Žirmūnai atsinaujina – nauji darželiai, dviračių takai ir saugesnis eismas

Naujas atskaitos taškas Žirmūnuose – šiandien bendruomenė rinkosi aptarti prabėgusių metų ir laukiančių pokyčių rajone kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Susirinkę gyventojai diskutavo, tarėsi ir uždavinėjo daug klausimų apie savo gyvenamąją aplinką, viešąjį transportą, infrastruktūrą ir planuojamus darbus.

„Žirmūnai man yra vienas organiškiausių rajonų, kur galime matyti labai sklandų perėjimą nuo aktyvesnio miesto centro į miegamųjų namų kvartalus, kuriose vyrauja ramesnės poilsio zonos. Žinoma, Žirmūnai yra senas rajonas, tad susiduria su įvairiais infrastruktūros iššūkiais. Aš matau tai, ir mano tikslas – su kiekvienais metais atnaujinti ir pagerinti vis daugiau pėsčiųjų takų, gatvių, darželių, mokyklų bei poilsio zonų“ – teigė meras Remigijus Šimašius.

Gyvenamoji aplinka atgyja

Per praėjusius metus Žirmūnuose buvo suremontuota 160 m Apkasų gatvės, įrengti nauji borteliai ir nauji šaligatviai.

Tvarkomi šaligatviai (Kalvarijų g. 135, Apkasų g. 6, Žirmūnų g. ties Lukšio g.) , laiptai (Tuskulėnų g., Žirmūnų g. 112), šaligatvių borteliai (Lukšio g. pandusų įrengimas, Tuskulėnų g. pandusų įrengimas, Žukausko g. pandusų remontas).

Per metus suremontuota 15-os daugiabučių namų kiemų ir įvažiavimų danga atsižvelgiant į remonto pobūdžio poreikį – kai kuriuose tvarkytos duobės, kai kurie kiemai visiškai naujai išasfaltuoti. 2016 m. Žirmūnuose suremontuota apie 75 įvažiavimus į kiemus, tad per dvejus metus Žirmūnuose atnaujinti beveik 100 kiemų!

Kad laisvalaikį būtų smagiau leisti arčiau namų, buvo atnaujinti 36 suoliukai Tuskulėnų, Apkasų, Žirmūnų gatvių poilsio zonose, atnaujintos net 4 krepšinio aikštelės: Žirmūnų g.15 ,Tuskulėnų g.20 ir Minties g. 3.

Kaip ir buvo suplanuota, seniūnijos teritorijoje buvo išmontuota net 230 įvairios paskirties susidėvėjusių nesaugių įrenginių, tokių kaip metaliniai skalbinių džiovinimo stovai, senos vaikų žaidimų aikštelės ir kt.

Šešios naujos vaikų žaidimų aikštelės

Mažieji žais naujose žaidimų aikštelėse ties Minties g.44, 46, 48, taip pat mažieji galės žaisti naujose aikštelėse Žirmūnų, Tuskulėnų, Apkasų, Minties, Kareivių ir Žygio gatvėse. Naujos aikštelės bus įrengtos iki 2020 m.

Saugesnės gatvės

Po praėjusiais metais vykusio susitikimo su žirmūniečiais nuspręsta daugiau dėmesio skirti gatvių saugumui ir padidinti jų pravažumą – įrengti naujų šviesoforų ir pertvarkyti sankryžas.

Saugesnės tapo Žirmūnų g. 87 pėsčiųjų perėja (ties „Maxima“), P. Lukšio – J. Kubiliaus gatvių sankryža, Kareivių g. 11 sankryža (ties „Rimi“), Kalvarijų – J. Treinio g. sankryža, Žirmūnų g. 67 sankryža (ties „Lidl“).

Rekonstruotos Kalvarijų – Kareivių – Ozo g., Kalvarijų – Apkasų g., Žirmūnų – P. Lukšio g., P. Lukšio – Verkių – Ulonų g., Kareivių – Žirmūnų g., Kareivių – Verkių g. sankryžos: jose geriau reguliuojami eismo srautai, įrengti kairieji posūkiai.

Žirmūnuose projektuojami nauji dviračių takai

Geros naujienos dviratininkams –projektuojami nauji dviračių takai Kareivių gatvėje – nuo Žirmūnų gatvės iki Valakupių tilto, dviračių takai Žirmūnų – Verkių – Žvalgų gatvėse, Žalgirio gatve nuo Kalvarijų iki Rinktinės gatvių ir Rinktinės gatve iki Šeimyniškių gatvės.

