Pasieniečių sraigtasparnis skraidino donoro širdį

Ketvirtadienį paryčiais pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių skraidino donoro širdį. Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT),Aviacijos valdyboje trečiadienį vakare buvo gautas Nacionalinio transplantacijos biuro pranešimas apie poreikį panaudoti pasieniečių sraigtasparnį donoro organams gabenti.

Suderinus reikiamas detales ir planuojamos organų persodinimo operacijos laiką, orlaivis „Eurocopter“ iš pasieniečių bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo ketvirtadienį apie 1.30 val.

Šiauliuose pasieniečiai nusileido prie Respublikinės ligoninės esančiame stadione, kur po atliktos operacijos paimta šešių medikų brigada su donoroširdimi ir bei įranga.

„Eurocopter“ iš Šiaulių pakilo maždaug 3.55 val.ir po 45 minučiųtūpė Vilniuje, prieSantaros klinikų esančiame transporto žiede.

Nacionalinis transplantacijos biuraspranešė, kadšio mirusio donoro organai iš viso pasieks šešis ligonius. Transplantacijos atliekamos dviejuose Lietuvoje esančiuose transplantacijos centruose – Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslo universiteto ligoninėje Kauno klinikose.

Biuro duomenimis, šiuo metu organų ir audinių transplantacijos laukia 398 recipientai. Šiemet atlikta 41 transplantacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

sraigtasparnis donoras pasieniečiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.