Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (9-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Tarpukario Lietuvos reklama“

Tarpukario Lietuvos reklamos paroda – tai tęstinis, 2015 m. sėkmingai išleistos knygos „Tarpukario Lietuvos reklama“ projektas. Knyga dėl iki šiol mažai nagrinėtos temos ir išskirtinio dizaino sulaukė didelių simpatijų tiek iš paskirų skaitytojų, tiek iš įvairių kultūros sričių profesionalų. Knygos pirmasis tiražas išgraibstytas dar 2015 metais.

Minint atkurtos Lietuvos 100-metį, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su knygos autoriumi Ramūnu Minkevičiumi kviečia į nemokamą Tarpukario Lietuvos reklamos parodą, kuri pristatys epiškiausias ir ryškiausias tarpukario Lietuvos reklamas.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Vasario 26 d. 12 val.

2. Paskaita „Transhumanizmas: žmogaus prigimtis ir jos keitimas“

Gyvename laikais, kai pagrindiniai politiniai klausimai vis dažniau tiesiogiai susiejami su pačia žmogaus esme ir jo prigimtimi. Valstybių politikai ar nerinkti teisėjai teigia turintys galią vienu sprendimu apibrėžti visą mūsų esybę ir pasakyti, kas yra žmogus. Žmogaus prigimtis virto politika, o politika - galia apspręsti žmogaus prigimtį. Tuo tarpu žmogaus protu sukurtos neregėtų galimybių naujosios technologijos leidžia mąstyti apie dar didesnį virsmą - galimybę peržengti savo žmogiškumą ir sukurti naują, tobulesnę, nuo moralinių suvaržymų ir etikos išvaduotą rūšį, valdomą niekad neklystančių kompiuterių sprendimų.

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į kun. Edmundo Naujokaičio paskaitą „Žmogaus prigimtis ir jos keitimas. Transhumanizmo ideologija“, kurioje bus nuodugniai išdėstyta vis populiarėjanti intelektualų tarpe transhumanizmo ideologija ir pristatyti krikščioniškąją civilizaciją grindę, tačiau mūsų dienomis gerokai primiršti tomizmo filosofijos principai, ilgą laiką tvirtai gynę žmogaus prigimtį nuo tapimo politikos ar galios svertų instrumentu.

Kur? VU Filosofijos fakultetas Universiteto g. 9

Kada? Vasario 28 d. 17:30 val.

3. „12 P.M.“ Atidarymo koncertas I Didžiojoje salėje

PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS DIENOS – ATIDARYMO KONCERTAS, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti Dalyvauja LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros orkestras Orkestro vadovas prof. dr. Robertas Beinaris Dirigentas doc. Egidijus Ališauskas Grupių vadovai: lekt. Rimvydas Savickas, asist. Linas Rupšlaukis Kuratorius Rapolas Šileikis Solistas LMTA absolventas Ugnius Dičiūnas (obojus) Koncertą veda Justė Jankauskaitė Programoje: M. K. Čiurlionis, J. Pakalnis, E. Balsys, V. Striaupaitė-Beinarienė.

Kur? LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

4. Katatonia / Vilnius

Vasario 28-ąją KATATONIA lies savo tamsiai svajingus akordus „Lofte“. Grupė koncerto metu pristatys praeitais metais išleistą ir puikiai tiek klausytojų, tiek kritikų įvertintą albumą „Old Hearts Fall“. Iš šio koncerto gali tikėtis daug – ir tikrai neliksi nusivylęs.

Kur? LOFTAS

Kada? Vasario 28 d. 19 val.

