A.Liubinskas: „Olimpinio principo „svarbu dalyvauti“ nereikia – laimėti norime visada“

Antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje rungtyniaujantis Vilniaus „Vyčio“ klubas sezoną pradėjo dvejomis ne itin sėkmingomis išvykomis į Kauną. Antrasis sostinės futbolo klubas Pirmoje lygoje du pastaruosius sezonus iš eilės iškovojo bronzos medalius. Nepaisant blankios naujo sezono pradžios, komandos vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas savo žaidėjams šį sezona kartelę kelia dar aukščiau.

- Treneri, praėjęs sezonas buvo baigtas gana sėkmingai, kokie buvo esminiai namų darbai tarpsezoniui, į ką reikėjo kreipti daugiausia dėmesio?

- Ne pirmus metus prieš sezoną susiduriame su žaidėjų kaita, tad pagrindinis tikslas buvo įtraukti jaunus futbolininkus. Kol kas jie įsiliejo gana sėkmingai, tačiau stebėsime kaip jiems seksis toliau. Žinoma, turime ir naujų žmonių - po traumų į rikiuotę mėgina grįžti Erlandas Juška, Lukas Valvonis, iš Kėdainių į Vilnių grįžęs Jevgenij Moroz. Prisijungė ir gana perspektyvus, jaunas buvęs žalgirietis Aldas Korsakas (tikiuosi, jog per šiuos metus jis turėtų atsigauti bei įgyti formą). Daug „pridėjo“ ir jau minėto jaunimo atstovai – Eimantas Lotužys, Gytis Paulauskas, Deividas Malžinskas, Tomaš Symulevič, taip pat bręsta ir jaunasis vartininkas Audrius Likša. Tikimės, jog šiemet svaresnį žodį jau tars ir Markas Kardokas, iš savo paties šešėlio išlys ir Artur Skuratovič. Artimiausiu metu laukiame ir papildymo iš Brazilijos – pernai žaidusio Leonardo bei užpernai komandoje buvusio P. Oiaran. Taip pat liko ir patyrę žaidėjai iš praeito sezono – N. Misiuk, A. Vaskela, taip pat lemiamus įvarčius mušęs M. Makutunovičius. Galbūt laiko pilnaverčiam pasiruošimui ir buvo kiek mažai, tačiau vis tiek manau, jog turėtume įsijungti į tą kovą dėl aukštesnių vietų.

- Pasiruošimas, panašu, pavyko gana neblogai – laimėtas draugiškas „Snaigės“ turnyras, kitų draugiškų rungtynių rezultatų balansas irgi teigiamas, tačiau ar pats žaidimas jau toks, kokio norėtumėte sezono metu?

- Reikia paminėti, jog iš rimtesnių varžovų mūsų kelyje buvo Panevėžio komanda, galbūt Daugpilio futbolininkai, o kitos ekipos buvo kiek silpnesnės. Taip pat dažnai žaidėme ne itin geromis, žiemos sąlygomis, tad tokių gerų rungtynių pasitikrinimui iš esmės neturėjome.

- Kokius didžiausius pozityvus galima pasiimti iš pasiruošimo laikotarpio?

- Didžiausias pozityvas – patobulėję jauni žaidėjai (ypatingai išsiskyrė E. Lotužys), atraminio saugo spragą neblogai užpildė J. Moroz, taip pat itin šauniai atrodė jau minėtas E. Juška, kuris šiuo metu vėl turi problemų su traumomis. Nors styguoti dar reikia daug kur, bet šiemet galiu daug labiau pasitikėti jaunimu.

- Nors ekipoje po praeito sezono neliko kelių svarbių žaidėjų, tačiau didelė dalis branduolio tebėra. Kiek svarbu tai?

- Iš esmės galiu pasakyti, jog komanda viso pasiruošimo metu po truputį lipdėsi gana neblogai, tad beliks pamatyti, kaip tas susilipdymas atsispindės aikštėje.

