Žirmūnai atsinaujina – nauji darželiai, dviračių takai ir saugesnis eismas

Naujas atskaitos taškas Žirmūnuose – šiandien bendruomenė rinkosi aptarti prabėgusių metų ir laukiančių pokyčių rajone kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Susirinkę gyventojai diskutavo, tarėsi ir uždavinėjo daug klausimų apie savo gyvenamąją aplinką, viešąjį transportą, infrastruktūrą ir planuojamus darbus.

„Žirmūnai man yra vienas organiškiausių rajonų, kur galime matyti labai sklandų perėjimą nuo aktyvesnio miesto centro į miegamųjų namų kvartalus, kuriose vyrauja ramesnės poilsio zonos. Žinoma, Žirmūnai yra senas rajonas, tad susiduria su įvairiais infrastruktūros iššūkiais. Aš matau tai, ir mano tikslas – su kiekvienais metais atnaujinti ir pagerinti vis daugiau pėsčiųjų takų, gatvių, darželių, mokyklų bei poilsio zonų“ – teigė meras Remigijus Šimašius.

Gyvenamoji aplinka atgyja

Per praėjusius metus Žirmūnuose buvo suremontuota 160 m Apkasų gatvės, įrengti nauji borteliai ir nauji šaligatviai.

Tvarkomi šaligatviai (Kalvarijų g. 135, Apkasų g. 6, Žirmūnų g. ties Lukšio g.) , laiptai (Tuskulėnų g., Žirmūnų g. 112), šaligatvių borteliai (Lukšio g. pandusų įrengimas, Tuskulėnų g. pandusų įrengimas, Žukausko g. pandusų remontas).

Per metus suremontuota 15-os daugiabučių namų kiemų ir įvažiavimų danga atsižvelgiant į remonto pobūdžio poreikį – kai kuriuose tvarkytos duobės, kai kurie kiemai visiškai naujai išasfaltuoti. 2016 m. Žirmūnuose suremontuota apie 75 įvažiavimus į kiemus, tad per dvejus metus Žirmūnuose atnaujinti beveik 100 kiemų!

Kad laisvalaikį būtų smagiau leisti arčiau namų, buvo atnaujinti 36 suoliukai Tuskulėnų, Apkasų, Žirmūnų gatvių poilsio zonose, atnaujintos net 4 krepšinio aikštelės: Žirmūnų g.15 ,Tuskulėnų g.20 ir Minties g. 3.

Kaip ir buvo suplanuota, seniūnijos teritorijoje buvo išmontuota net 230 įvairios paskirties susidėvėjusių nesaugių įrenginių, tokių kaip metaliniai skalbinių džiovinimo stovai, senos vaikų žaidimų aikštelės ir kt.

Šešios naujos vaikų žaidimų aikštelės

Mažieji žais naujose žaidimų aikštelėse ties Minties g.44, 46, 48, taip pat mažieji galės žaisti naujose aikštelėse Žirmūnų, Tuskulėnų, Apkasų, Minties, Kareivių ir Žygio gatvėse. Naujos aikštelės bus įrengtos iki 2020 m.

Saugesnės gatvės

Po praėjusiais metais vykusio susitikimo su žirmūniečiais nuspręsta daugiau dėmesio skirti gatvių saugumui ir padidinti jų pravažumą – įrengti naujų šviesoforų ir pertvarkyti sankryžas.

Saugesnės tapo Žirmūnų g. 87 pėsčiųjų perėja (ties „Maxima“), P. Lukšio – J. Kubiliaus gatvių sankryža, Kareivių g. 11 sankryža (ties „Rimi“), Kalvarijų – J. Treinio g. sankryža, Žirmūnų g. 67 sankryža (ties „Lidl“).

Rekonstruotos Kalvarijų – Kareivių – Ozo g., Kalvarijų – Apkasų g., Žirmūnų – P. Lukšio g., P. Lukšio – Verkių – Ulonų g., Kareivių – Žirmūnų g., Kareivių – Verkių g. sankryžos: jose geriau reguliuojami eismo srautai, įrengti kairieji posūkiai.

