Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (14-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Nepraustas ir nešukuotas Vilnius

Kviečiame į popietę „Nepraustas ir nešukuotas Vilnius“ P. Smuglevičiaus salėje. Architektūros istorikė doc. Marija Drėmaitė pristatys ilgamečio bibliotekos direktoriaus Jurgio Tornau darytų XX a. 6-7 deš. Vilniaus nuotraukų kolekciją. Apie kolekcijos atsiradimą ir kelią į Vilniaus universiteto biblioteką papasakos Tornau šeimos draugas D. Kalinauskas.

Kur? Vilniaus universiteto biblioteka, Universiteto g. 3

Kada? Balandžio 3 d. (antradienis), 16.30 val.

2. LMKL pusfinalis: Kibirkštis - Sūduva

Vilniaus Kibirkšties komanda nori keliauti į LMKL finalą! Tam reikia dar vienos pergalės pusfinalio serijoje su Marijampolės Sūduvos ekipa. Ir tai galima padaryti jau visi kartu! Balandžio 4 dieną Lietuvos ryto arenoje! Pasiimk draugą ar draugę, tėtį, mamą, brolį, sesę ir visi kartu padėkime Kibirkšties komandai patekti į finalą!

Kur? Lietuvos ryto arena.

Kada? Balandžio 4 d. (ketvirtadienis), 20 val.

3. Giuseppe Verdi opera Trubadūras / VCO Bohemiečiai

Pats sėkmingiausias pastarųjų metų “bohemiečių” pastatymas G.Verdi „Trubadūras” yra ekstremali opera su pačiomis gražiausiomis pasaulyje arijomis - nepaprastai aistringas, pilnas vulkaniško dramatizmo, emocinės gelmės ir gyvenimo išminties muzikos šedevras. Kūrinys panardina žiūrovą į meilės ir pavydo, pykčio ir karo sukurį. Operos veiksmas perkeltas į gotikinius XVa. laikus. Nuostabūs balsai, kinematografiška režisūra, įspūdingi kostiumai, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro profesionalumas, drąsūs muzikos pateikimo sprendimai ir operos solistai, vaidinantys kaip kino aktoriai vėl susirenka, kad pateiktų šios pasaulyje labai populiarios operos šiuolaikišką, inovatyvią ir vizualią interpretaciją. 4 veiksmai fantastiškai aistringos ir vidine energija sprogstančios muzikos!

Kur? Kongresų rūmai.

Kada? Balandžio 5-8 d.

4. Sveikatos diena 2018 / World Health Day

Jau penktus metus Vilniaus universitete bus minima Pasaulinė sveikatos diena. Kaip ir kasmet, visus kviečiame į spalvingus nemokamus renginius: treniruotes, stebinančias paskaitas, atviras sveikatos laboratorijas ir daug kitų! Pilna programa: http://www.ssc.vu.lt/kasmetiniai-renginiai/sveikatos-diena-2018

Kur? Vilniaus universitetas, Universiteto g. 3

Kada? Balandžio 5 d. (ketvirtadienis) 8-19 val.

5. Nemokama konferencija: Išmaniojo miesto faktorius

Miesto prekių ženklui šiuolaikiniame pasaulyje įtaką daro efektyviai išvystyta infrastruktūra, inovacijos bei kultūrinis autoritetas. Šie trys aspektai yra veikiami ir išorinių, ir vidinių faktorių, nulemiančių miesto plėtrą ir klestėjimą. Modernaus miesto atrama – novatoriška vizija ir tvirta komunikacijos ašis. Šiuolaikinė kultūra – tik akcentas, skatinantis esminių procesų judrumą. Konferencija NEMOKAMA Vietų kiekis ribotas. Registracija: https://goo.gl/forms/BR7j5qdr2IMU5jpg1

Kur? Multikino Ozas, Ozo g. 18

Kada? Balandžio 5 d. (ketvirtadienis), 10-13 val.

