Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (9-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Tarpukario Lietuvos reklama“

Tarpukario Lietuvos reklamos paroda – tai tęstinis, 2015 m. sėkmingai išleistos knygos „Tarpukario Lietuvos reklama“ projektas. Knyga dėl iki šiol mažai nagrinėtos temos ir išskirtinio dizaino sulaukė didelių simpatijų tiek iš paskirų skaitytojų, tiek iš įvairių kultūros sričių profesionalų. Knygos pirmasis tiražas išgraibstytas dar 2015 metais.

Minint atkurtos Lietuvos 100-metį, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su knygos autoriumi Ramūnu Minkevičiumi kviečia į nemokamą Tarpukario Lietuvos reklamos parodą, kuri pristatys epiškiausias ir ryškiausias tarpukario Lietuvos reklamas.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Vasario 26 d. 12 val.

2. Paskaita „Transhumanizmas: žmogaus prigimtis ir jos keitimas“

Gyvename laikais, kai pagrindiniai politiniai klausimai vis dažniau tiesiogiai susiejami su pačia žmogaus esme ir jo prigimtimi. Valstybių politikai ar nerinkti teisėjai teigia turintys galią vienu sprendimu apibrėžti visą mūsų esybę ir pasakyti, kas yra žmogus. Žmogaus prigimtis virto politika, o politika - galia apspręsti žmogaus prigimtį. Tuo tarpu žmogaus protu sukurtos neregėtų galimybių naujosios technologijos leidžia mąstyti apie dar didesnį virsmą - galimybę peržengti savo žmogiškumą ir sukurti naują, tobulesnę, nuo moralinių suvaržymų ir etikos išvaduotą rūšį, valdomą niekad neklystančių kompiuterių sprendimų.

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į kun. Edmundo Naujokaičio paskaitą „Žmogaus prigimtis ir jos keitimas. Transhumanizmo ideologija“, kurioje bus nuodugniai išdėstyta vis populiarėjanti intelektualų tarpe transhumanizmo ideologija ir pristatyti krikščioniškąją civilizaciją grindę, tačiau mūsų dienomis gerokai primiršti tomizmo filosofijos principai, ilgą laiką tvirtai gynę žmogaus prigimtį nuo tapimo politikos ar galios svertų instrumentu.

Kur? VU Filosofijos fakultetas Universiteto g. 9

Kada? Vasario 28 d. 17:30 val.

3. „12 P.M.“ Atidarymo koncertas I Didžiojoje salėje

PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS DIENOS – ATIDARYMO KONCERTAS, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti Dalyvauja LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros orkestras Orkestro vadovas prof. dr. Robertas Beinaris Dirigentas doc. Egidijus Ališauskas Grupių vadovai: lekt. Rimvydas Savickas, asist. Linas Rupšlaukis Kuratorius Rapolas Šileikis Solistas LMTA absolventas Ugnius Dičiūnas (obojus) Koncertą veda Justė Jankauskaitė Programoje: M. K. Čiurlionis, J. Pakalnis, E. Balsys, V. Striaupaitė-Beinarienė.

Kur? LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

4. Katatonia / Vilnius

Vasario 28-ąją KATATONIA lies savo tamsiai svajingus akordus „Lofte“. Grupė koncerto metu pristatys praeitais metais išleistą ir puikiai tiek klausytojų, tiek kritikų įvertintą albumą „Old Hearts Fall“. Iš šio koncerto gali tikėtis daug – ir tikrai neliksi nusivylęs.

Kur? LOFTAS

Kada? Vasario 28 d. 19 val.

5. Dirbtiniai žemės palydovai: ką naujo gali pasiūlyti pasauliui?

Nuo pirmųjų dirbtinių Žemės palydovų paleidimo praėjo daugiau nei 60 metų. Vasario 28 dieną drauge su Laurynu Mačiuliu pažvelgsime, kokią technologinę pažangą pavyko pasiekti žmonijai šioje srityje, kokias naujausias technologijas ir paslaugas galės teikti palydovai per artimiausią dešimtmetį, kaip mažieji palydovai transformavo kosmoso pramonę ir su kokias naujais iššūkiais susiduria šiuolaikinių palydovų kūrėjai.

Kur? Theobromine chocolatier Vokiečių g. 18A

Kada? Vasario 28 d. 18 val.

6. Už pulto: Garbanotas Bosistas

Šarmingai garbanoti „Garbanoto Bosisto“ vaikinai neseniai surado savo vietą – išleido antrąjį albumą „Room for You“. Kai groja, jie groja nesvarbu kur, nesvarbu kokia kalba, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui. Ir groja ne tik gitaromis. Savo kruopščiai prafiltruotą muzikinę selekciją grupė pristatys pirmą pavasario naktį – likus savaitei iki jų pasirodymo su skandinavų nostalgikais „Liima“.

Už pulto, tai atlikėjų bei grupių vakarai, kai jie vienam vakarui tampa diskšokėjais. Neišsenkančios muzikinės selekcijos bei ekspermentai leis kiekvienam pasinerti į savo mėgstamo atlikėjo ar grupės muzikinę kelionę.

