Lauko reklama Vilniaus senamiestyje praeivius kvietė į vizualaus meno parodą

Penktadienį parodos „Kolekcionuojant hitus. Kūriniai ir garso takeliai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“ rengėjai originalų menininko iš Meksikos Pedro Reyeso kūrinį eksponavo „JCDecaux Lietuva“ reklamos kolonoje priešais Šv.Kotrynos bažnyčią Vilniaus senamiestyje. Akciją lydėjo gatvėje skambantis specialiai šiam meno kūriniui sukurtas garso takelis.

P.Reyesas savo kūryboje perdirba Meksikos armijos surinktus ir sunaikintus ginklus į muzikos instrumentus – taip menininkas komentuoja, kaip menas gali pakeisti ir perdirbti smurto įrankius bei žodyną į pozityvią jėgą.

Garso takelį specialiai Vilniaus ir Klaipėdos gatvių sankirtoje eksponuojam meno kūriniui sukūrė Žygimantas Gudelis, profesionalus vokalinės perkusijos bei sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, žinomas kaip GON. Ž.Gudelis laužo tradicinio bytbokso stereotipus. Atlikėjas yra tapęs Lietuvos bytbokso čempionu, metų bytboksininku, dalyvauja tarptautiniuose šio žanro konkursuose.

„Tai pirmą kartą Lietuvoje vykstantis projektas, kai sujungiame vizualiuosius menus ir muziką. Vilniaus gatvėse išeksponuotas P.Reyeso kūrinys iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos ir specialiai jam bytbokso atlikėjo GON sukurtas garso takelis kviečia praeivius atvykti į šiandien Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromą parodą „Collecting Hits“, – teigė „Lewben Art Foundation“direktorė Indrė Tubinienė.

GON sukūrė specialiai P.Reyeso skulptūrai „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“ skirtą taikią muzikinę kompoziciją. Viskas, ką gatvėse girdi praeiviai, tai atlikėjo balsas ir vokalinė perkusija, vietomis transformuota efektų sempleriais.

Parodos pristatymo idėja įgyvendinta lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“. Pasak įmonės vadovės Žanetos Fomovos, tokie kūrybiniai sprendimai tampa pasauline tendencija.

„Meno ir reklamos sintezė geba stebinti, sudominti ir svarbiausia – priartinti žiūrovą prie kūrinio, todėl nuolat ieškome originalių reklamos idėjų“, – sakė Ž.Fomova.

Lauko reklama praeiviai kviečiami atvykti į parodą „Kolekcionuojant hitus“ ir pamatyti tokių vizualiųjų menininkų darbus kaip Antano Sutkaus, Šarūno Saukos, Alfredo Jaaro, Indrės Šerpytytės, Vito Luckaus, Patricijos Jurkšaitytės ir daugelio kitų bei išgirsti iki šiol niekur negirdėtus specialiai parodai sukurtus garso takelius, kurių autoriai – žymūs Lietuvos muzikantai, kompozitoriai ir garso menininkai Rokas Beliukevičius, Arturas Bumšteinas, „Freaks on Floor“, Vytautas V.Jurgutis, Giedrė Kilčiauskienė, Žygimantas Kudirka-Mesijus ir Adas Gecevičius („Vilniaus energija“), Andrius Mamontovas, Migloko, „Solo Ansamblis“, „Sheep Got Waxed“, „Without Letters“.

Paroda iki birželio 17 d. veiks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).

14 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.