūtos kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę ir pasiruošimo varžyboms procesą.

Kur? Kino teatras Pasaka

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

renginiaiVilniuje koncertaiVilniuje kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ vadovai surado dar vieną trūkstamą detalę komandos komplektacijos dėlionėje. Sostinės klubas pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu. 23 metų P. Moreris kilęs iš Katalonijos ir futbolo pagrindų mokėsi šio regiono komandose, tarp jų ir FC „Barcelona“ bei „Espanyol“, taip pat žaidė Anglijos „Premier“ lygos klubo „Swansea“ jaunimo ekipoje. Pastaruosius ketverius metus jis rungtyniavo Norvegijos pirmenybėse „Sandefjord“ gretose. ...
Laisvalaikis
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai – buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis. 1801 m. caro valdžios nugriautų Žemutinės pilies rūmų atkūrimo idėja gimė apie 1987 m. Tuomet pradėti kompleksiniai moksliniai buvusių rūmų tyrimai. Siekiant gauti visuomenės paramą, rezidencinis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pastatas pavadintas – Valdovų rūmų vardu. 1994 m. buvo paskelbtas Valdovų rūmų atkūrimo koncepcijos konkursas. 2002 m. pradėti rūmų atkūrimo dar...
Įvykiai
„Aš nemėgstu atrakcionų. Aš juose labai lengvai apsiverkiu, apsivemiu, suprakaituoju. Supratimas, kad tai tokia paradoksali situacija, kai esu taip šalia šio reiškinio ir palaikau kritišką distanciją su juo, mane privertė tyrinėti atrakcionus pirmiausia filosofiniu požiūriu, kol nutariau savo meninius tyrinėjimus paversti kūnu – pradėjau kurti įvairiausius atrakcionus, kaip savotiškus minties eksperimentus“, – sako Londono karališkojo menų koledžo doktoran...
Įvykiai
Vienas unikaliausių Europoje Vilniaus senamiestis atveria savo paslaptingus uždarus kiemelius smalsiems ir besidomintiems istorija lankytojams. Sostinės meras Remigijus Šimašius neseniai laiškais pakvietė Senamiesčio gyventojus tapti savo miesto ambasadoriais – atverti uždarus, savitą istoriją pasakojančius kiemelius miesto svečiams ir vilniečiams. Kiemeliuose slypi kelių amžių mūrų, miesto vartų liekanos ir kiti lobiai. Iniciatyva atverti kiemelius idėja...
Visus lietuvių kalbos mylėtojus kovo 8 d. 11 val. kviečiame rašyti jau 12-ąjį Nacionalinį diktantą. Sostinėje savo lietuvių kalbos žinias bus galima pasitikrinti miesto savivaldybėje ir 6 ugdymo įstaigose. Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai diktanto rašymą organizuoja visoje Lietuvoje. Diktantą bus galima rašyti Vilniaus miesto savivaldybėje Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3, II aukštas) bei keliose Vilniaus miesto bendrojo ugdym...
Įvykiai
Naujai suremontuotų ir šiuolaikiškai įrengtų patalpų atidarymas Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete virto tikra švente bendruomenei. Administracijos darbuotojai, dėstytojai, studentai, darbus atlikę rangovai ir kiti susirinkę svečiai nuoširdžiai džiaugėsi reikšmingais infrastruktūros pokyčiais. „Tai puiki dovana visam Vilniaus universitetui artėjančio 440 metų jubiliejaus proga“, – teigė dekanas prof. Algirdas Utkus. 2018 m. atlikus iš Chemijos...
Gamta
Penktadienį nebus šilta, orus lems anticiklonas, kuris naktį atneš dviženklę minusinę temperatūrą. Tačiau jau šeštadienio dieną temperatūra pradės sparčiau kilti.  Penktadienį orus lems anticiklonas, Lietuva liks šaltojoje jo pusėje, tad nebus šilta. Diena bus saulėta ir giedra, plonų debesų pasitaikys tik vietomis, kritulių nenumatoma, kai kur išsilaikys plikledis. Temperatūra dieną svyruos nuo 0 iki 4 laipsnių šalčio, pūs vidutinio stiprumo šiaurinių kry...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nuo kovo 1 d. klientus aptarnaus moderniose patalpose, kurios įrengtos naujame verslo centre (Spaudos g. 6). Naują pastatą, esantį Viršuliškių ir Pilaitės mikrorajonų sankirtoje, VŠT pasirinko atsižvelgdama į patogias susisiekimo sąlygas ir galimybę gyventojams vienoje miesto vietoje susitvarkyti įvairius klausimus, susijusius su komunalinėmis paslaugomis. Į šį pastatą perskels ir dalis kitų...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl AB „Amber Grid“ vykdomų įrangos darbų penktadienį aplinkos ore jausis odoranto (specifinis kvapiųjų medžiagų) kvapas. Odorantas – tai medžiaga, suteikianti bekvapėms kurui naudojamoms nuodingosioms dujoms savitą kvapą, vartojama, norint užtikrinti saugumą, teigiama žodyne. Taip pat ši medžiaga naudojama patalpų orui gaivinti. Kvapas sveikatai nepavojingas.