Kur? PERONAS Geležinkelio g. 6

Kada? Kovo 1 d. 21 val.

7. Baltijos šalių orkestrų festivalis

Baltijos šalių orkestrų festivalio uždarymo vakarą papuoš garsi muzikų pora – pianistai Anna ir Lukas Geniušai. Vilniaus kongresų rūmų scenoje jie kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, atliks net tris fortepijoninius kūrinius – du solo koncertus fortepijonui ir koncertą dviem fortepijonams.

Kur? Kongresų rūmai

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

8. Operos „Post Futurum“ premjera

Šios operos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui, autoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, rašytojas Sigitas Parulskis ir režisierius Oskaras Koršunovas bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Žinant šių trijų menininkų kūrybos braižą, aišku, kad būsimoje operoje netrūks aštrumo, ironijos ir sarkazmo tiek muzikoje, tiek tekste, tiek režisūriniuose sprendimuose.

Kur? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Kada? Kovo 2 d. 18:30 val.

9. Kaziuko mugė 2018

Šimtmečio KAZIUKO MUGĖ Vilniaus senamiestį spalvomis, kvapais ir garsais užlies jau Kovo 2-4 dieną. Žadame Jums ypatingų šimtmečio reginių, pramogų visai šeimai ir puikios pavasarėjančio miesto nuotaikos!

Kur? Vilniaus senamiestis

Kada? Kovo 2-5 d.

10. RŪTA | Premjera

Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, leidžiantis užmesti akį į Rūtos kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę ir pasiruošimo varžyboms procesą.

Kur? Kino teatras Pasaka

Kada? Kovo 2 d. 19 val.

renginiaiVilniuje koncertaiVilniuje kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
2019 m. balandžio 25 d. 20 val. gyvos muzikos klube TAMSTA susitikti kviečia grupė „Baltos varnos“. Gražia tradicija tampa susitikimas toje pačioje vietoje kiekvieną balandį. Besiruošdami koncertinei programai grupės nariai žada paruošti geriausias savo dainas . Grupė „Baltos varnos“ – tai keturios jaunos ir be galo talentingos asmenybės, kurias jungia muzika. Pagrindinės vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės spindi  Laumių vaidmenyse...
Interviu
Artėjant Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerai – Dovilės Zavedskaitės „Orfeo. Miesto šviesos“, Daiva Šabasevičienė kalbasi su spektaklio režisieriumi Naubertu Jasinsku. Tai yra Jūsų debiutas, tad įdomu būtų sužinoti, kur prasideda Jūsų režisūros šaknys. Į režisūros mokslus stojau iš karto po mokyklos. Reiktų prisipažinti, kad sąmoningai teatrą atradau labai vėlai, praktiškai likus porai metų iki stojamųjų. Esu šiaulietis, tad spektaklius žiūrėjau Š...
Testas!
Mes paruošėme jums keletą išbandymų, keleta klasikinių užduočių. Kai kurioms iš jų reikės tik dėmesio, kitoms - dėmesingumo ir ar loginio mąstymo.   Mūsų dėmesio testai pateikiami nuotraukose ir susideda iš skirtingų tipų užduočių: rasti klaidą, rasti skirtumus ir padaryti logiškas išvadas. Imsitės iššūkio? Testo atsakymas: klaida ne skaičiuose, kurie krenta į akis, o sakinyje. Žodis RASTI kartojasi du kartus.
Įvykiai
Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo. Teismo sprendimu, statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos privalo pašalinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius, atstatant statinį į i...
Kriminalai
Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ikitei...
Įdomu!
Šv. Jono g, atsišakoja nuo Pilies g. ties Šv. Jono bažnyčia. Tai viena seniausių Vilniaus gatvių. Minima XVI a. vid. Kadaise čia būta seniausios turgavietės, kurioje stovėjo pirmoji rotušė. Čia gyveno įtakingiausi Lietuvos didikai Radvilos, Pacai, Sapiegos, universiteto profesoriai, amatininkai ir pirkliai. Jau XVI a. beveik visi šios gatvės namai buvo mūriniai, pati gatvė ir nemaža jos kiemų grįsti akmenimis, o kai kurie namai vandenį gaudavo iš Vingrių š...
Įvykiai
Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, jaučia didesnį pasitikėjimą savimi ar turi labiau išreikštą liberalumą, palyginus su žmonėmis, augusiais priespaudos metais.   Svarbi aplinkos įtaka Klaipėdos universiteto So...
Įdomu!
Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikelimą iš numirusių po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį (šetoną). Kai kurių protestantų supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties...
Laisvalaikis
Pagal bendrą kraštovaizdžio pobūdį Verkių regioninis parkas priskiriamas miškingų ežerynų ir kalvynų regioniniam parkui, tiksliau ežeruotų kalvynų. Verkių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų kraštovaizdį, vertingus Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus bei kitas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, tokias kaip: Žaliųjų ežerų gilius dubaklonius, Neries šlaitus, Turniškes, Riešės ir Baltupi...