Žirmūnai atsinaujina – nauji darželiai, dviračių takai ir saugesnis eismas

Naujas atskaitos taškas Žirmūnuose – šiandien bendruomenė rinkosi aptarti prabėgusių metų ir laukiančių pokyčių rajone kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Susirinkę gyventojai diskutavo, tarėsi ir uždavinėjo daug klausimų apie savo gyvenamąją aplinką, viešąjį transportą, infrastruktūrą ir planuojamus darbus.

„Žirmūnai man yra vienas organiškiausių rajonų, kur galime matyti labai sklandų perėjimą nuo aktyvesnio miesto centro į miegamųjų namų kvartalus, kuriose vyrauja ramesnės poilsio zonos. Žinoma, Žirmūnai yra senas rajonas, tad susiduria su įvairiais infrastruktūros iššūkiais. Aš matau tai, ir mano tikslas – su kiekvienais metais atnaujinti ir pagerinti vis daugiau pėsčiųjų takų, gatvių, darželių, mokyklų bei poilsio zonų“ – teigė meras Remigijus Šimašius.

Gyvenamoji aplinka atgyja

Per praėjusius metus Žirmūnuose buvo suremontuota 160 m Apkasų gatvės, įrengti nauji borteliai ir nauji šaligatviai.

Tvarkomi šaligatviai (Kalvarijų g. 135, Apkasų g. 6, Žirmūnų g. ties Lukšio g.) , laiptai (Tuskulėnų g., Žirmūnų g. 112), šaligatvių borteliai (Lukšio g. pandusų įrengimas, Tuskulėnų g. pandusų įrengimas, Žukausko g. pandusų remontas).

Per metus suremontuota 15-os daugiabučių namų kiemų ir įvažiavimų danga atsižvelgiant į remonto pobūdžio poreikį – kai kuriuose tvarkytos duobės, kai kurie kiemai visiškai naujai išasfaltuoti. 2016 m. Žirmūnuose suremontuota apie 75 įvažiavimus į kiemus, tad per dvejus metus Žirmūnuose atnaujinti beveik 100 kiemų!

Kad laisvalaikį būtų smagiau leisti arčiau namų, buvo atnaujinti 36 suoliukai Tuskulėnų, Apkasų, Žirmūnų gatvių poilsio zonose, atnaujintos net 4 krepšinio aikštelės: Žirmūnų g.15 ,Tuskulėnų g.20 ir Minties g. 3.

Kaip ir buvo suplanuota, seniūnijos teritorijoje buvo išmontuota net 230 įvairios paskirties susidėvėjusių nesaugių įrenginių, tokių kaip metaliniai skalbinių džiovinimo stovai, senos vaikų žaidimų aikštelės ir kt.

Šešios naujos vaikų žaidimų aikštelės

Mažieji žais naujose žaidimų aikštelėse ties Minties g.44, 46, 48, taip pat mažieji galės žaisti naujose aikštelėse Žirmūnų, Tuskulėnų, Apkasų, Minties, Kareivių ir Žygio gatvėse. Naujos aikštelės bus įrengtos iki 2020 m.

Saugesnės gatvės

Po praėjusiais metais vykusio susitikimo su žirmūniečiais nuspręsta daugiau dėmesio skirti gatvių saugumui ir padidinti jų pravažumą – įrengti naujų šviesoforų ir pertvarkyti sankryžas.

Saugesnės tapo Žirmūnų g. 87 pėsčiųjų perėja (ties „Maxima“), P. Lukšio – J. Kubiliaus gatvių sankryža, Kareivių g. 11 sankryža (ties „Rimi“), Kalvarijų – J. Treinio g. sankryža, Žirmūnų g. 67 sankryža (ties „Lidl“).

Rekonstruotos Kalvarijų – Kareivių – Ozo g., Kalvarijų – Apkasų g., Žirmūnų – P. Lukšio g., P. Lukšio – Verkių – Ulonų g., Kareivių – Žirmūnų g., Kareivių – Verkių g. sankryžos: jose geriau reguliuojami eismo srautai, įrengti kairieji posūkiai.