Žirmūnų trikampio projektas

Minties – Tuskulėnų – Žirmūnų gatvių trikampyje projektuojami ne tik dviračių takai, bet ir rajono vidaus sutvarkymas: nauji pėsčiųjų takai, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, kiti inžinerinius statiniai, takų apšvietimas, naujų želdinių planavimas, senų priežiūra. Darbai prasidės dar šių metų gale.

„Džiaugsmas“ vėl Žirmūnuose!

Bendruomenė nuo šio ketvirtadienio ir vėl džiaugsis sugrįžusia po atnaujinimo skulptūra „Džiaugsmas“ prie „Lidl“ parduotuvės (Žirmūnų g. 67). Tai ilgametę istoriją turinti ir žirmūniečiams puikiai žinoma skulptūra, kurią atnaujinant parduotuvę teko kiek perkleti, geriau integruojant į atsinaujinusią aplinką.

Rajonas turės naują darželį ir mokyklą

Augantys Žirmūnai turi 7 mokyklas ir 12 darželių, tačiau būtina kurti dar daugiau vietų darželinukams ir pradinukams. Per artimiausius keletą metų rajone suplanuota pastatyti 200 vietų naują darželį, pertvarkius išformuotus buvusius vaikų globos namus Minties g. 1. Dar šiais metais prie lopšelio-darželio „Pasaka“ atsiras priestatas, tad darželį galės lankyti dar 120 vaikų.

Iki 2019 m. rajone iškils nauja pradinė mokykla (priestatas) prie J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos, kurioje tilps mokysis net 400 mažųjų vilniečių.

Atnaujintas baseinas, gerinama sporto infrastruktūra

Pernai buvo atnaujintas Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseinas, kuriame 7-18 m. vaikai mokomi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Atnaujinant baseiną buvo Įrengtas naujas šiluminis mazgas, rūsyje atnaujinta visa elektros instaliacija, dušuose įrengtos naujos (dabar jau šildomos) grindys, sutvarkyta kanalizacija, baseino patalpos sienų plytelės pakeistos naujomis, pakeistas avarinės būklės vamzdynas, įrengta vaizdo stebėjimo sistema (7 vaizdo kameros), rūsyje atsirado durys ir langai, perkelti vandens valymo filtrai į kitą vietą (racionalesnę), daug einamųjų avarinės būklės šalinimo darbų.

Šiemet planuojama atnaujinti 2 lauko sporto aikšteles prie daugiabučių. Per artimiausius keletą metų suplanuota rekonstruoti J. Lelevelio inžinerijos licėjaus (Minties g.) stadioną ir Žirmūnų gimnazijos stadiono aikštyną su dengta futbolo arena.

Upė sugrįžta į Žirmūnus

Šįmet bus tęsiami Žirmūnų dalyje esančios Neries krantinės tvarkymo darbai. Iki 2019 metų Neries krantinėje bus atnaujinti dviračių, pėsčiųjų takai, sutvarkyti šlaitai, įrengti bei rekonstruoti inžineriniai tinklai (elektros, vandentiekio bei lietaus nuotekų tinklai), atsiras suoliukų, bus tvarkomi želdynai, formuojama augmenija.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Meras pakvietė žirmūniečius dalyvauti Kaimynijų programoje ir padedant savivaldybei, susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Žirmūnų seniūnijoje yra didžiausias kaimynijų skaičius Vilniuje – 85 (103 ha), čia gyvena apie 36 tūkst. vilniečių. Daugiau apie kaimynijas ir atsinaujinimą – www.vilnius.lt/kaimynijos

Norite susitikti su Vilniaus meru? Artimiausi susitikimai:

Vilpėdėje – kovo 19 d.

Šnipiškėse – kovo 26 d.

Šeškinėje – balandžio 9 d.

Paneriuose – balandžio 23 d.

Viršuliškėse – gegužės 14 d.

Rasose – gegužės 28 d.