6. THALION Pelenė 2018 salė nr.1

Tarptautinė grožio industrijos paroda PELENĖ– didžiausias tarptautinis grožio industrijos renginys Baltijos šalyse. Parodoje pristatomos pasaulinės grožio rinkos naujienos, vyksta grožio meistrų pasirodymai ir čempionatai, taip pat - tarptautinio lygio seminarai ir mokymai specialistams. PELENĖJE kasmet dalyvauja daugiau kaip 350 dalyvių, apsilanko 25.000 lankytojų. Pagrindinė lankytojų auditoriją sudaro moterys: iš jų 30 proc. susijusios su grožio industrija - kirpyklų, grožio salonų savininkės, kirpėjos, stilistės, kosmetologės, vizažistės.

Kur? Litexpo.

Kada? Balandžio 6-8 d.

7. Caffeine Unplugged | Colours of Bubbles, Vilnius

Naujausią savo albumą su Šv. Kristoforu kameriniu orkestru „Untold Story“ neseniai pristatę Colours of Bubbles kviečia susitikti Vilniuje, Caffeine LT kavinėje, Vilniaus g. 17! Nemokamame akustiniame #CaffeineUnplugged koncerte grupė atliks kūrinius iš „Untold Story“ albumo, kvies juos išgirsti, susitikti ir pasidalinti istorijomis prie puodelio kavos.

Kur? Caffeine LT, Vilniaus g. 17.

Kada? Balandžio 6 d. (penktadienis), 18:00 val.

8. BC „Lietuvos rytas“ – Prienų-Birštono „Vytautas“

Į Vilnių „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono rungtynėms atvyksta lygos autsaideriai - Prienų-Birštono „Vytautas“. Kaartu prieniškiai atsiveža ir garsiąją Ball'ų šeimynėlę.

Kur? Lietuvos ryto arena.

Kada? Balandžio 7 d. (šeštadienis), 17:00 val.

9. Vilnius Art Walk #8

Balandžio 7 d. laukia meno turas po skirtingų kartų lietuvių menininkų parodas. Pradėsim nuo J. Vienožinskio mokyklos mokinių ir mokytojų parodos, įvertinsim, ką jaunieji menininkai dirba visą dieną, žvelgdami į jau baigusių mokslus jaunųjų tapytojų kūrybą ir pasivaikščiojimą užbaigsim lietuvių klasiko – Lino Katino darbais.

APLANKYSIM: -> J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojų ir mokinių parodą „Šakotas“ VDA parodų salėje „Titanikas“, išsamiau: https://bit.ly/2IkbB7t -> Grupinę jaunųjų tapytojų parodą „Ką menininkai dirba visą dieną?“ Dailininkų sąjungos galerijoje, išsamiau: https://bit.ly/2GmKLzh -> Lino Katino parodą „Ieškau, bet tikiu nerast...“ galerijoje „Kunstkamera“, išsamiau: https://bit.ly/2GWiAnH Ekskursijas pradėsime VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 4) 12:30 ir 13:30. Trukmė – apie 1,5 val. Ekskursijas ves dailėtyrininkai: Monika Eidėjūtė ir Gediminas Jasinskas.

Kur? VDA parodų salės Titanikas, Maironio g. 3

Kada? Balandžio 7 d. (šeštadienis), 12:30 val.

10. Troleibusu per istoriją

Senasis troleibusas trumpam sugrįžta į trasą! Kovo 25 d. ir balandžio 7 d. „Gatvės gyvos“ kviečia riedėti legendiniu „Škoda 9Tr“ ir susipažinti su Vilniaus transporto, pramonės, architektūros istorija, sužinoti, kuo ypatingi kelionės metu pravažiuojami tiltai, gatvės, gyvenamieji ir pramoniniai kvartalai. Įdomiausiais faktais dalinsis Ričardas Žičkus ir Albertas Kazlauskas, jų pasakojimus papildys televizoriaus ekrane rodoma vaizdinė medžiaga. Daugiau info: www.gatvesgyvos.lt

Kur? Vilnius.

Kada? Balandžio 7 d. (šeštadienis).

11. Augu su muzika: styginių kvartetas

Kviečiame rytą praleisti teatre ir su pačiais mažiausiais paklausyti gyvai atliekamos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Vaikams – ne tik puiki proga išgirsti žinomus garsiausių kompozitorių kūrinius, bet ir susipažinti su styginiais instrumentais. Jei norėsis, galėsite ramiai vaikščioti, šokti ar dainuoti. Vaikams tai bus nauji garsai, emocijos ir patirtis – klausytis juk irgi reikia išmokti.