Žirmūnuose projektuojami nauji dviračių takai

Geros naujienos dviratininkams –projektuojami nauji dviračių takai Kareivių gatvėje – nuo Žirmūnų gatvės iki Valakupių tilto, dviračių takai Žirmūnų – Verkių – Žvalgų gatvėse, Žalgirio gatve nuo Kalvarijų iki Rinktinės gatvių ir Rinktinės gatve iki Šeimyniškių gatvės.

Žirmūnų trikampio projektas

Minties – Tuskulėnų – Žirmūnų gatvių trikampyje projektuojami ne tik dviračių takai, bet ir rajono vidaus sutvarkymas: nauji pėsčiųjų takai, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, kiti inžinerinius statiniai, takų apšvietimas, naujų želdinių planavimas, senų priežiūra. Darbai prasidės dar šių metų gale.

„Džiaugsmas“ vėl Žirmūnuose!

Bendruomenė nuo šio ketvirtadienio ir vėl džiaugsis sugrįžusia po atnaujinimo skulptūra „Džiaugsmas“ prie „Lidl“ parduotuvės (Žirmūnų g. 67). Tai ilgametę istoriją turinti ir žirmūniečiams puikiai žinoma skulptūra, kurią atnaujinant parduotuvę teko kiek perkleti, geriau integruojant į atsinaujinusią aplinką.

Rajonas turės naują darželį ir mokyklą

Augantys Žirmūnai turi 7 mokyklas ir 12 darželių, tačiau būtina kurti dar daugiau vietų darželinukams ir pradinukams. Per artimiausius keletą metų rajone suplanuota pastatyti 200 vietų naują darželį, pertvarkius išformuotus buvusius vaikų globos namus Minties g. 1. Dar šiais metais prie lopšelio-darželio „Pasaka“ atsiras priestatas, tad darželį galės lankyti dar 120 vaikų.

Iki 2019 m. rajone iškils nauja pradinė mokykla (priestatas) prie J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos, kurioje tilps mokysis net 400 mažųjų vilniečių.

Atnaujintas baseinas, gerinama sporto infrastruktūra

Pernai buvo atnaujintas Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseinas, kuriame 7-18 m. vaikai mokomi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Atnaujinant baseiną buvo Įrengtas naujas šiluminis mazgas, rūsyje atnaujinta visa elektros instaliacija, dušuose įrengtos naujos (dabar jau šildomos) grindys, sutvarkyta kanalizacija, baseino patalpos sienų plytelės pakeistos naujomis, pakeistas avarinės būklės vamzdynas, įrengta vaizdo stebėjimo sistema (7 vaizdo kameros), rūsyje atsirado durys ir langai, perkelti vandens valymo filtrai į kitą vietą (racionalesnę), daug einamųjų avarinės būklės šalinimo darbų.

Šiemet planuojama atnaujinti 2 lauko sporto aikšteles prie daugiabučių. Per artimiausius keletą metų suplanuota rekonstruoti J. Lelevelio inžinerijos licėjaus (Minties g.) stadioną ir Žirmūnų gimnazijos stadiono aikštyną su dengta futbolo arena.

Upė sugrįžta į Žirmūnus

Šįmet bus tęsiami Žirmūnų dalyje esančios Neries krantinės tvarkymo darbai. Iki 2019 metų Neries krantinėje bus atnaujinti dviračių, pėsčiųjų takai, sutvarkyti šlaitai, įrengti bei rekonstruoti inžineriniai tinklai (elektros, vandentiekio bei lietaus nuotekų tinklai), atsiras suoliukų, bus tvarkomi želdynai, formuojama augmenija.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Meras pakvietė žirmūniečius dalyvauti Kaimynijų programoje ir padedant savivaldybei, susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Žirmūnų seniūnijoje yra didžiausias kaimynijų skaičius Vilniuje – 85 (103 ha), čia gyvena apie 36 tūkst. vilniečių. Daugiau apie kaimynijas ir atsinaujinimą – www.vilnius.lt/kaimynijos

Norite susitikti su Vilniaus meru? Artimiausi susitikimai:

Vilpėdėje – kovo 19 d.