- Komandą papildė ir keli gana žinomi naujokai, tokie kaip jau minėti J. Moroz ar A. Korsakas. Ką ekipai gali pridėti jie?

- Su J. Morozu sieju gana dideles viltis, trūksta tik to, jog pavyktų pilnai išgyti po traumų. O kalbant apie A. Korsaką tai tikiuosi, jog šiame sezone jis atsigaus ir po sezono dar galės pretenduoti į tam tikrą aukštesnio lygio komandą. Tad iš naujokų laukiu tikrai nemažai.

- Pereinant prie I lygos – šiemet sulaukėme tam tikrų naujovių, tokių kaip privalomas jaunų žaidėjų registravimas, legionierių apmokestinimas. Jūsų manymu, tai pozityvūs pokyčiai?

- Jaunų žaidėjų aspektas mūsų per daug neliečia – tokių turime tikrai nemažai, tad dėl to nenukentėsime. O jei tie pinigai, surinkti už legionierius, iš tiesų bus skirti klubų premijavimui už jaunų žaidėjų įtraukimą – tada tame aš nematau nieko blogo.

- Tuo pačiu nebuvo išvengta ir kontraversijų, kai komandų skaičius keitėsi itin dažnai. Kiek tai gali kenkti pačiam lygos prestižui?

- Galima pasitelkti latvių ar estų pavyzdžius, kur federacija remia Pirmos lygos klubus ir skiria jiems nemažus pinigus. Jei panašiu pavyzdžiu pasektų ir Lietuvos futbolo federacija – tai būtų aiški investicija į ateitį, turint omenyje ir tai, kad būtent Pirmoje lygoje dabar žais nemažai jaunų žaidėjų.

- Liekant prie Pirmos lygos – kokias komandas šiemet matote kaip galimas favorites, galinčias kovoti dėl aukščiausių vietų?

- Prieš sezoną gana žinomais vardais pasipildė „Panevėžys“, pajėgų trenerį pasikvietė Alytaus „Dainava“, neblogą komandą surinko ir „Nevėžis“, tradiciškai dėl aukščiausių vietų kovos „Banga“, taip pat nereikia pamiršti tokių komandų kaip „Koralas“ ar „Džiugas“. Tikimės, jog ir mus pavyks įsimaišyti į šią kovą.

- Pernai pavyko patriukšmauti ir LFF Taurėje. Kiek šį turnyrą planuojate akcentuoti šiemet?

- Na, jei praėjusiame sezone mes lyg ir „nenorėdami“ patekome į pusfinalį, tai šiemet galbūt norėtųsi žengti tą vieną žingsnį. Be abejo, reikia paminėti ir tai, kad pernai mūsų per daug neskriaudė ir burtai, tačiau bet kokiu atveju manau, jog šiais metais taikysimės į šį turnyrą dar rimčiau.

- Kalbant apie komandos sezono tikslus – ar tai būtų galima įvardinti kažkokia konkrečia vieta?

- Iš esmės visus uždavinius bei tikslus aš keliuosi pats sau. Žinoma, niekada nesinori būti apačioje, mat tada gali greitai dingti motyvacija. Net ir draugiškose pralaimėtose rungtynėse su „Žalgiriu B“, kurias žaidėme iš esmės „avarine sudėtimi“, aš komandai vis tiek turėjau nemažai priekaištų, nes taip žaisti tiesiog negalima. Man olimpinio principo – „svarbu dalyvauti“ – nereikia: visada norime laimėti.

- Kaip trumpai apibūdintumėte žaidimo stilių, kuriuo „Vilniaus Vytis“ šiemet turėtų pasirodyti aikštėje?

- Kadangi mes visą laiką negalime žaisti atakuojančio futbolo, dažniau turbūt stengsimės koncentruotis gynyboje bei remtis greitomis kontratakomis. Turime tam pajėgius, greitus žmones, kurie tokiam stiliui gali būti tinkami. Gali būti net ir taip, jog kamuolio kontrolės laiko pranašumo neturėsime nei prieš vieną komandą, bet mėginsime remtis greitais išpuoliais.