Žirmūnuose projektuojami nauji dviračių takai

Geros naujienos dviratininkams –projektuojami nauji dviračių takai Kareivių gatvėje – nuo Žirmūnų gatvės iki Valakupių tilto, dviračių takai Žirmūnų – Verkių – Žvalgų gatvėse, Žalgirio gatve nuo Kalvarijų iki Rinktinės gatvių ir Rinktinės gatve iki Šeimyniškių gatvės.

Žirmūnų trikampio projektas

Minties – Tuskulėnų – Žirmūnų gatvių trikampyje projektuojami ne tik dviračių takai, bet ir rajono vidaus sutvarkymas: nauji pėsčiųjų takai, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, kiti inžinerinius statiniai, takų apšvietimas, naujų želdinių planavimas, senų priežiūra. Darbai prasidės dar šių metų gale.

„Džiaugsmas“ vėl Žirmūnuose!

Bendruomenė nuo šio ketvirtadienio ir vėl džiaugsis sugrįžusia po atnaujinimo skulptūra „Džiaugsmas“ prie „Lidl“ parduotuvės (Žirmūnų g. 67). Tai ilgametę istoriją turinti ir žirmūniečiams puikiai žinoma skulptūra, kurią atnaujinant parduotuvę teko kiek perkleti, geriau integruojant į atsinaujinusią aplinką.

Rajonas turės naują darželį ir mokyklą

Augantys Žirmūnai turi 7 mokyklas ir 12 darželių, tačiau būtina kurti dar daugiau vietų darželinukams ir pradinukams. Per artimiausius keletą metų rajone suplanuota pastatyti 200 vietų naują darželį, pertvarkius išformuotus buvusius vaikų globos namus Minties g. 1. Dar šiais metais prie lopšelio-darželio „Pasaka“ atsiras priestatas, tad darželį galės lankyti dar 120 vaikų.

Iki 2019 m. rajone iškils nauja pradinė mokykla (priestatas) prie J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos, kurioje tilps mokysis net 400 mažųjų vilniečių.

Atnaujintas baseinas, gerinama sporto infrastruktūra

Pernai buvo atnaujintas Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseinas, kuriame 7-18 m. vaikai mokomi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Atnaujinant baseiną buvo Įrengtas naujas šiluminis mazgas, rūsyje atnaujinta visa elektros instaliacija, dušuose įrengtos naujos (dabar jau šildomos) grindys, sutvarkyta kanalizacija, baseino patalpos sienų plytelės pakeistos naujomis, pakeistas avarinės būklės vamzdynas, įrengta vaizdo stebėjimo sistema (7 vaizdo kameros), rūsyje atsirado durys ir langai, perkelti vandens valymo filtrai į kitą vietą (racionalesnę), daug einamųjų avarinės būklės šalinimo darbų.

Šiemet planuojama atnaujinti 2 lauko sporto aikšteles prie daugiabučių. Per artimiausius keletą metų suplanuota rekonstruoti J. Lelevelio inžinerijos licėjaus (Minties g.) stadioną ir Žirmūnų gimnazijos stadiono aikštyną su dengta futbolo arena.

Upė sugrįžta į Žirmūnus

Šįmet bus tęsiami Žirmūnų dalyje esančios Neries krantinės tvarkymo darbai. Iki 2019 metų Neries krantinėje bus atnaujinti dviračių, pėsčiųjų takai, sutvarkyti šlaitai, įrengti bei rekonstruoti inžineriniai tinklai (elektros, vandentiekio bei lietaus nuotekų tinklai), atsiras suoliukų, bus tvarkomi želdynai, formuojama augmenija.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Meras pakvietė žirmūniečius dalyvauti Kaimynijų programoje ir padedant savivaldybei, susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Žirmūnų seniūnijoje yra didžiausias kaimynijų skaičius Vilniuje – 85 (103 ha), čia gyvena apie 36 tūkst. vilniečių. Daugiau apie kaimynijas ir atsinaujinimą – www.vilnius.lt/kaimynijos

Norite susitikti su Vilniaus meru? Artimiausi susitikimai:

Vilpėdėje – kovo 19 d.

Šnipiškėse – kovo 26 d.

Šeškinėje – balandžio 9 d.

Paneriuose – balandžio 23 d.

Viršuliškėse – gegužės 14 d.

Rasose – gegužės 28 d.