Šnipiškėse – kovo 26 d.

Šeškinėje – balandžio 9 d.

Paneriuose – balandžio 23 d.

Viršuliškėse – gegužės 14 d.

Rasose – gegužės 28 d.

Žirmūnai RemigijusŠimašius Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Savivalda
Sostinės Tarybai pritarus „Naktinio Vilniaus avilio“ idėjai, savivaldybė jau paskelbė operatoriaus konkursą – ieško šeimininko Vilniaus g. 22, kur per du aukštus įsikurs unikali naktinė erdvė su gyva muzika, naktį veikiančiu infocentru, kur bus teikiama medicininė, emocinė ir psichologinė pagalba, veiks žalos mažinimo programos. Operatorių tikimasi atrinkti per gegužę, o veikianti naujoji erdvė duris atvertų rudenį. Konkurso būdu atrinkti nuomininkai per 2...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimo tyrimo valdybos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos nustatant vyro, kuris sostinės Šeškinės ir Fabijoniškių rajonuose puldinėja nepilnametes ir prie jų seksualiai priekabiauja, tapatybę. Vyro požymiai: apie 30-40 m. amžiaus, apie 165-175 cm ūgio, liekno kūno sudėjimo. Nusikaltimų metu vyras vilkėjo juodą medžiaginę („baloninę“) striukę su kapišonu, mūvėjo tamsias k...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų statybos darbų Kernavės ir Dubingių gatvėse nuo 2019 m. balandžio 24 d. iki 2019 m. gegužės 24 d. laikinai bus ribojamas eismas. Darbai bus vykdomi etapais, darbų rangovas UAB „Gensera“ (išsamesnė informacija tel. 8-46 416188). Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Vilniaus savivaldybė atsiprašo už laikinus nepat...
Miesto plėtra
Dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Vilniaus Senamiesčio, darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujoji Rivjera“ statybų antrąjį etapą. Sporto gatvėje iškilsiančių „Naujoji Rivjera II“ namų gyventojai turės retą galimybę gyventi miesto centre ir gamtos apsuptyje. Tai vienas paskutinių gyvenamųjų namų projektų, kuriamų Neries pakrantėje centrinėje miesto dalyje. Šalia Neries bus pastatyti du 4 ir 6 aukš...
Laisvalaikis
2019 m. balandžio 25 d. 20 val. gyvos muzikos klube TAMSTA susitikti kviečia grupė „Baltos varnos“. Gražia tradicija tampa susitikimas toje pačioje vietoje kiekvieną balandį. Besiruošdami koncertinei programai grupės nariai žada paruošti geriausias savo dainas . Grupė „Baltos varnos“ – tai keturios jaunos ir be galo talentingos asmenybės, kurias jungia muzika. Pagrindinės vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės spindi  Laumių vaidmenyse...
Interviu
Artėjant Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerai – Dovilės Zavedskaitės „Orfeo. Miesto šviesos“, Daiva Šabasevičienė kalbasi su spektaklio režisieriumi Naubertu Jasinsku. Tai yra Jūsų debiutas, tad įdomu būtų sužinoti, kur prasideda Jūsų režisūros šaknys. Į režisūros mokslus stojau iš karto po mokyklos. Reiktų prisipažinti, kad sąmoningai teatrą atradau labai vėlai, praktiškai likus porai metų iki stojamųjų. Esu šiaulietis, tad spektaklius žiūrėjau Š...
Testas!
Mes paruošėme jums keletą išbandymų, keleta klasikinių užduočių. Kai kurioms iš jų reikės tik dėmesio, kitoms - dėmesingumo ir ar loginio mąstymo.   Mūsų dėmesio testai pateikiami nuotraukose ir susideda iš skirtingų tipų užduočių: rasti klaidą, rasti skirtumus ir padaryti logiškas išvadas. Imsitės iššūkio? Testo atsakymas: klaida ne skaičiuose, kurie krenta į akis, o sakinyje. Žodis RASTI kartojasi du kartus.
Įvykiai
Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo. Teismo sprendimu, statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos privalo pašalinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius, atstatant statinį į i...
Kriminalai
Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ikitei...