- Ir pabaigai – kvietimas sirgaliams. Kodėl šiemet verta lankytis „Vilniaus Vyčio“ rungtynėse?

- Turime įdomią komandą, kurioje daug vietinio jaunimo, taip pat ir tokių žaidėjų, kurie savo buvusiose ekipose buvo kiek per anksti „nurašyti“, tad galima sekti ir jų progresą, mat jie tikrai sieks atsiskleisti. Na ir žinoma – Vytis tai Lietuva, valstybės simbolis, tad tai gali būti dar viena priežastis šiemet palaikyti mūsų komandą.

Primename, jog jau šį savaitgalį vilniečiai pirmą kartą išbėgs į aikštę Vilniuje - sekmadienį, 14.00 į LFF stadioną atvyksta Utenos "Utenio" futbolininkai, tad kviečiame atvykti ir palaikyti Vilniaus komandą! Įėjimas į rungtynes - nemokamas.

AlgimantasLiubinskas interviu VilniausVytis futbolas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
2020 m. rugsėjo 25 d. Užupyje bus iškilmingai atidengta Užupio Respublikos Konstitucijos lenta čekų kalba. Ceremonijoje dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Užupyje p. Vitas Korseltas (Vít Korselt), Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis. Norime pasidžiaugti, kad būtent šiais išskirtiniais 2020-aisias metais Užupio konstitucijų alėjoje bus atidengta Užupio Respublikos konstitucija čekų k. Ypatingai smagu, kad čekai, dar ankstyvai...
Nuomonės
Kai į viešumą iškilo siaubingomis sąlygomis laikomų bei veisiamų gyvūnų istorijos ir buvo pričiupti šunų daugintojai, kliuvo ir nekaltiems veisėjams. Užsimojus pažaboti daugintojus, kai kuriuos oficialius veislynus, nepaisant jų ilgamečio darbo, patirties bei tarptautinių įvertinimų, užgriuvo tikrintojai. Buvo mestas šešėlis ne tik atsakingai veiklai, bet ir šunų veislėms, veislynus prižiūrinčioms institucijoms, veterinarijos gydytojams, pareigūnams. Sąžin...
Įvykiai
Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo projektu, nes jis turės nemažai konk...
Įvykiai
Rugsėjo 25–26 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Jo  programoje – per 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Į festivalį ir iš jo patogiausia vykti miesto autobusais ir troleibusais, renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 1...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje. Iš 45 per vakar parą patvirtintų atvejų du yra įvežtiniai. Vienas iš Baltarusijos. Asmuo atvyko į Vilnių. Kitam asmeniui, grįžusiam iš Airijos Respublikos, patv...
Savivalda
Artėjant Tarptautinei mokytojo dienai, jau tradicija tampa pagerbti geriausius Vilniaus metų mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus bei tėvus/globėjus. Vilniaus metų mokytojo vardas suteikiamas iniciatyviausiems Mokytojams už profesinę veiklą, kuri pasižymi išskirtine kokybe ir kūrybiškumu bei aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenėje ir visuomeninėje veikloje. Šio vardo suteikimo tikslas – įvertinti mokytojo veiklos pasiekimus i...
Įvykiai
Šią savaitę sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius žengti neišmintais takais: kartu su profesionaliais gidais aplankyti ne miesto centrą, o Justiniškes, Šeškinę, Vilkpėdę, Grigiškes ir kitus mažiau turizmui įprastus miesto rajonus. Nemokamos ekskursijos po daugiau nei dvi dešimtis Vilniaus rajonų vyks nuo antradienio iki sekmadienio. Tai – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai, kurią sostinė šiemet dedikuoja geresn...
Įvykiai
Rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, vilniečiai ir sostinės svečiai visais autobusais ir troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina miestiečius ir Europos judumo savaitės proga skatina judėti darniai, išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą – mieste jau važiuoja apie 70 proc. naujų autobusų. „Sostinėje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju tra...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 65 asmenys. 14 asmenų užsikrė...