Žirmūnai RemigijusŠimašius Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės valdomos bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojų darbo užmokestis yra vienas didžiausių viešojo transporto sektoriuje, o nuo šių metų balandžio mėnesio jis dar padidės. „Pasitarimo tarp UAB „Vilniaus viešasis transportas“ administracijos ir Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės darbuotojų metu buvo sutarta, kad nuo balandžio mėnesio 3,4 procento dydžiu bus didinamas visų bendrovės darbuotojų, išskyrus vadovų ir s...
Būstas
Labiausiai savo gyvenamuoju rajonu yra patenkinti Senamiestyje, Žirmūnuose ir Naujamiestyje įsikūrę vilniečiai, o daugiausiai pastabų gyvenamajai aplinkai turi Šeškinės, Pilaitės bei Vilkpėdės gyventojai. Sostinės gyventojų pateikti atsakymai leidžia užčiuopti konkrečias priežastis, kodėl jie taip jaučiasi. Šiuos rezultatus atskleidė „Darnu Group“ įsteigtos kompetencijas darnios aplinkos kūrimui telkiančios „Darnaus miesto laboratorijos“ užsakymu rinkos ir...
Įvykiai
Trečią savaitę UAB „Vilniaus viešasis transportas“, talkinant UAB „Vilniaus apšvietimas“ ir UAB „Grinda“, atlieka senesnių nei 40 metų kontaktinių tinklų atramų (stulpų, laikančių troleibuso kontaktinį tinklą) po žeme esančių dalių vertinimo darbus. Tokių atramų sostinėje priskaičiuojama apie 3000. Atliekant vertinimo darbus, ardoma kelio ar žemės danga, atkasamas gruntas iki pat atramos pamato ir specialiu prietaisu matuojamas metalinės atramos sienelės s...
Švietimas
Vilnius tęsia inovacijų ir verslumo ugdymo lyderystę mokyklose: šiais mokslo metais atidaroma 14 naujų „FabLab“ kūrybinių dirbtuvių, kuriose moksleiviai gali kurti, išradinėti ir mokytis autentiškoje įveiklinančioje aplinkoje, aprūpintoje šiuolaikiška gamybos įranga. Vaikai konstruoja, modeliuoja, projektuoja, gamina įvairius gaminius, modelius, maketus ar prototipus ir net steigia bendroves. Tokios dirbtuvės labai paskatina jų verslumą, kūrybiškumą, domėj...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia prisidėti prie sostinės istorinio pažinimo ir kviečia mokslininkus bei tyrėjus dalyvauti konkurse istorijos tyrėjų stipendijai gauti. Tikimasi, kad trečius metus iš eilės skiriamos stipendijos mokslininkams paskatins ir toliau puoselėti Vilniaus miesto tapatybę, pakvies domėtis Vilniaus miesto istorija, taip kuriant istorinės atminties gyvybingumą. Šiemet stipendijoms skirta 20 tūkst. eurų. Stipendijos šiemet ir vėl bus...
Įvykiai
Vilniaus senamiestyje atgimstančiame rajone šių metų rudenį duris atvers naujas vilniečių ir sostinės svečių traukos centras – „Paupio turgus“. Bendrovės „Darnu Group“ plėtojamame „Paupyje“ įsikursiančio beveik 2 tūkst. kv. m. ploto turgaus interjerą kurianti architektūros studija „Plazma“ atskleidė, kaip atrodys naujoji erdvė, kurioje netrukus apsilankyti kvies restoranai, maisto parduotuvės, vyks kulinariniai ir kultūriniai renginiai. Kursis žiemos sode...
Įvairios
Nors šiemet šalta žiema, kurią reikėtų varyti iš kiemo, mūsų neaplankė, šilti orai nekeičia nuo seno nusistovėjusių tradicijų. Apie artėjantį pavasarį bylojanti Užgavėnių šventė yra neatsiejama nuo persirengėlių, kaukių, Lašininio ir Kanapinio kovos bei, žinoma, blynų. Kad jie būtų ypač gardūs, galima išsikepti pačių įvairiausių blynų. Nuo seno manoma, kad jeigu Užgavėnių šventės metu gausiai ir sočiai valgysite, sėkmė lydės visus metus. Tarp tradicinių Už...
Įvykiai
Vilniuje gyvenančio medijų menininko Andriaus Grigalaičio fotografijų ciklas "Migla. Kiti pasauliai" Peizažo kategorijoje pateko tarp šių metų "Sony World Photography Awards" konkurso finalininkų. Atrankos komisija fotografijas atrinko iš rekordinio skaičiaus (135 020) pateiktų fotografijų kiekio. Konkurse dalyvavo autoriai iš 163 šalių. Fotografijų ciklas "Migla. Kiti pasauliai" skirtas miglai. Jame autorius analizuoja kaip migla keičia kraštovaizdį, kuri...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu, nusprendę patikrinti turimą informaciją dėl dokumentų padirbinėjimo, ikiteisminį tyrimą pasuko netikėta linkme. Šių metų sausio mėnesį buvo atlikta sėkminga operacija, kurios metu sulaikytas Vilniaus miesto gyventojas, besivertęs dokumentų kl...