„Lietuvos rytas“ namuose neprilygo „Neptūnui“

„Lietuvos ryto“ komandai (21–5) nepavyko pratęsti pergalių serijos „Betsafe–LKL“ čempionate. Sekmadienį sostinės klubas „Siemens“ arenoje 86:99 (30:32, 18:21, 17:13, 21:33) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (20–6).

Rungtynių pradžioje ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o vilniečiai turėjo minimalų pranašumą. T.Petersonas įveikė „Neptūno“ gynybą, tačiau R.Seibutis ir J.Johnsonas suteikė svečiams 5 taškų persvarą (13:18). „Lietuvos ryto“ komandą į priekį vedė vidurio puolėjas Loukas Mavrokefalidis, bet klaipėdiečiai toliau rezultatyviai puolė ir laimėjo pirmąjį kėlinį (30:32).

R.Giedraitis ir M.Echodas leido Vilniaus komandai susigrąžinti trapų pranašumą, bet E.Želionis taikliu metimu nudžiugino uostamiesčio klubo gerbėjus. „Neptūnas“ toliau surasdavo skylių šeimininkų gynyboje ir tik R.Giedraičio reidas per visą aikštę leido sušvelninti Klaipėdos klubo persvarą – 48:53.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai toliau žaidė tarsi ant sparnų – S.Galdiko ir R.Seibučio metimai leido svečiams susikrauti devynių taškų pranašumą. Savo žodį tarė R.Giedraitis, dėjimu užbaigęs ataką, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė taškas (65:66).

„Lietuvos ryto“ ekipa bandė išsiveržti į priekį, tačiau jos viltis sudaužė „Neptūno“ snaiperiai. Klaipėdos klubas laimėjo atkarpą 4:17 ir nutolo 76:91.R.Giedraičio pastangos leido šeimininkams kiek priartėti, tačiau pergalę „Siemens“ arenoje šventė „Neptūnas“.

„Norėjau pasveikinti klaipėdiečius su gražia ir pelnyta pergale. Jie mus pranoko visais žaidimo komponentais: energija, žaidimo „skaitymu“, išpildymu, metimais.

Varžovai dominavo ir todėl mes pralaimėjome. Labai prastais gynėmės pirmajame kėlinyje, skubėjome, labiau žiūrėjome į puolimą. Gynyboje žaidėme labai prastai – tiek individualiai, tiek prieš derinį „du prieš du“.

Ruošėmės visą savaitę, tačiau neįvykdėme daugelio dalykų, kuriuos planavome. Stengėmės kreipti dėmesį į E.Želionį ir R.Seibutį, žinojome, ką gali J.Johnsonas. Tai šiandien šie trys žaidėjai apie ką mes galvojome, tą ir padarė“, – po rungtynių kalbėjo vilniečių vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 16, M.Echodas ir R.Giedraitis po 14, T.Petersonas 13, J.Baronas 8.

„Neptūnas“: E.Želionis 25, J.Johnsonas 19, R.Seibutis 17, S.Galdikas 9.