5. Dirbtiniai žemės palydovai: ką naujo gali pasiūlyti pasauliui?

Nuo pirmųjų dirbtinių Žemės palydovų paleidimo praėjo daugiau nei 60 metų. Vasario 28 dieną drauge su Laurynu Mačiuliu pažvelgsime, kokią technologinę pažangą pavyko pasiekti žmonijai šioje srityje, kokias naujausias technologijas ir paslaugas galės teikti palydovai per artimiausią dešimtmetį, kaip mažieji palydovai transformavo kosmoso pramonę ir su kokias naujais iššūkiais susiduria šiuolaikinių palydovų kūrėjai.

Kur? Theobromine chocolatier Vokiečių g. 18A

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

6. Už pulto: Garbanotas Bosistas

Šarmingai garbanoti „Garbanoto Bosisto“ vaikinai neseniai surado savo vietą – išleido antrąjį albumą „Room for You“. Kai groja, jie groja nesvarbu kur, nesvarbu kokia kalba, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui. Ir groja ne tik gitaromis. Savo kruopščiai prafiltruotą muzikinę selekciją grupė pristatys pirmą pavasario naktį – likus savaitei iki jų pasirodymo su skandinavų nostalgikais „Liima“.

Už pulto, tai atlikėjų bei grupių vakarai, kai jie vienam vakarui tampa diskšokėjais. Neišsenkančios muzikinės selekcijos bei ekspermentai leis kiekvienam pasinerti į savo mėgstamo atlikėjo ar grupės muzikinę kelionę.

Kur? PERONAS Geležinkelio g. 6

Kada? Kovo 1 d. 21 val.

7. Baltijos šalių orkestrų festivalis

Baltijos šalių orkestrų festivalio uždarymo vakarą papuoš garsi muzikų pora – pianistai Anna ir Lukas Geniušai. Vilniaus kongresų rūmų scenoje jie kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, atliks net tris fortepijoninius kūrinius – du solo koncertus fortepijonui ir koncertą dviem fortepijonams.

Kur? Kongresų rūmai

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

8. Operos „Post Futurum“ premjera

Šios operos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui, autoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, rašytojas Sigitas Parulskis ir režisierius Oskaras Koršunovas bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Žinant šių trijų menininkų kūrybos braižą, aišku, kad būsimoje operoje netrūks aštrumo, ironijos ir sarkazmo tiek muzikoje, tiek tekste, tiek režisūriniuose sprendimuose.

Kur? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Kada? Kovo 2 d. 18:30 val.

9. Kaziuko mugė 2018

Šimtmečio KAZIUKO MUGĖ Vilniaus senamiestį spalvomis, kvapais ir garsais užlies jau Kovo 2-4 dieną. Žadame Jums ypatingų šimtmečio reginių, pramogų visai šeimai ir puikios pavasarėjančio miesto nuotaikos!

Kur? Vilniaus senamiestis

Kada? Kovo 2-5 d.

10. RŪTA | Premjera

Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, leidžiantis užmesti akį į Rūtos kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę ir pasiruošimo varžyboms procesą.