Koncerto trukmė pritaikyta vaikams – 35 min. Bilieto kaina – 6 Eur. Klaustojų amžiaus neribojame, kviečiame ir pačius mažiausius, ir vyresnius. Bilietas reikalingas visiems žiūrovams: ir vaikui nuo 3 mėn, ir suaugusiam. Bilietai yra negrąžiniami, nekeičiami į kitų pasirodymų bilietus ar į grynuosius pinigus.

12. FK „Žalgiris“ – FK „Trakai“

Šeštadienį LFF stadione „Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną akis į akį susitiks su principiniais varžovais – „Trakų“ futbolininkais. Praėjusiame ture žalgiriečiai gavo skaudžią pamoką iš „Jonavos“ ekipos, tad dabar reikalinga tik pergalė!

Kur? LFF Stadionas (Stadiono g. 2).

Kada? Balandžio 7 d. (šeštadienis), 13 val.

13. Tradicinis Atvelykio žygis Ūlos pakrantėmis

Sekmadienį, balandžio 8 d., organizuojamas tradicinis ATVELYKIO ŽYGIS ŪLOS PAKRANTĖMIS. Grožėsimės puikiais vaizdais nuo Ūlos atodangų, ieškosime pirmųjų žibučių ir drevėtų pušų. Ridensime velykinius margučius, šoksime ir dainuosime aplink laužą. Numatomas 12 km žygis. Pabaigoje jo, lankysime etnografinį Zervynų kaimą.

Išvykimas sekmadienį 10 val. 09 min. traukiniu Vilnius-Marcinkonys (renkamės 9 val. 40 min. prie kasų). Bilietus perkame iki Zervynų (tuo pačiu ir atgal 17 val. 44 min.) Žygio startas 12 val nuo Zervynų glž. stotelės. Žygio vadovas-Tadas Šidiškis. KĄ PASIIMTI: - maisto sau ir draugui - gerą nuotaiką :) - margučių Iki susitikimo!

Kur? Vilniaus traukinių stotis.

Kada? Balandžio 8 d. (sekmadienis), 10-19 val.

14. Festivalis "Sugrįžimai"

Liana Dolgopolova (vargonai, Lietuva, Nyderlandai) Fausta Balčaitytė (sopranas, Lietuva) Vilniaus kultūros centro moterų choras LIEPOS Meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė Renginio vedėjas muzikologas Vaclovas Juodpusis.

Kur? Vilniaus arkikatedros bazilika.

Kada? Balandžio 8 d. (sekmadienis), 14 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Savivalda
Artėjant Tarptautinei mokytojo dienai, jau tradicija tampa pagerbti geriausius Vilniaus metų mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus bei tėvus/globėjus. Vilniaus metų mokytojo vardas suteikiamas iniciatyviausiems Mokytojams už profesinę veiklą, kuri pasižymi išskirtine kokybe ir kūrybiškumu bei aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenėje ir visuomeninėje veikloje. Šio vardo suteikimo tikslas – įvertinti mokytojo veiklos pasiekimus i...
Įvykiai
Šią savaitę sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius žengti neišmintais takais: kartu su profesionaliais gidais aplankyti ne miesto centrą, o Justiniškes, Šeškinę, Vilkpėdę, Grigiškes ir kitus mažiau turizmui įprastus miesto rajonus. Nemokamos ekskursijos po daugiau nei dvi dešimtis Vilniaus rajonų vyks nuo antradienio iki sekmadienio. Tai – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai, kurią sostinė šiemet dedikuoja geresn...
Įvykiai
Rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, vilniečiai ir sostinės svečiai visais autobusais ir troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina miestiečius ir Europos judumo savaitės proga skatina judėti darniai, išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą – mieste jau važiuoja apie 70 proc. naujų autobusų. „Sostinėje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju tra...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 65 asmenys. 14 asmenų užsikrė...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 78 asmenys. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią registruoti 4 įvežtiniai...
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...