Keli statiniai Vilniuje ir Kaune nušvis raudonai

Keli statiniai Vilniuje ir Kaune nušvis raudonai, nuotrauka-1, Luko Balandžio nuotr. (BNS)

Solidarizuojantis su persekiojamais krikščionimis pirmadienio vakarą raudona spalva bus apšviesti Seimo rūmai, Vilniaus arkikatedros varpinė, Trijų Kryžių paminklas ir Kristaus Prisikėlimo bazilika Kaune.

Taip pat pirmadienį Seime rengiama tarptautinė konferencija, kuriojeliudijimais dalysis Sirijos ir Irako krikščionių bendruomenių atstovai. Seimo ryšių su visuomene skyrius nurodo, kad konferencijoje bus aptartas pasaulyje krikščionių patiriamas persekiojimas ir ieškoma būdų, kaip būtų galima prisidėti teikiant pagalbą.

„Krikščionys tapo labiausiai persekiojama religine grupe pasaulyje. Jie be paliovos persekiojami Kinijoje, Indijoje, Egipte, Šiaurės Korėjoje, Saudo Arabijoje, Pakistane, Irake, Sirijoje, Eritrėjoje ir kitose šalyse“, – teigia konferencijos rengėjai.

Anot jų, iki Islamo valstybės teroro Irake gyveno 1,3 mln.krikščionių, dabar liko apie 400 tūkstančių.

„Islamo fundamentalistai sukėlė pabėgėlių krizę, ji tapo labai rimtu iššūkiu Europos valstybėms“, – teigiama Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime.

Pasak Lietuvos vyskupų konferencijos, solidarizuotis suSirijoje, Irake ir kitur pasaulyje persekiojamais krikščionimis kviečia popiežius Pranciškus. Solidarumo akcijos vyks ir kitose valstybėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Tryskryžiai Seimorūmai KristausPrisikėlimobazilika
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.