Kur? Kino teatras Pasaka

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

renginiaiVilniuje koncertaiVilniuje kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Tai vienas seniausių paminklų Vilniuje, Maironio gatvėje, netoli tilto į Užupį, stovintis paminklas skirtas 16-mečiam berniukui, kuris potvynio metu gelbėdamas patvinusioje Vilnelėje žydų mažą berniuką, tačiau abu nuskendo. Miesto taryba po tragedijos pradėjo rinkti lėšas paminklui krikščioniško pasiaukojimo pagrindu įamžinti. Į antkapį panašus paminklas atidengtas 1934 m. Tai nedidelis, iš tamsaus granito nukaltas paminklas, kurio viršuje yra Aušros Vartų...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos 2019-2020 m. sezoną pradės rugsėjo 21 dieną, namuose vyksiančia dvikova prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.  Po savaitės, rugsėjo 28 dieną, „Rytas“ Vilniuje susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“. Antrosios rungtynės su uostamiesčio komanda „Švyturio“ arenoje įvyks lapkričio 24 dieną. Pirmoji vilniečių akistata su Kauno „Žalgiriu“ įvyks spalio 20 dieną, „Siemens“ arenoje. Paskutinį reguliariojo sezono „El Classico“ m...
Įvykiai
Paskutinį vis dar lepinančios vasaros šeštadienį, rugpjūčio 31 dieną, Katedros aikštę užlies lietuvių publikai puikiai pažįstamos ir itin pamėgtos užsienio bei lietuvių atlikėjų grupės. Vilniaus širdį privers smarkiau plakti kosmopolitų kompanija, kurią vienija vitališkas ir stilistiškai margas laužytų ritmų, drum’n’bass, flamenko, balkanų ir kitokios „world“ muzikos bei energingo klubinio skambesio mišinys – tai grupė „N.O.H.A.“. Po šios grupės koncerto į...
Įvykiai
Jei per artimiausias išeigines ištrūkti iš miesto nepavyks, sostinė savaitgaliui turi paruošusi ne vieną dėmesio vertą renginį. Pramogų spektras iš tiesų platus: nuo sportinių veiklų iki koncertų ir ekskursijų. Tad savaitgalį namuose nelindėkite – priešaky dvi spalvingos dienos, tad bent vieną jų įsitraukite į veiklas, skirtas ir mažiems, ir vyresniems nuotykių ieškotojams mieste. Šalies dviratininkus subursiantis „IKI Velomaratonas“ Rugpjūčio 18 d., sekma...
Įvykiai
Jau rugpjūčio 22 dieną Vilniuje startuoja registracija į plaukimo mokymosi grupes. Vilniaus miestas kviečia mokytis plaukti ir savo įgūdžius tobulinti 7-15 metų vaikus. Prisiminus birželio mėnesį finišavusį projektą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurio metu plaukti Lietuvos sostinėje mokėsi 2430 antrokų, neabejojama, kad naujos grupės bus užpildytos labai greitai. VšĮ „Sveikas miestas“, administruojantis naująjį Fabijoniškių baseiną, siekia...
Kriminalai
Rugpjūčio 14 d. 00 val. 40 min. Vilniuje, T. Ševčenkos g. viešbučio kambaryje pas merginą (gimusi 1991m.) buvo rasti 5 vnt folijos lankstinukų su viduje esančiais milteliais, kaip įtariama narkotinė medžiaga. Rugpjūčio 14 d. 10 val. 20 min. Vilniaus r., Raudondvario k., Žirgų g., įmonei UAB „YIT Lietuva", atliekant kelio kasimo darbus, rasta žmogaus kaukolė ir kaulų dalys. Aplinkybės aiškinamos. 2019-08-14 22 val.45 val. Vilniuje, Stoties g. prie kavinės -...
Įvairios
Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta. Statybos paslaugų koncerno YIT vykdantysis viceprezidentas miestų plėtrai Juha Kostiainen sako, kad tokį modelį šiandien keičia „20 minučių miesto“ koncepcija, kurios idėja – visų gyventojui reikiamų paslaugų nuo namų ir darbovietės pasiek...
Įvykiai
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB “Vilniaus nacionalinis stadionas” skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso. Teisėjų atrankos kolegija, susipažinusi su skundo argumentais, nusprendė, kad skunde nekeliama tokių teisės klausimų, kurie atitiktų bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus. Teisėjų atrankos kolegijos vertinimu, skundo argument...
Savivalda
Šiemet sostinės savivaldybė planuoja įrengti iš viso 50 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Naujomis net 25 vaikų žaidimo aikštelėmis jau džiaugiasi Antakalnio, Verkių, Lazdynų, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Naujamiesčio, Karoliniškių rajonų mažieji vilniečiai, o iki metų pabaigos aikštelės pradžiugins ir kituose rajonuose gyvenančius vaikus. „Vaikų žaidimų aikštelė – universali erdvė, kurioje yra ugdomi ne tik vaikų socialiniai įgūdžiai, bet...