Žirmūnai RemigijusŠimašius Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Birželio 25 d. duris atvėrė renovuota Grigiškių biblioteka. Kovo 11-ososios g. 28 įsikūrusi įstaiga, po keturis mėnesius trukusio remonto, Grigiškių gyventojus ir svečius džiugins ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir nauja įranga bei pasipildžiusiu knygų fondu. Po Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis atlikto remonto, bibliotekoje įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika. Jau nuo šiandien lankytojai...
Įvykiai
Šiandien Vilniuje, šalia Savanorių pr. 124, pradėjo veikti nauja „Statyk ir važiuok“ aikštelė. Tai jau ketvirtoji tokia aikštelė sostinėje, kurioje vairuotojai kviečiami palikti savo automobilius ir kelionę į miesto centrą bei jo prieigas tęsti viešuoju transportu, taip prisidedant prie darnaus judumo sklaidos, spūsčių ir užterštumo mažinimo. Taip pat visose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse šią savaitę startuos automobilių dalijimosi paslauga. „Po aikštelių...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriumi baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu ir šių medžiagų kontrabandos. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2018 m. rugpjūtį, kai policijos pareigūnai gavo informaciją, kad sostinėje romų tautybės asme...
Sportas
Vilniaus „Žalgiris“ priartėjo prie pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“. Sostinės ekipa 15-ojo turo susitikime namuose 3:2 (2:2) nugalėjo čempionato autsaiderę „Palangą“. Vilniaus klubas užtikrintai pradėjo rungtynes ir jų neabejotinas pranašumas švieslentėje atsispindėjo jau 7-ąją minutę. Po į rikiuotę grįžusio Victoro Perezo perdavimo Liviu Antalis sulaukė daug erdvės, įsiveržė į baudos aikštelę bei tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.Šeimininkai da...
Įvykiai
Vakar dienos rytą sostinėje atsirado pirmieji bronziniai per Vilnių besidriekiantį Šv. Jokūbo piligrimų kelią – Camino de Santiago – žymintys ženklai. Trijose sostinės vietose – Gedimino prospekte netoli Arkikatedros, Aušros Vartų gatvėje netoli Aušros Vartų šventovės bei Vasario 16-osios gatvėje prie Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios – į šaligatvius įmontuoti kriauklės formos ženklai, kurie liudija, kad Lietuvos sostinė Vilnius yra Šv. Jokūbo piligrimų kelyj...
Įvykiai
Vilniuje tęsiami švediško serialo „Hamiltonas“ filmavimo darbai, filmuojama nauja lietuviška komedija „Vestuvės: importinis jaunikis“ (rež. S. Aškelavičius) bei pradedami Vilniaus miesto inicijuoto projekto  „Pasivaikščiojimų Vilnius“ (en. Walkable Vilnius https://walkablevilnius.com/) paruošiamieji filmavimų darbai.  Vilniaus kino biuras informuoja apie eismo ribojimus filmavimų metu: birželio 21 d. 13 val. iki birželio 22 d. 2 val. filmavimo darbai vyks...
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai aiškinasi kratos metu rastų ir paimtų įvairių statybinių įrankių priklausomybę. Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.) ‒ kratos narkotinių medžiagų platintoj...
Įvykiai
Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Valdas Benkunskas šiandien apsilankė Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybvietėje, kuris duris atvers jau kitąmet. Susitikimo metu sostinės vadovai su rangovais aptarė statybų eigą, atliktus ir planuojamus darbus. „Prieš pusmetį duris atvėręs Fabijoniškių baseinas yra pirmasis miesto pastatytas baseinas, atkūrus Nepriklausomybę, o jau kitąmet bus pastatytas ir antras didesnis Lazdynų daugiafunkcis s...
Verslas
Tarptautinio naujienų ir analizės centro „Emerging Europe“ atlikto draugiškumo verslui tyrimo duomenimis, Vilniaus verslo klimatas įvardijamas geriausiu Centrinės ir Rytų Europos regione. Vilnius taip pat patenka į geriausio miesto prekės ženklo, gyvenimo kokybės ir institucinės paramos verslui kategorijų dešimtukus. Pirmą kartą atliktame draugiškumo verslui tyrime iš viso vertinti 75 miestai iš Centrinės ir Rytų Europos, kurie turi daugiau nei 200 tūkst....